"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Komplikace na cestě za pohárem

clanek-po-zapase-1983-04-30-bohemians-dukla-loga-bw-250pxBohemians si neodpočinou. Hektické dny po zápasech na evropské scéně, ligových duelech a reprezentačním srazu doplnil dnes i první zápas finále Českého poháru. Klokani v něm přivítali soupeře z Julisky - Duklu Praha.

Ze začátku utkání se vůbec nezdálo, že by se náročný jarní program na Klokanech nějak podepsal. Od začátku útočili, zatlačili Duklu před její branku a brzy se ujali vedení. Již v osmé minutě přizvedl Čermák Levého rohový kop přímo do míst, kam si naskakoval Chaloupka, který hlavou otevřel skóre.

Náskok Bohemky mohl být v dalších minutách podstatně větší. Brankář Stromšík se velmi zapotil při střele Levého. Rána stopera Marčíka zase skončila těsně vedle. Na tlaku Bohemky nic nezměnilo ani vynucené střídání zraněného Čermáka. I bez něj mohl Chaloupka zvýšit vedení, jeho hlavička ale skončila jen na břevně branky Dukly.

Neproměněné šance se Vršovickým vymstily. Tři minuty zbývaly do konce prvního dějství, když Kříž vysunul Pelce, ten uvolnil do šance Vízka, který se ekvilibristicky dostal do šance a vyrovnal. Přes dlouhou převahu se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Na začátku druhého dějství dvakrát zahrozil voják Urban, pozorný Zdeněk Hruška se ale překvapit nenechal. Podobně jistě si počínal i v 56. minutě Hruškův kolega Stromšík, který vychytal pohárového střelce Příložného, o chvíli později kryl i nebezpečnou Bičovského hlavičku.

Stejně jako v prvním poločase, i nyní Klokani na neproměňování šancí doplatili. Po sedmdesáti minutách hry totiž utekl po levé straně hřiště Kříž, dostal se až do vápna, kde prostřelil Hrušku a Dukla vedla.

Na obrat v zápase nedokázali "zelenobílí" zareagovat. Tlačili se dopředu, ale pozorný obranný val hostů z Julisky prorazit nedokázali, nepomohlo ani zapojení Zdeňka Hrušky do útočných akcí v posledních minutách. Bohemka tak v prvním zápase finale poháru prohrála s Duklou 1:2. Odveta se hraje 25. května v Dejvicích.

Bohemians - Dukla 1:2 (1:1)

Branky: 8. Chaloupka - 43. Vízek, 71. Kříž.
Diváci: 4 000.
ŽK: Levý - Pelc, Klucký.
Rozhodčí: Matušík - Hošek, Vladyka.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Zelenský, Bičovský, Koukal - Čermák (19. Příložný), V. Hruška (66. Mičinec).

Sestava Dukla Praha: Stromšík - Novák, Fiala, Klucký, Bažant - Rott, Pelc (88. Korejčík), Urban, Štambacher - Vízek, Kříž.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.