"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Ostravská komplikace: Baník žije

clanek-ohlasy-1983-05-09-banik-bohemians-loga-bw-250pxRazítko na titul si Bohemka z rozmočených Bazalů neodvezla. Vyrovnaný souboj dvou nejlepších týmů ligy sice klokanům přinesl gólový návrat útočníka Jaroslava Němce, ale náskok v čele tabulky se zúžil na tři body. Los zbývajících sedmi kol je však příznivější pro vršovické.

Zrádné zápasy na Těhelném poli a v Košiích, derby ve Vítkovicích a také drtivý závěr doma se Spartou a v Edenu. To je vyhlídka ostravského Baníku při myšlenkách na stíhací jízdu vedoucích Bohemians. Nevypadá to snadně, ale Ostrava si díky těsnému vítězství 2:1 v přímém boji druhého s prvním uchovala naději na titul.

V případě vítězství by Bohemka měla v čele tabulky komfortní sedmibodový náskok. Porážka z Bazalů, první jarní neúspěch na hřištích soupeřů, však zásadně mění situaci. Baník se přiblížil na dostřel a zezadu se tlačí také obě pražská S, která si v posledním kole hezky zastřílela. Sparta zničila 4:0 Lokomotivu Košice a také Slavia nasypala, i díky Herdově hattricku, čtyři góly hraničářům z Chebu. Třetí Sparta a čtvrtá Slavia tak na Bohemku ztrácí už jen pět bodů.

Před ligovým finišem teď liga bude mít reprezentační přestávku kvůli zápasu národního týmu v Rumunsku. Poté se rozjedou rozhodující týdny boje o titul.

Čelo ligové tabulky
1. Bohemians 33
2. Ostrava 30
3. Sparta 28
4. Slavia 28

Los Bohemky
24. kolo: Trnava doma
25. kolo: Brno venku
26. kolo: Dukla doma
27. kolo: Prešov doma
28. kolo: Slovan venku
29. kolo: Žilina doma
30. kolo: Vítkovice venku

Los Ostravy
24. kolo: Slovan venku
25. kolo: Žilina doma
26. kolo: Vítkovice venku
27. kolo: Cheb doma
28. kolo: Košice venku
29. kolo: Sparta doma
30. kolo: Slavia venku

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit