"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
3 : 1
Vítkovice
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 12. prosince 1982, 14.00 (I. liga, 15. kolo)
 
 
Náročný podzim se nachýlil k samotnému závěru, v 15. ligovém kole čeká Bohemku přímý souboj s Vítkovicemi o čelo tabulky. Zda Bohemka udrží domácí stoprocentní bilanci se můžete přesvědčit 12. prosince od 14 hodin, ze zápasu vám přineseme textový živý přenos.
13.44
 
Dobré nedělní odpoledne z vršovického ďolíčku. Navzdory chladnému prosincovému počasí se ochozy utěšeně plní fanoušky, kteří nejsou stiženi povinnostmi domácího předvánočního úklidu nebo jinými společensko-prospěšnými činnostmi.
13.48
 
Naši hosté ze Severomoravského kraje nastoupí k dnešnímu utkání v tomto složení: Zápalka - Kušnír, Moravčík, Lišaník, Beleš - Svatonský, Gajdůšek, Šourek - Marechevský, Kovačík, Albrecht.
13.49
 
Zahajovací jedenáctka Bohemky má pro dnešek tuto podobu: Borovička - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Zelenský, Bičovský, Sloup - Němec, Příložný, Čermák.
13.51
 
Zranění Chaloupky si vynutilo rošádu v sestavě. Na marodovo místo se z pozice stopera vysunul kapitán Přemek Bičovský, jeho roli ve středu obrany dnes zastane Marčík. V brance dostal opět důvěru Borovička, v posledních zápasech nevýrazného Vl. Hrušku nahradil úspěšný pohárový střelec Příložný.
13.57
 
Z bohemáckého sekretariátu k nám pronikla těžko uvěřitelná zvěst, že předzápasovou přípravu na dnešní utkání dělal osobně Tomáš Pospíchal, kterého si sekretář oddílu Svoboda na chvíli "vypůjčil" z nemocnice!
13.59
 
Hráči už se zdraví a rozhodčí Špalek, kterému budou asistovat Matušík a Liška, za pár vteřin foukne do píšťalky, aby zahájil utkání.
1.
 
Utkání začalo, Bohemka bude první půli hrát "na hodiny".
4.
 
Oproti posledním utkáním v Žilině a doma se Servette působí klokani od prvních minut mnohem svěžejším dojmem a utkání zahájili v drtivém tempu, na jaké jsme z domácích utkání zvyklí. Že by Pospíchalův "fén"?
9.
 
Po centru z pravé strany trefuje Jarda Němec hlavou prudce břevno!
13.
 
Hosté se zatím vůbec nedostali přes půlku, zelenobílý kolotoč se s nimi točí na plné obrátky. Naši hoši se zatím jen zlomyslně zastřelují a zejména pokusy Bičovského, Příložného a Jakubce měly gólové parametry - Zápalka v brance Vítkovic je ale zatím pozorný.
20.
 
Akce střídá akci, hráči Bohemians svižně kombinují a drtí železárenskou jedenáctku, jakoby ani neměli v nohách onu obrovskou porci zápasů. Další nadějné střely na branku v rychlém sledu vyslali Sloup, znovu Jakubec a také buldok Čermák.
22.
 
Aktivní Jarda Němec se dostal k míči po rychlé křídelní akci jak z Pospíchalova slabikáře moderní kopané, udělal kličku brankáři Zápalkovi a už už zvedal ruce, radost mu však zkazil pravý bek Kušnír, který vykopl z brankové čáry zpět do pole. Drama však pokračovalo - k vyraženému míči měli stejně blízko Lišaník i Bičovský, obránce Vítkovic ve snaze zabránit pohromě kulatý nesmysl neobratně zalehl, k jeho smůle i svojí paží - penalta!
23.
 
1:0! Po předchozích ligových penaltových nezdarech Bohemky si míč staví úspěšný střelec z pohárové středy Příložný a prudkou střelou doprostřed branky nedává Zápalkovi šanci.
33.
 
2:0! Na pravé straně přihrál Zelenský do běhu Jakubcovi, ten dal na střed Čermákovi, jehož jemné přiťuknutí nachází připraveného Němce!
40.
 
Vítkovičtí se v dosavadním průběhu zápasu prakticky nedostávají do hry. Hrají ustrašeně, a když už našim borcům přeci jen náhodou uzmou míč, špatně si přihrají a jejich akce skončí dřív, než pořádně začala - jejich útočná trojice dnes opravdu trpí špatným zásobováním.
45.
 
Po jednoznačném průběhu končí první poločas 2:0 pro Bohemku.
46.
 
Začala druhá polovina utkání.
49.
 
První minuty druhé půle kopírují dění v té první a diváci v mrazivém počasí rozehřívá jedna pohledná akce za druhou, které domácí servírují bez ohledu na stále horší kvalitu hrací plochy.
61.
 
První střídání Vítkovických - Svatonského střídá Klička.
63.
 
3:0! Svoji pohlednou snahu korunují naši hoši třetím brankovým úspěchem! Opět akce jako přes kopírák: Zelenský uvolnil Jakubce, ten utekl hostujícímu zadákovi a od brankové čáry nacentroval do vápna přímo na kučeravou hlavu nabíhajícího Milana Čermáka!
65.
 
Po hodně horké klokaní "hodinovce" klokani zřejmě usoudili, že tři branky dnes budou stačit, jenže vyhráno ještě rozhodně nemají: zaskakující stoper Marčík ve vápně nešikovně stáhl unikajícího Kovačíka a sudí Špalek měl hned jasno - desítka pro Vítkovice!
66.
 
3:1! Míč si postavil Gajdůšek a umístěnou střelou k levé tyči Borovičkovy branky snižuje na dvoubrankový rozdíl.
68.
 
Vítkovických je najednou plné hřiště, V záloze se jim rozběhal Šourek a v útoku domácí stopery neustále zlobí mladý štírek Kovačík, který se jen velmi těžko odděluje od míče. Jeho kolegové z útočné vozby se naštěstí nezdají být ze stejného těsta...
69.
 
Tak tohle začíná smrdět: z deseti metrů teď napřáhl vysunuvší se stoper Moravčík, "Bóra" naštěstí zázračně vyráží balon do pole.
70.
 
Bohemka zcela vypadla z role a Borovička celý od pilin jimiž je vysypáno brankoviště jen s vypjetím všech sil čelí dalšímu pokusu Moravčíka.
75.
 
Domácí teď mohou tiše děkovat muži v černém: po další utěšené střele hostujícího Šourka zahrál Prokeš ve vápně rukou, píšťalka naštěstí zůstala němá.
77.
 
Dnešnímu utkání přihlíží mrazivému počasí navzdory velmi pěkných 12 628 diváků.
80.
 
Zdá se, že nápor hostů pomalu polevil a klokani v závěru opět přebírají otěže utkání.
84.
 
Obvyklý čtyřbrankový příděl mohl hostům zajistit dnes vynikající Jarda Němec, jeho pumelenici z deseti metrů však Zápalka zázračně zlikvidoval.
88.
 
Utkání se už jen dohrává, na marastu, který ještě nedávno býval trávníkem, už nemá žádné z mužstev sílu do hry.
90.
 
Je tady konec, Bohemka nakonec zaslouženě vítězí 3:1. Statistiky utkání - střely na branku 8:4, rohy 10:4, střely mimo 14:5.
15.49
 
Po přestávce byla na našich hráčích patrná únava. "Klokani" po třetím gólu povolili, nehráli už tak soustředěně, viditelně zpomalili a dali soupeři víc prostoru. Vítkovičtí zklamali, jediným nebezpečím byl plavovlasý Kovačík. Radost vítězů byla velká, výborně kopali Jakubec, Borovička, Čermák, dařilo se do přestávky Sloupovi, po přestávce v soubojích Zelenskému. Za hru předvedenou v první hodinovce a v závěru si Bohemka oba body zaslouží a hoši mohou nyní v klidu odejet za zimní odborovou rekreací.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit