"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Bohemians přezimují na prvním místě!

clanek-po-zapase-1982-12-12-bohemians-vitkovice-bw-250pxPočasí již vládne zima, na fotbalových trávnících ale dodnes panoval podzim. Poslední díl pro Bohemku velice vydařené první části sezony obstaral souboj se zřejmě největším rivalem v boji o titul. Vítkovice totiž měly v tabulce pouze o jeden bod méně. Zřejmě i proto vedl předzápasovou přípravu sám Tomáš Pospíchal, který na několik hodin opustil nemocnici, aby své svěřence namotivoval.

A práce hlavního trenéra přinesla své ovoce. Od úvodního hvizdu totiž vládlo na hřišti jedno mužstvo. Kolem vítkovického brankáře Zápalky to od prvních minut doutnalo a bylo pouze otázkou času, než Klokani nějaký ze závaru promění. První gól měl na hlavě v deváté minutě Němec, který po centru z pravé strany trefil břevno. Další střely Bičovského, Příložného a Jakubce také brankou neskončily.

První klíčový moment přišel ve 22. minutě. Jaroslav Němec se ve vápně dostal k míči a po kličce brankáři mířil do prázdné branky. Radost mu obětavě zkazil Kušnír, ale v zápětí Lišaník zalehl míč před dobíhajícím Bičovským, pomohl si i rukou a pískala se penalta. Po několik ligových neúspěších se k její exekuci postavil pohárový střelec Příložný a napálil ji pod břevno. Zápalka si ani neškrtl.

O deset minut později Bohemians svůj náskok znásobili. Moderní akci po ose Zelenský, Jakubec, Čermák a Němec zakončoval poslední jmenovaný již z naprosto jasné pozice. Po půl hodině Bohemka vedla 2:0, a jelikož se Vítkovice v celém průběhu prvního dějství prakticky nedostaly přes polovinu hřiště, šlo se za tohoto stavu i do kabin.

Druhá polovina se zpočátku velmi podobala té původní, Bohemka ovládala hru, zahřívala diváky množstvím pěkných akcí a brzy se dočkala i třetího gólu. V 63. minutě to byla opět akce Zelenského s Jakubcem. První přihrával, druhý utekl obránci a posadil centr přímo na hlavu Čermáka, který svou hřívou usměrnil míč do sítě a zvýšil na 3:0.

I přes jasný stav ale stále nebylo vyhráno. Jen o dvě minuty později totiž Marčík stáhl ve vápně Kovačíka a Gajdůšek z nařízené penalty snížil. Hosté vycítili šanci a následující minuty se odehrály zcela v jejich režii. Dvě obrovské šance měl vysunuvší se stoper Moravčík, oba pokusy ale skvěle zlikvidoval Borovička.

V 75. minutě třinácti tisícovkám fanoušků v Ďolíčku zatrnulo. Po ráně hostujícího Šourka nejspíš Prokeš zahrál ve vápně rukou, rozhodčí Špalek se ale rozhodl další pokutový kop nenařídit.

V posledních minutách zápasu se už obě mužstva potýkala hlavně s únavou a velmi těžkým terénem. Vítkovice už neměly dostatek sil, aby s výsledkem něco udělaly a Bohemka si pohlídala dvoubodový zisk. Nedlouho před čtvrtou hodinou se závěrečným hvizdem rozhodčího Špalka fotbalový rok 1982 pro oba týmy skončil. Bohemians budou s dvaadvaceti body a nejlepším útokem v soutěži zaslouženě přezimovat na prvním místě ligové tabulky.

Sestřih utkání

 

Bohemians - Vítkovice 3:1 (2:0)

 

Branky: 23. Příložný (pen.), 33. Němec, 63. Čermák - 66. Gajdůšek (pen.).
Diváci: 12 628.
ŽK: Šourek.
Rozhodčí: Špalek - Matušík, Liška.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Borovička - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Zelenský, Bičovský, Sloup - Němec, Příložný, Čermák.

Sestava TJ Vítkovice: Zápalka - Kušnír, Moravčík, Lišaník, Beleš - Svatonský (61. Klička), Gajdůšek, Šourek - Marechevský, Kovačík, Albrecht.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit