"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Dvojnásob hořký konec v poháru

clanek-po-zapase-1983-05-25-dukla-bohemians-bw-250pxK odvetnému zápasu finále Českého poháru zajeli fanoušci Bohemians na druhý břeh Vltavy doufajíc, že vrátí domácí Dukle překvapivou porážku z prvního zápasu. V sázce nebyla jen dílčí česká trofej, ale i postup do finále celostátní soutěže.

Přestože trenér Zadina nemohl do zápasu počítat s Čermákem, Vladimírem Hruškou, ani Jiřím Sloupem, rozhodně disponoval sestavou, která měla na to Duklu porazit. To by ovšem musela chtít. Tempo zápasu bylo totiž od úvodního hvizdu mdlé. Zřejmě v očekávání důležitého zápasu v Brně Bohemians evidentně šetřili síly. Domácí se, při vědomí výhodného výsledku prvního utkání, tempu přizpůsobili.

Z bohorovnosti a nedůslednosti obou obran vyplynulo solidní množství šancí. V domácích šancích pálili Vízek a Novák, Hruška v brance Bohemians ale moc práce neměl. Před druhou brankou se postupně snažili Chaloupka, Zelenský, Příložný i kapitán Bičovský. Jejich zakončení ale bylo slabé, nepřesné a lajdácké. Jakoby do zápasu nastoupili dvojníci jindy důrazných reprezentantů, kteří ani nechtějí dát gól. Podle toho také skončilo první dějství zápasu - 0:0.

Po přestávce naskočil do zápasu Ondra místo Jakubce, který rozhodně nezopakoval svůj fantastický výkon z podzimního zápasu. Nicméně ani Ondra nepřispěl ke změně tempa zápasu.

Pak ale z čistého nebe přišel blesk. Kapitán Přemysl Bičovský v 57. minutě třicet metrů od branky nevěděl, co s míčem. Nezvolil přihrávku na stopery, jako již několikrát předtím, a vystřelil. Jeho rána k překvapení všech skončila za Stromšíkovými zády. Překvapen byl i sám šťastný střelec. Z tribuny se zdálo, že byl z krásné střely mnohem více překvapený, než šťastný...

Nebylo ale proč zoufat ze získaného vedení, stejně dlouho nevydrželo. O pět minut později vybojoval Vízel míč pro Urbana, který se zorientoval ve vápně a šikovným obloučkem do šibenice vyrovnal.

Zápas se tím vrátil do vytyčených kolejí a ve stejné pohodě, v jaké začal, se i dohrál. Nepomohl ani nástup Nováka, ani povzbuzování trenéra Zadiny. Nedůstojných dva tisíce diváků přihlíželo dohrání podobně důstojného „zápasu“ na hřišti a konci Klokanů v poháru. Za týden, ve vzájemném ligovém souboji, by nám dnešní soupeři mohli předvést lepší podívanou.

 

Dukla - Bohemians 1:1 (0:0)

 

Branky: 62. Urban - 57. Bičovský.
Diváci: 1 679.
ŽK: Zelenský.
Rozhodčí: Stiegler - Duba, Pouček.

Sestava Dukla Praha: Stromšík - J. Novák, Klucký, Fiala, Bažant - Rott, Pelc, Urban - Vízek, Váňa, Štambacher.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z.Hruška - Jakubec (46. Ondra), Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Němec, Příložný, Koukal (66. Novák).

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit