"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Dukla
1 : 1
( 0 : 0 )
Bohemians
utkání skončilo
Juliska, 25. května 1983, 16.30 (Český pohár, finále)
 
 
Bohemka musí při obhajobě zisku Českého poháru dohánět jednobrankové manko z domácího utkání proti Dukle. Na Julisce se hraje 25. května od 16.30 a zápas vám přinesem v tradičním textovém živém přenosu.
16.16
 
Zdravíme vás z nekonečně vysoké tribuny na dejvické Julisce. Uniformovaný příslušník československé lidové armády nás vykázal do jedné z nejvyšších řad, snad abychom soudruhy v žlutočerveném na trávníku moc neokoukali.
16.19
 
My jsme ale z redakčního embéčka vynosili přenosovou techniku především kvůli borcům dorazivší autokarem z Ďolíčku.
16.20
 
Na žoldáckou planinu vyběhne Bohemka v tomto složení: Z.Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Němec, Příložný, Koukal.
16.21
 
Kamarád a bývalý spoluhráč našeho ex-trenéra Pospíchala Ladislav Novák vysílá do boje tuto vojenskou jedenáctku: Stromšík - J. Novák, Klucký, Fiala, Bažant - Rott, Pelc, Urban - Vízek, Váňa, Štambacher.
16.27
 
V dnešním pošmourném odpoledni to na žádný divácký rekord ani v nejmenším nevypadá - fanoušci vojáků jsou asi zrovna na cvičení někde u Prešova a do stanice metra Leninova z Vršovic také mnoho věrných bohemáků nepřicestovalo.
16.29
 
Rozhodčí Jiří Stiegler už přivádí obě mužstva na hrací plochu, asistovat mu budou pomezní Duba a Pouček.
1.
 
Utkání bylo zahájeno.
3.
 
Rekreační tempo úvodních minut nenasvědčuje tomu, že se hraje o postup do finále o druhou nejcennější československou trofej v kopané.
4.
 
A je tu první šance vojáků! Reprezentační střelec Vízek si v úniku bleskově vyměnil místo se Štambacherem, ale do své střely naštěstí nestihl dát patřičnou razanci.
7.
 
Po zdlouhavé kombinaci rudožlutých teď mířil J. Novák těsně vedle Hruškovy svatyně!
8.
 
A hned z protiútoku je tu úvodí šance klokanů! Chaloupka vydělal na Kluckého zaváhání, jeho pohotová, leč slabá střela ale končí ve Stromšíkově náruči.
13.
 
A v šanci opět Bohemians: po Bičovského příhře pálil z 20 metrů ledabyle Zelenský, míč ale i tak jeho projektil těsně minul tyč.
21.
 
Zlobivý Vízek teď dostal míč na hranici šestnáctky, ale jeho pokus o přehození Zdeňka Hrušky se skórem rovněž nepohl.
23.
 
Příložný teď zdokumentoval, že opravdu není ve formě, když svoji "loženku" odložil mimo tyče.
25.
 
Ekvilibristicky se teď položil do vzduchu a střihl nohama náš kapitán, ale ani Přemkovi zatím nebylo přáno rozvlnit síť za Stromšíkem.
33.
 
V rychlém sledu za sebou svoje šance vzniklé okénky v naší obraně odflákli Štambacher, J. Novák a Klucký...
39.
 
...a naštěstí se neujímá ani střela Urbana, Franta Jakubec už se zřejmě viděl na párku s hořčicí.
45.
 
Je tu konec první půle, 0:0.
17.19
 
Z výčtu šancí by se mohlo zdát, že šlo o bůhvíjak rušný fotbal, skutečnost je ale taková, že se hrálo spíše v pěším tempu a mnohé šance vyplynuly spíše z nevysvětlitelných hrubek jindy jistých obran.
46.
 
Za Bohemku už nepokračuje Jakubec, jehož pravá strana v první půli nejvíc hořela a na trávníku jej nahrazuje levák Ondra.
46.
 
Sudí zahájil druhý poločas.
51.
 
Začátek druhé půle je snad ještě horší než konec první, na hřišti pomalu není na co koukat a tak si s kolegy ve volném čase aspoň listujeme ve svých modrých knížkách.
57.
 
0:1!
57.
 
Bohemka se zčistajasna ujímá vedení. Přemek Bičovský skoro 30 metrů od brány nevěděl co s míčem, tak zkusil zbůhdarma vystřelit a jeho nepříliš prudká rána k překvapení všech přítomných včetně nešťastně vyhlížejícího Pižmy zapadla za Stromšíkova záda.
58.
 
Náš kapitán svůj střelecký úspěch oslavil nejprve podivným chycením se za hlavu a až po hodné chvíli tradičním zvednutím rukou. Také jeho spoluhráči vyhlížejí spíš otráveně...
60.
 
Tempo hry se teď nicméně přeci jen trochu zvedlo, zejména Dukla šturmuje za vyrovnáním, neboť za daného stavu by o vítězi rozhodovaly penalty.
62.
 
1:1!
62.
 
A Dukla poměrně záhy srovnává krok! Vízek vybojoval míč pro Urbana, ten se v našem pokutovém území dobře zorientoval a technickým obloučkem do šibenice překonal Hrušku.
63.
 
Z otočky teď opět pálil Urban, naštěstí tentokrát mimo tři tyče - to už by asi opravdu nebylo, co řešit.
66.
 
Něco s výsledkem teď zkusí udělat MUDr. Novák, který se postaví do útoku místo neviditelného Koukala.
71.
 
Dnešnímu nedůstojnému bagu přihlížejí stejně nedůstojné 1679 diváků.
75.
 
Naše borce inkasovaná branka ani v nejmenším nevytrhla z jejich bohorovnosti a dál pokračují v rekreačním tempu nehodným jména současných Bohemians. Hráči si alibisticky přihrávají do strany nebo dozadu, pokud už dojde k pokusu o střelu, jde o náhodné nemířené pokusy z voleje nebo z jiných nemožných pozic daleko za šestnáctkou.
79.
 
Také vojáci jsou s vývojem přátelského střetnutí zjevně spokojeni, když nikam nespěchají a jediný, kdo hýří jakous takous aktivitou je drzoun Vízek.
84.
 
Nechce se mi ani věřit, že po trávníku chaoticky pobíhá deset čs. reprezentantů!!! Tempo hry je nulové, obrany si přihrávají mezi sebou, ani náznak snahy překvapit soupeře překvapivou akcí.
87.
 
Ostudné vystoupení Bohemky už neunesli členové našeho Fans klubu, kteří za hlasitého skandování nepublikovatelných, leč trefných hesel opouštějí stadion a míří zřejmě na pár vodek do Hotelu International.
90.
 
Uff! 90 minut dnešní frašky je za námi, hlavně, že hrajeme fair play...
18.20
 
K dnešnímu zápasu není moc co dodat - dramatická inscenace hráčů Dukly a Bohemians nabídla v prvním dějství několik šancí vyplynuvších z čirého lajdáctví a nedůslednosti obran, v části druhé pak náhodný gól Bičovského a promptní srovnání Dukly. Zbylá půlhodina už žádnou zaznamenání hodnou zápletku nepřinesla a s pohárem pro vítěze Českého poháru se tak před hrstkou soudruhů mohl prsit kapitán Dukly Rott. Naši hráči by do jednoho zasloužili nakopat do pozadí, Pospíchal by teď byl ve svém živlu.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit