"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Zdeněk Hruška: Titulů mělo být víc

uvodnik-rozhovory-2013-06-21-hruska-zdenek-color-70pxV roce 1976 přišel gólman Zdeněk Hruška a stal se nedílnou součástí největších úspěchů klubu, svými výkony si vysloužil i reprezentační dres. Na začátku nového tisíciletí vedl Bohemku jako trenér A týmu.

Zdeněk Koukal: Gól se Žilinou byl nádhernej...

uvodnik-po-30-letech-2013-05-07-koukal-70pxŠest let slavné zlaté éry strávil v Bohemians záložník Zdeněk Koukal. Zahrál si v záloze s Antonínem Panenkou, na jaře 1983 byl pevným článkem mistrovského týmu a k ligovému trumfu přispěl památným volejem v titulovém zápase se Žilinou.

Bičovský o slavné éře: Rád bych to měl natočené...

uvodnik-po-30-letech-2013-04-11-bicovsky-color-70pxAntonín Panenka za slavné bělehradské noci ohromil svět svým vršovickým dloubákem. Přemysl Bičovský, který byl v éře před šampionátem jednou z hlavních opor týmu, seděl ten večer doma u televize. Zlaté mistrovství mu uniklo kvůli problémům se zády.

Přemysl Bičovský: Cítil jsem křivdu, že nemůžu hrát

uvodnik-po-30-letech-2013-04-11-bicovsky-color-70pxByl kapitán. Nezpochybnitelný lídr. Hráč, který pomohl dotlačit národní tým na zlatý šampionát v Jugoslávii. První fotbalista Československa, jenž nebyl čistokrevným útočníkem, který nastřílel sto gólů v lize. Miláček publika.

Vladimír Hruška: Jsem Bohemák vršovickej!

uvodnik-po-30-letech-2013-02-20-vl-hruska-70pxDeset let mu pískali. Slavný titulek článku Stanislava Hraběte z Gólu vystihuje kariéru útočníka Vladimíra Hrušky v Bohemce jen z části. Bohemce pomohl k titulu a byl jen chloupek od nejrychlejšího hattricku v ligové historii.

Jiří Sloup: Van Bastenovi jsem roztrhl čelo

uvodnik-2012-11-15-po-30-letech-jiri-sloup-color-70pxJeho čapímu běhu se nejdřív fanoušci smáli. Záložník Jiří Sloup si ale vršovický Ďolíček velmi rychle získal. Trenér Tomáš Pospíchal si pro svého bývalého svěřence osobně dojel do Plzně a vršovickému publiku představil berana, který dokázal znechutit fotbal mladému Marco van Bastenovi.

Strana 1 z 2