"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Baník Ostrava
2 : 1
( 1 : 0 )
Bohemians
utkání skončilo
Bazaly, 9. května 1983, 18.00 (I. liga, 23. kolo)
 
 
Bohemka svým pronásledovatelům v tabulce unikla již na pět bodů a právě na hřišti aktuálně největšího konkurenta v boji o titul se představí ve 23. kole. Zápas s Baníkem Ostrava na Bazalech začíná 9. května od 18 hodin a přineseme vám z něj tradiční živý textový přenos.
17.45
 
Dobrý den z ostravského stadionu na Bazalech, kde se naši chlapci chystají na důležitý zápas 23. kola proti Baníku. Je to zápas mezi prvním a druhým, takže jde o hodně. Bohemka může v případě vítězství navýšit svůj náskok v čele tabulky na báječných sedm bodů.
17.48
 
Ve skutečnosti to ale dnes nebude tak snadné. Bohemce se před zápasem opět rozšířily řady hráčů, kteří nemůžou do hry. Stanislav Levý nenastoupí kvůli žlutým kartám a v sestavě bohužel chybí i oba útočníci zranění v minulých dnech - Vladimír Hruška a Milan Čermák.
17.51
 
Hlavolam, koho postavit na levý kraj obrany místo Levého trenér Zadina vyřešil překvapivě. Z hostování z Motorletu povolal třiadvacetiletého Josefa Hrabovského, problémy v útoku vyřeší dvojice Novák, Příložný.
17.52
 
Sestava Bohemky: Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Hrabovský - Chaloupka, Bičovský, Zelenský, Koukal - Novák, Příložný.
17.53
 
Baník problémy neřeší a nasazuje obvyklou sestavu: Mikloško - Jurásek, Šrámek, Pěcháček, Rygel - Šreiner, Kalmár, P. Němec, Válek - Daněk, Gábor.
17.54
 
Zápas bude řídit trojice: Marko - Stiegler, Kosár.
17.58
 
Těsně před výkopem ještě jedna dobrá zpráva. Na naší lavičce sedí v dresu s dvanáctkou na zádech Jaroslav Němec!
1.
 
Utkání bylo zahájeno.
1.
 
Baník Ostrava vede 1:0.
1.
 
Ostravský útočník Gábor se trefuje už po 22 sekundách zápasu. Baník rozehrál a Gábor dostal míč od spoluhráče Němce, když přebíhal z pravé strany na levou. Otočil se, popoběhl k bráně a trefil se mezi nohy gólmana Hrušky.
5.
 
Náš tým se vzpamatovává ze šoku. Hraje se navíc v hustém dešti, který má zásadní vliv na kvalitu terénu. Bude to asi dnes velký boj.
12.
 
Trošku jsme se zvedli a předvedli jsme závar před brankou Baníku. Nic z toho.
19.
 
Ostravský klub si před zápasem pochvaloval číslo z předprodejů, nicméně na Bazaly nakonec dorazilo jen kolem pěti, šesti tisíc diváků. Na návštěvu mají zřejmě vliv televizní přenos a především nevlídné počasí. Pořád prší...
27.
 
Další závar před brankou Baníku. Míč teď létal po kopačkách našich hráčů jako kulečníková koule, nicméně ostravská obrana nakonec problém vyřešila.
33.
 
Bohemka sice stále prohrává, ale hraje dobře. Tlačí se dopředu a snaží se konsolidovanou obranu soupeře překonat rychlou přízemní kombinací.
38.
 
Baník dnes brání opravdu velmi zodpovědně. Dokonce i útočný záložník Válek se poctivě vrací a neustále otravuje život Pavlu Chaloupkovi. Také Jakubec je pečlivě střežen, což mu stěžuje jeho tradiční výlety po křídlech.
43.
 
Další mela před Mikloškovou brankou, nicméně vyrovnání jsme z ní nevytěžili.
45.
 
První poločas skončil, Bohemians na Bazalech prohrávají 0:1.
18.49
 
Nešťastná událost z první minuty ovlivnila další dosavadní průběh zápasu. Bohemka se rychle vzpamatovala a žene se za vyrovnáním, Ostrava ovšem zalezla do obrany a zatím svůj úkol zvládá.
46.
 
Byl zahájen druhý poločas.
47.
 
Obrovská šance Václava Daňka. Ostravský útočník se objevil asi čtyři metry před Hruškou, naštěstí ale netrefil branku.
52.
 
Po Daňkově akci se obraz hry vrátil k vývoji z první půle. Bohemka opět trpělivě rozleptává ostravskou obranu.
55.
 
Baník je pod obrovským tlakem. Ostravský kolega Vladimír Kolář přirovnává situaci na hřišti k nedávnému statečnému boji československých hokejistů na mistrovství světa v NSR proti Sovětům. Asi není třeba dodávat, kdo je v jaké roli...
58.
 
Jaroslav Němec jde na hřiště! Poprvé na jaře se náš kníratý útočník po zranění dostává do hry, střídá Miroslava Příložného.
61.
 
Gól!!! Jarda Němec vyrovnává na 1:1!
61.
 
Jaroslavu Němcovi vychází comeback fantasticky! Bičovský rozehrál na Jakubce, ten ze křídla krásně odcentroval, Němec si naběhl mezi stopery a hlavičkou se trefil přesně. Je to jeho osmý ligový gól letošní sezony.
67.
 
Baník se po vyrovnávajícím gólu zvedá, zatímco naši hráči po hodinovém dobývání soupeřovy branky lehce odpočívají.
71.
 
Teď už to však chce novou dávku koncentrace! Střelec ostravského gólu Gábor zblízka nastřelil padajícího Hrušku a balon se nebezpečně vypadajícím obloučkem vznesl těsně nad břevno.
73.
 
Baník Ostrava vede 2:1.
73.
 
Baník bohužel své obživnutí proměnil ve svůj druhý gól. Petr Němec zahrál roh, ve vápně se k němu dostal Šreiner a bez přípravy vystřelil do horního rohu Hruškovy branky.
76.
 
Do oficiálních statistik si zapíšeme 4869 diváků.
78.
 
Druhé střídání Bohemky: Tibor Mičinec nahrazuje Petara Nováka.
82.
 
Zdeněk Hruška musel vyběhnout před vápno, kde skosil Daňka. Naštěstí dostal jenom žlutou kartu...
84.
 
Baník střídá, Vojáček nahrazuje Kalmára.
86.
 
Další šance Baníku, Hruška nohama likviduje střelu Zdeňka Válka.
87.
 
Hřiště opouští Gábor, místo něj jde Lička.
90.
 
Konec zápasu.
19.50
 
V zápase druhého s prvním jsme v Ostravě neuspěli, Baník vítězí 2:1 a sedm kol před koncem tak stahuje náš náskok na tři body. Baník byl efektivnější a vítězství si zasloužil zvýšenou aktivitou v závěru. I když remíza by možná zápasu slušela víc. Může nás těšit aspoň vydařený návrat Jaroslava Němce, který ve svém prvním jarním zápase hned vstřelil gól.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit