"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Očima fanouška: "Fialky" jsme neutrhli (6.4.83)

clanek-kronika-1983-04-06-kronika-bw-200px6.dubna 1983 opět praskal Ďolíček ve švech. Hrálo se semifinále Poháru UEFA a naším soupeřem byly "Bruselské fialky" - Anderlecht Brusel.

Kotel byl přeplněn už dvě hodiny před zápasem. Všichni fans byli na místě a mohutně rozeřvávali kotel. Do začátku zápasu s vytvořily "pouze“ dvě boční vlny, a tak ani nebylo moc pošlapaných.

Zápas začal a již od samého začátku bylo jasné, že Anderlecht je opravdu jedno z nejlepších mužstev Evropy. Zápas sice probíhal za naší územní převahy, ale rychlé protiútoky Anderlechtu byly daleko nebezpečnější, např. břevno Vercauterena a poté i nejsmutnější okamžik celého utkání - branka v naší síti. Byl to sice konec našich nadějí, ale nutno přiznat, že branka to byla fotbalově dokonalá.

Ke konci poločasu a o přestávce jsme si vyvolali Přemka, který z nepochopitelných důvodů nenastoupil od začátku. Bylo to hned znát, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo - prohráli jsme tedy 0:1. Můžu však říci, že stejně tak jako nás mrzela porážka, tak nás mrzelo, že pár "takyfanoušků“ ke konci zápasu pískalo, nadávalo našim klukům apod. Za takové chudáky se stydím!

Naopak jsme byli překvapeni belgickými fans, kterých se dostavilo asi 500. Chatař dokonce dostal krásnou šálu, ale náš smutek to nemohlo změnit.

Můžeme si však položit otázku: "Jaké mužstvo v posledních letech postoupilo do semifinále?“ - ŽÁDNÉ!

Jsme proto stejně nejlepší, i když v ďolíčku jsme "belgické fialky“ neutrhli.

Autor: Vráťa Vaňásek - Stříbrný

 

Fotogalerie

 

Komentáře

 
Vavřík Ag
0 #2 Vavřík Ag 2013-05-31 09:17
Přesně tak to bylo, možná bychom s Přémou od začátku měli větší šance.
 
 
Bedny
+1 #1 Bedny 2013-04-11 11:55
...stál jsem za brankou, kde chytal v první půli Hruška. Když byl balón na druhé straně, tak se otočil do diváků a křikl: Přemek Byčóóóvský. A kotel pak mocně odpovídal PŘEMEK BYČÓÓÓVSKÝ... :-)
 

Comments are now closed for this entry