"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Do Ďolíčku přijede pýcha Slovenska

clanek-pred-zapasem-1982-11-28-bohemians-slovan-loga-bw-250pxPo náročném a vyčerpávajícím ženevském pohárovém dramatu musí Bohemka opět přepnout do ligového módu - už zítra v rámci probíhajícího 13. ligového kola hostíme v Ďolíčku Slovan Bratislava.

Představovat zrovna tohoto soupeře je pověstným nošením dříví do lesa - vždyť přijede nejslavnější, nejúspěšnější a nejpopulárnější slovenský fotbalový klub, sedminásobný mistr ligy a také jediný československý vítěz evropské pohárové trofeje (PVP 1969).

Je ovšem pravdou, že v posledních letech Slovan zažívá pozvolný, leč vytrvalý ústup ze slávy a v ligovém pelotonu obsazuje příčky v šedé zóně středu tabulky. Ani v letošní sezóně to zatím na nějaké velké zlepšení nevypadá, spíš naopak - borci z Tehelného pole se zřejmě ještě dost zapotí, aby uhájili samotnou prvoligovou existenci...

Přestože některé okolnosti Bohemce nehrají zrovna do karet (absence Ondry, Prokeše, disciplinárně potrestaného Levého, únava z pohárového zápasu a dlouhého cestování), je v tomto zápase jasným favoritem. Tvrdit cokoli jiného by bylo nemístným alibismem, ostatně obdobně to cítí i druhá strana - trenér Slovanu Vičan se nechal slyšet, že i zisk bodu by byl pro jeho tým "výborným úspěchem".

Jestli na něj Bratislavané dosáhnou, nebo je naopak Bohemka podle očekávání přejede, můžete sledovat v našem tradičním textovém online přenosu, který začne několik minutek před výkopem, stanoveným na 15.00.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit