"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Lokomotiva odjíždí pořádně naložená

clanek-1982-09-01-boh-kosice-loga-bw-250pxStadion Bohemians opět ožil ligovým fotbalem. Ve druhém kole první ligy přijel soupeř ze vzdálených Košic. Klokani nastoupili do utkání ve stejném složení, jako před čtyřmi dny do remízového zápasu v Chebu.

Výkon Bohemians byl ale od začátku jiný. V Ďolíčku hořela tráva, soupeř nestíhal a po pár minutách bylo jasné, že oba body zůstanou ve Vršovicích. Již v první minutě mířil po Ondrově centru Chaloupka jen těsně vedle. Klokani byli dál aktivní, umě kombinovali a nedali soupeři ani chvilku oddychu.

V desáté minutě přišel první gól. Padnul z tolikrát chválené standardní situace, když Bičovský centroval z podobné pozice jako v Chebu, našel hlavu Hrušky a košický brankář neměl šanci.

Sotva hosté rozheráli, už to bylo o dvě branky. Čermák vybojoval míč hned po jejich rozehrávce a posunul ho na Němce. Ten šel sám proti Semanovi v brance hostí, ale nesobecky posunul míč před prázdnou bránu nabíhajícímu Hruškovi, který neměl se svým druhým gólem žádný problém.

Jen o několik sekund později, ve třinácté minutě, se mohl Vladimír Hruška stát autorem nejrychlejšího hattricku v dějinách ligy. Postavil se totiž k penaltě, kterou rozhodčí nařídil za faul na Čermáka. Hruška ale pokutový kop zahrál špatně a brankář Seman jeho střelu vystihl a vyrazil.

Až v dalších částech prvního poločasu se Lokomotiva Košice trošku dostala do hry, její největší hvězda Kozák, ale zatím není po zranění v dobré formě, takže jedinou váznější akcí hostů byla dalekonosná střela Módra. Zdeněk Hruška v bráně s ní ale neměl problém. Po poločase vedli Bohemians 2:0.

Ve druhé půli padla definitivní pojistka vítězsví ještě rychleji než v té první. Po sedmi minutách od poločasové pauzy. Do Čermákova centru se po hlavě vrhnul Jiří Sloup a bylo to 3:0.

Po celý průběh druhé půle nedávali Klokani slovenským hostím ani chvíli převahy a na bílou obranu se valil jeden zelený útok za druhým. V 82. minutě k němu přibyl i čtvrý gól. Po centru z pravé strany se poprvé za Bohemku trefil Příložný a upravil na konečných 4:0.

Po exhibičním výkonu se tak Bohemka posunula na druhé místo tabulky, jen těsně za vedoucí Vítkovice, které mají jen o jediný gól lepší skóre.