"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Klokani vyučovali Admiru produktivitě

clanek-po-zapase-bohemians-admira-1982-09-15-loga-bw-250pxBohemians dnes vstoupili do nového ročníku poháru UEFA.Soupeřem jim byl papírově přijatelnější soupeř, než v loňském ročníku Valencie - rakouský tým Admira Wacker Wien. První zápas prvního kola se odehrálve vršovickém Ďolíčku.

Klokani museli oproti zápasu se Slavií udělat jednu změnu v sestavě. Jaroslava Němce trápí natažený sval a v sestavě ho nahradil Příložný. Zajímavou postavou v celku soupeře je bývalý československý reprezentant Ladislav Kuna, která nastoupil v základní sestavě.

Začátek zápasu byl se strany Bohemky nervózní a pomohla až chyba soupeře. Stopeři Admiry zkazili vystavení Příložného s Čermákem do ofsajdu, útočníky Bohemians našel Prokešův nákop, Čermák nájezd proměnil a poslal Bohemku do vedení.

Rakušané mohli v následujících minutách několikrát vyrovnat, když našli několik mezer v naší obraně. Ve třech dobrých příležitostech byli Krejcirik a Igesund. Stříleli však vedle, nebo se blýskl Zdeněk Hruška v brance.

Nedáš - dostaneš. Stará fotbalová pravda pro vídeňské platila ve 26. minutě. Rychlý protiútok založil Bičovský, na pravém křídle našel Chaloupku, jehož centr zblízka doklepl Příložný a bylo to 2:0.

Po půlhodině se znovu vytáhl Hruška proti střele Demantkeho a o minutu později vstřelili Klokani další branku. Chaloupka vysunul do uličky Čermáka, ten obehrál Kunu a předložil míč Příložnému, který již neměl problémy vstřelit svůj druhý gól v zápase. Bohemians předváděli smrtelně produktivní fotbal a vedli o tři branky.

Do konce prvního dějství mohl Příložný dvakrát zkompletovatčistý hattrick. Jednou ale hlavičkoval mimo, podruhé jeho pokus zastavila tyč. První poločas sice nenabídl exhibiční výkon, ale skončil exhibičním výsledkem 3:0.

Na další gól si fanoušci ve druhém poločase počkali celkem dlouho. Radosti nejdřív zabránila spojnice břevna a tyče po bombě Zelenského v 58.minutě, o deset minut později zase měli štěstí Klokani po velkých šancích Igesunda a Knallera.

V 69. minutě už se ale Ďolíček znovu radoval. Akci Ondry s Jakubcem zakončil Vladimír Hruška nejdřív na tyč, dorážku v pádu ale usměrnil do sítě a zvýšil na 4:0.

Stadion si žádal "bůra" a čekalo se i na hattrick Příložného. S obojím si náhrada za Němce počkala až do samotného závěru. V 89.minutě se Příložný prosadil po Zelenského centru. Dovršil svůj hattrick a uzavřel skóre utkání na kulatých 5:0. Podtrhl tak skvělý vstup Boheminas do poháru a odveta ve Vídni by již měla být pouze formalitou.

Bohemians - Admira Wacker 5:0 (3:0)

Branky: 17. Čermák, 26., 32. a 89. Příložný, 69. V. Hruška.
ŽK: Messlender, Weigl.
Diváci: 7000.
Rozhodčí: Tuominen - Smolander, Fast (všichni Finsko).

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák (72. Levý), Příložný, V. Hruška (80. Mičinec).

Sestava Admira Wacker Wien: Fleischmann - Demantke, Kuna, Meslender, Bronkhorst (46. Degeorgi) - Knaller, Stöffelbauer, Weigl (83. Binder), Kern - Krejcirik, Igesund.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.