"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

V cestě stojí prešovský beton

clanek-pred-zapasem-1983-06-04-presov-logo-bw-200pxMaratón československé 1. ligy v kopané pomalu ale jistě míří do cílové rovinky a klokani na cestě za vysněným titulem v nadcházejícím už 27. kole potřebují zítra odvalit z cesty další balvan v podobě jejich příštího domácího soupeře - Tatranu Prešov. Tým známý svým betonovým obranným stylem bude v Ďolíčku bojovat o holou záchranu.

Ligová tabulka napovídá, že to nebude lehká práce. Prešov je na 12. místě s pouhými třiadvaceti body a v boji o záchranu jistě udělá všechno pro zisk dalších. Od týmu hostí, kterým bude chybět zraněný Kaprál a distancovaný Topercer, se nedá čekat žádná ofenzivní kopaná. Naši borci se musí spíše připravit na úpornou obranu a boj o každý metr hřiště.

Ostatně pojem "prešovský beton" se už pomalu stává na našich ligových stadionech nechvalně známou legendou. Bohemka si minule spravila chuť brankostrojem proti Dukle a podle slov sekretáře oddílu Zdeňka Svobody není důvod ke změně vítězné sestavy.

"Hraje se dál s cílem zvítězit, získat titul," říká Svoboda jasně.

Potřeba bodovat naplno je tím naléhavější, že se bohužel moc nedá počítat se ztrátou našich největších konkurentů - všeobecně se očekává, že si Baník doma poradí s desátým Chebem, a Sparta zase hostuje v Olomouci na hřišti beznadějně poslední Sigmy. Nezbývá tedy než doufat, že našim klukům nebude moc svazovat nohy nervozita z nutnosti splnit roli jasného favorita, a že se v zápase co nejdříve projeví výkonnostní rozdíl obou týmů.

Motivací navíc by mohla být i odplata za podzimní zápas v Prešově (2:2), kde byla Bohemka o zasloužené vítězství doslova skandálním způsobem okradena.

Výkop zápasu je stanoven zítra (5. června) na 16.30. Meteorologové slibují pro nadcházející víkend skutečně letní počasí, a tak pro ty, kteří to od vody nebo od hospodských zahrádek do Ďolíčku včas nestihnou (a samozřejmě také pro všechny ostatní) je tu náš tradiční textový živý přenos, který se přihlásí chvíli před půl pátou.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit