"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Jdeme do poháru, s Admirou přijel i Kuna

clanek-pred-zapasem-bohemians-admira-1982-09-15-loga-bw-250pxSe solidní ligovou formou vstupují klokani do pohárové Evropy. Zítra v 17 hodin v Ďolíčku přivítáme tým Admira Wacker Vídeň i s bývalým reprezentantem Lacem Kunou na liberu. Bohemce bude chybět útočník Němec, kterého trápí natažený sval, tým ale doufá, že úvodní evropský střet dopadne lépe než loňský duel s Valencií.

Rok starou vzpomínku na těsné souboje s CF Valencia má brankář Zdeněk Hruška stále bolestně vrytou v paměti: "V Ďolíčku jsme hráli smolný zápas. Nic nám nešlo, Bičovský zatřásl z penalty břevnem. Pak ještě ke všemu utekl Saura. Čekal jsem střelu, ale kdepak. Zasekl míč tak bleskově, že mu proběhl mezi nohama jako kulečníková koule a poslal ho do prázdné sítě. Snad tehdy se zbortily naše naděje k postupu."

Bohemka vstupuje do Poháru UEFA už popáté, zatím však jen jednu prošla dál - před dvěma lety přes portugalský Sporting Gijón. Loni přišly dvě porážky 0:1 s Valencií. Před zápasem s Admirou Wacker však panuje v týmu optimismus.

"Dá se s ní hrát," pronesl trenér Josef Zadina na adresu Admiry poté, co shlédl její vítězství v úvodním ligovém kole se Sturmem Graz. Od té doby se forma našeho soupeře nezlepšila. Po pěti kolech má jen pět bodů a v posledním zápase v Innsbrucku remizoval 0:0.

"Nemůžeme si naříkat na nepřízeň štěstí a měli bychom proskočit do druhého kola," míní útočník Jaroslav Němec. "Doma k tomu budeme potřebovat rychlost a naši pověstnou kombinační hru. A taky nevšímat si každého šrámu ze soubojů. Zadáci rakouských týmů jsou jaksepatří ostří hoši."

Právě Němec však v zítřejším zápase kvůli svalovým problémům nenastoupí a první velkou šanci v základní sestavě tak dostane letní posila ze Slavie Miroslav Příložný. Na svůj první pohárový zápas v Bohemce se také chystá záložník Peter Zelenský, který si po příchodu z Trnavy rychle získal fanoušky zelenobílých.

"Asi budu mít trému. Na hřišti však nechám duši. Víte, cesta do dalšího pohárového osudí by pro mne znamenala jeden ze zatímních největších fotbalových úspěchů," dušuje se Zelenský. "Rakouskou školu kopané neznám. Proto na ni chci vzpomínat v dobrém, tedy postoupit."

Rakušané dorazili do Prahy autokarem už včera a trenér Felix Latzke věří, že bude moci nasadit dva mladé reprezentační obránce Degeorgiho a Masslendera, kteří v posledním ligovém utkání kvůli zranění chyběli.

Admira Wacker sice stejně jako Bohemka vyhrála svou skupinu letního Interpoháru, ovšem na rozdíl od profesionálních podmínek našeho oddílu tři čtvrtiny Rakušanů trénují jako amatéři odpoledne po práci, soupeř také trpí úzkým kádrem. Tyto informace jsou přímo od Laca Kuny, který se spolu s trenérem Lackem stavili v Ďolíčku před nedávným duelem s Lokomotivou Košice.

"Záměrně zdůrazňuji tato fakta, protože právě na nich se ukazují výhody klokanů," řekl Kuna, nejlepší fotbalista Československa roku 1969, který ve Vídni končí kariéru, jejíž základ položilo neuvěřitelných šestnáct sezon v Trnavě.

Kuna se ve Vídni na hřišti samozřejmě potkal také s naší legendou Tondou Panenkou. Bylo to ve vzájemném zápase na Rapidu.

"Rozhodčí nařídil proti nám přímý kop blízko hranice velkého vápna. Míč si samozřejmě stavěl Tonda Panenka. Až příliš dobře znám z naší ligy jeho kouzlení, a proto jsem si stoupl na brankovou čáru do nekrytého rohu," líčil Kuna. "Věděl jsem totiž, že to Tondu znervózňuje a bere mu to jistotu. Jednou v Trnavě se mně k tomu přiznal a namíchnutě mi řekl, že jsem mu tím otravoval život. Proč to tedy nezopakovat? Nenašel jsem bohužel pochopení u vlastního spoluhráče. Gólman mě vyhnal z branky. A jak to dopadlo? Toník cvrknul balon zrovna do toho rohou, kde jsem před tím stál…"

Snad zažije Laco Kuna podobný zážitek i zítra. Tradiční on-line přenos z Ďolíčku začíná zítra krátce před sedmnáctou hodinou.

Do pohárů zítra vstupují také další české týmy, Dukla v PMEZ zajíždí na hřiště Dinama Bukurešť, v PVP nastoupí Slovan na stadionu Giuseppe Meazzi proti Internazionale, Baník hraje v Belfastu s místním Glentoranem.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit