"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Bohemians si pohlídali postup

clanek-po-zapase-1982-09-28-admira-bohemians-loga-bw-250pxMusela by se stát pohroma, aby Bohemians nepostoupili z prvního kola poháru UEFA. Do Vídně si totiž vezli pětigólový náskok z úvodního vršovického střetnutí, takže odveta byla vlastně jen formalitou.

To si ale hráči domácí Admiry Wacker nemysleli, do zápasu vlétli s obrovským nasazením a rychle se dostávali do šancí. Zdeněk Hruška si ve třinácté minutě zápasu musel připadat jako na zvonkohře, když Messlender trefil tyč a hned po něm Binder hlavou břevno.

V šestnácté minutě se ale Klokani dostali z ojedinělé akce do vedení. Zelenský se po Bičovského přihrávce prodral mezi obránci, zamířil přesně k tyči a Bohemians vedli 1:0. Vídeňané tak v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit už sedm gólů.

I přes beznadějný stav se ale domácí dál snažili a obrana Bohemky se Zdeňkem Hruškou za zády byla neustále pod tlakem. Ten vyvrcholil dvě minuty před půlhodinou zápasu. Degeorgiho střelu Hruška pouze vyrazil na osamoceného Bindera, kterému nedělalo žádný problém vyrovnat.

Ve zbytku prvního poločasu bylo vidět sice méně šancí, zato množství tvrdých soubojů. Jeden z nich odnesl i Zdeněk Hruška, který ale první poločas, skončivší za stavu 1:1, ještě dochytal.

Zranění brankářské jedničky se ale ukázalo jako vážnější a ve druhém poločase se do branky postavil Vladimír Borovička. Hra Bohemians ve druhé části byla daleko lepší, dobře organizovaná a v první půli tak nebezpečná Admira se vůbec nedostávala do šancí.

Dvacet minut před koncem naopak udeřili hosté. Do centru Vladmira Hrušky se krásně z první opřel Jiří Sloup a propálil málem i síť. Bohemka vedla 2:1 a jasně si šla pro postup.

Domácí už v posledních minutách ovládla frustrace z jednoznačného vyřazení. Nesoustředili se ani tak na kopanou jako na drsné fauly. Hosté z Prahy ale i jejich nesportovní hru ustáli a dovedli zápas k výsledku 2:1.

Podruhé v historii tak postupují do druhého kola soutěže. O jejich příštím soupeři rozhodne los ve švýcarském Curychu, který vám přineseme v textovém onlinu.

Admira Wacker - Bohemians 1:2 (1:1)

Branky: 28. Binder - 16. Zelenský, 68. Sloup.
ŽK: Binder.
Diváci: 2000.
Rozhodčí: Sandor Kuti (Maďarsko).

Sestava Admira Wacker Wien: Fleischmann - Treundl, Kuna, Messlender (46. Bronkhorst), Degeorgi - Knaller, Binder, Stöffelbauer, Kern - Krejcirik (60. Zsak), Igesund.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška (46. Borovička) - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák, V. Hruška, Levý (70. Mičinec).

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.