"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Tisková zpráva

bohemians-ckd-logo-final150 
 

Cesta za titulem – časový tunel

aneb fanoušci Bohemky se vracejí on-line v čase do mistrovské sezony 1982/83

 

PRAHA, 27. srpna 2012 – Další unikátní projekt z dílny fanoušků Bohemians 1905 se spouští právě dnes. Internetové stránky www.cestazatitulem.cz vracejí čas o 30 let zpátky do zatím jediné mistrovské sezony klubu. Stránky jsou navzdory tehdejší neexistenci internetu striktně on-line. Celý projekt Cesta za titulem zprostředkuje první on-line zápas zítra – 28. srpna 1982, kdy Bohemians ČKD Praha nastoupí k zápasu prvního kola československé ligy v Chebu proti tamní Rudé hvězdě.

Každý zápas, každé pohárové utkání, ohlasy, očekávání i aktuality vítězné doby sleduje návštěvník, jako by to bylo v přítomném čase. Během sezony však web bude přinášet i rozhovory s hrdiny mistrovské sezony s odstupem třiceti let. V zimní přestávce budou vysílány rozhovory s mistry ligy v kompletním videozáznamu.

„Fanoušci pražských Bohemians v posledních letech nezažívají nejlepší časy – a my přinášíme důvod se pobavit, zasmát se a zavzpomínat. V posledních letech absolvovali boj o holý život klubu, o vlastní stadion a nedávno přišel i další sestup z nejvyšší soutěže. Nebylo to ale vždy tak složité. V těchto dnech je to třicet let, co se zelenobílí rozjeli za svým jediným vítězstvím v první lize. Fanoušci klubu při té příležitosti spouští projekt Cesta za titulem, který má slavnou historii Bohemians připomenout,“ popsal některé z důvodů Vojtěch Man, mluvčí skupiny autorů.

Klokani na počátku 80. let vládli československému fotbalu. Vršovičtí tvořili kostru reprezentačního mužstva a jejich stadion Ďolíček byl prakticky nedobytnou tvrzí. Zásluhu na výkonech mužstva měli nejen hráči jako Bičovský, Sloup, Levý nebo Prokeš, ale i trenér Tomáš Pospíchal, který nad mužstvem vládl velmi pevnou rukou.

„Zápasy Bohemky byly nejatraktivnější, nejpřitažlivější, chodilo na ně pořád víc diváků a byla to nádherná podívaná, opravdová show,“ vzpomíná v jednom z textů Petr Nečada, pamětník mistrovské sezony a znalec historie Bohemians.

V projektu Cesta za titulem může fanoušek zelenobílých žít Bohemkou každý den následující retrosezony. Tým autorů, příznivců Bohemians, posbíral velké množství dobových materiálů. Nebudou chybět ani informace o dění v zákulisí klubu doplněné o dnešní pohled tehdejších hráčů, kteří se k událostem vracejí s třicetiletým odstupem.

„Hlavní snahou ale zůstává přenést se do minulosti, navodit v návštěvníkovi našich stránek pocit, že opravdu prožívá raná osmdesátá léta. Právě svou atmosférou může být web zajímavý a vtipný nejen pro fanoušky Bohemky,“ shrnul Vojtěch Man, mluvčí skupiny autorů.

czt-bohemka-logo-final

Kontakty:

Vojtěch Man, mluvčí skupiny; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  ; GSM: +420 728 95 16 89

Michaela Rulíšková, mediální konzultant; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ; GSM: +420 602 62 30 30

Zpráva ČTK

Bohemians 1905 se na webu vrátí do mistrovské sezony 1982/83
Praha 27. srpna (ČTK) - Druholigový fotbalový klub Bohemians 1905 si připomene třicáté výročí zisku jediného mistrovského titulu v nejvyšší soutěži speciálními webovými stránkami, které se vracejí k celému průběhu sezony 1982/83. Web www.cestazatitulem.cz, vytvořený fanoušky "Klokanů", se jakoby vrací v čase a návštěvníkům nabídne kontinuální zpravodajství z doby před třiceti lety. První textový online přenos fotbalového zápasu proběhne v úterý, kdy Bohemians ČKD Praha nastoupí v prvním kole československé ligy na hřišti Rudé hvězdy Cheb. Vedle toho web nabídne další dobové aktuality, videozáznamy, rozhovory a zajímavosti z nejúspěšnější sezony v historii klubu. "Hlavní snahou ale zůstává přenést se do minulosti, navodit v návštěvníkovi našich stránek pocit, že opravdu prožívá raná osmdesátá léta. Právě svou atmosférou může být web zajímavý a vtipný nejen pro fanoušky Bohemky," uvedl v tiskové zprávě mluvčí skupiny autorů Vojtěch Man. Projekt je věnován památce funkcionářů a příznivců Bohemians Miroslavu Bičíkovi, Jiřímu Steinbrochovi, Lukáši Přibylovi a dalším, kteří zemřeli v minulých letech.
slm nkr