"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Peter Zelenský nejlepším hráčem kola

clanek-1983-06-14-zelensky-muz-kola-bw-200pxZáložník Bohemians byl tahounem týmu v posledním zápase, který potvrdil zisk mistrovského titulu. Za svůj bezchybný výkon proti Žilině byl zaslouženě vyhlášen Mužem 29. ligového kola.

Rodák z Voděrad u Trnavy Peter Zelenský v lize debutoval před sedmi lety. Tehdy v Trnavě, v níž ještě hrávali Adamec, Kuna a Dobiaš, hostoval Třinec a dvacet minut před koncem ukázal trenér Malatinský právě na něho. Střídal Kunu a snad byla tahle změna symbolická, neboť leccos z Kunových vlastností zdědil také on - bojovnost, houževnatost, vyspělou techniku, výborné defenzivní vlastnosti i střelbu (škoda, že tak málo využívanou).

Na vojnu si "odskočil" do Dukly Banská Bystrica, po roce a půl se stěhoval do Tábora. Po návratu do trnavského Spartaku však brzy padly jeho sny o hře ve "velkém" mužstvu, mužstvo Trnavy se stále zachraňovalo.

Ve 24 letech zamířil před touto sezonu do Bohemky. Od prvních minut se stal neodmyslitelnou oporou "klokanů" a záhy i reprezentačního týmu. Má všechny předpoklady dozrát ve vynikajícího fotbalistu.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit