"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
5 : 0
( 3 : 0 )
Admira Wacker
utkání skončilo
Stadion Dolíček, 15. září 1982, 17.00 (Pohár UEFA, 1. kolo)
 
 
Bohemka vstoupí do nového ročníku Poháru UEFA domácím zápas proti vídeňské Admiře Wacker. Ze zápasu přineseme fanouškům textový online přenos.
16.45
 
Dobrý den, zdravíme vás z Ďolíčku na startu nové pohárové sezony. Bohemka dnes nastoupí proti týmu Admira Wacker Vídeň, který má v sestavě bývalého československého reprezentačního obránce Ladislava Kunu. Bohemka je ve formě a v lize ještě neprohrála. Hosté naopak získali v rakouské lize jen pět bodů z pěti zápasů.
16.51
 
Bohemka udělala plánovanou změnu v sestavě. Jarda Němec dnes na hřiště nemůže kvůli nataženému svalu, a tak ho ve středu útoku nahradí Miroslav Příložný. Sestava Bohemky: Z. Hruška - Jakubec, Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák, Příložný, V. Hruška.
16.51
 
Sestava Bohemky: Z. Hruška - Jakubec, Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák, Příložný, V. Hruška.
16.52
 
V sestavě Admiry oproti původním předpokladům chybí reprezentační obránce Degeorgi, Kuna nastoupí.
16.52
 
Sestava Admiry: Fleischmann - Demantke, Kuna, Meslender, Bronkhorst - Knaller, Stöffelbauer, Weigl, Kern - Krejcirik, Igesund. Utkání bude řídit trojice sudích z Finska: Tuominen - Smolander, Fast.
16.57
 
Tatatá tatatatá tatatatá tata! Všeobecné pozdvižení v natěšeném Ďolíčku vzbudily tóny slavného Radeckého marše od Johanna Strausse staršího z amplionů. Od výboru to bylo pěkné gesto vůči hostům z Vídně, jen aby to soupeři nevlilo do žil příliš energie...
1.
 
Utkání bylo zahájeno. Ďolíček je poměrně slušně zaplněn, ale přece jenom tady není tolik lidí jako na ligu.
11.
 
Zatím se chlapcům příliš nedaří. Hrají jaksi strnule a nervozně. Možná na ně trochu doléhá důležitost pohárového zápasu. Snad se seberou, Admira přece není Valencie...
14.
 
Z Vídně přijelo fanoušků jenom pár, nad Vršovicemi se ale co chvíli rozléhá jejich roztomilý pokřik: "Wien! Wien! Wacker Wien!"
17.
 
Bohemka vede 1:0! Smrtící rychlý protiútok stál za naším gólem, který vstřelil Čermák. Nejdřív pálil Zelenský, Weigl jeho střelu zablokoval a míč se odrazil až zpátky do středového kruhu. Admira chtěla zahrát ofsajd systém, jenže stopeři se nedohodli. Prokeš kopnul ostrý balon dopředu, kam vyrazili Příložný s Čermákem, který nájezd s klidem proměnil.
18.
 
Uf! Čermák tentokrát ztratil balon, Admira rozehrála na Krejcirika, který napřáhl a vypálil těsně vedle...
20.
 
Přestali jsme hrát v domnění, že sudí odpíská faul. Admira ale akci dohrála a Igesund nebezpečně vypálil, Hruška míč vytlačil špičkou kopačky.
24.
 
Krejcirik se prodral středem obrany, přiťukl Igesundovi, ani z téhle šance se ale soupeř neprosadil. Přestože vedeme, úvod zápasu odkryl nečekané díry v naší obraně...
26.
 
Bohemka vede 2:0! Všechny zmatky v obraně zapomenuty, stačil jeden protiútok a je tu další gól v síti Admiry. Přemek Bičovský vzal balon, obešel pár hráčů, přihrál na pravé křídlo Chaloupkovi, jehož centr zblízka doklepl Příložný.
31.
 
Admira stále zlobí. Rychlé narážečky na naše zadáky platí, tentokrát se po nich ke střele dostal Demantke, ale Hruška jeho tvrdou přízemní střelu kryl.
32.
 
Gól! Vedeme 3:0! Tentokrát Chaloupka ze středového kruhu vysunul do uličky Čermáka, který krásně obehrál Kunu a krásně přihrál Příložnému, který akci dokončil. Ligový náhradník se trefil už podruhé. Dnešní bilance Bohemky? Tři střely na bránu, tři góly!
37.
 
A zase ten Příložný! Zkoušel to hlavou, stejně jako před třetím gólem mu přihrával Čermák, který se tentokrát drzou kličkou zbavil dvou protihráčů.
43.
 
Příložný měl blízko k hattricku! Bičovský vypálil a hrdina první půle míč prodloužil na tyč.
45.
 
Poločas končí vedením Bohemky 3:0.
17.48
 
Není to dnes paradoxně taková exhibice, jak by se z průběžného skóre mohlo zdát, v obraně jsou rezervy. Historie se ale ptát nebude... :o) Jen to ještě zbytečně nezdramatizovat...
46.
 
Začala druhá půle.
46.
 
Trenér Admiry Felix Latzke vyměnil o přestávce levého beka, Degeorgi nastupuje za Bronkhorsta.
47.
 
A hned tady mohl být problém. V šanci se objevil Messlender, ale dobře to dopadlo.
58.
 
Vladimír Hruška uvolnil Zelenského, který krásnou bombou trefil spojnici břevna a pravé tyče!
60.
 
Rozhodčí Tuominen si našel Weigla a udělil mu žlutou kartu asi dvě minuty po jeho surovém faulu na Příložného.
68.
 
jsme měli štěstí! Nejdřív Igesund a pak i Knaller se objevili ve velkých šancích.
69.
 
Bohemka vede 4:0! Admira své příležitosti propásla a je tu odplata. Akci začali Ondra s Jakubcem, Vladimír Hruška poprvé trefil tyč a napodruhé míč v pádu dorazil do branky.
72.
 
Stanislav Levý střídá Milana Čermáka.
73.
 
Soupeř podruhé střídá, Binder jde za Weigla.
78.
 
Bičovský nebezpečně vypálil z dálky.
80.
 
Poprvé v sezoně jde na hřiště útočník Tibor Mičinec, střídá autora čtvrtého gólu Vladimíra Hrušku.
83.
 
A Mičinec se hned zapojil do hry, jeho příležitost však zůstala nevyužita.
89.
 
Bohemka vede už 5:0! Neuvěřitelné, po Zelenského centru se potřetí v zápase prosadil Příložný.
90.
 
A je tu konec, Bohemka vítězí 5:0!
18.49
 
Vzadu to dnes opravdu nebylo ono, ale nemůžeme si stěžovat. Lepší vstup do pohárů Bohemka nepamatuje, odveta ve Vídni by měla být formalitou. Potěšil autor hattricku Příložný, ve vynikající formě se představil také Čermák.

 

Komentáře

 
gorad
+1 #1 gorad 2012-09-15 16:57
..dneska to cítím na jasnou záležitost pro domácí, ale nebudu předvídat. Tak je kluci zelení, pořádně spráskejte. :P
 

Comments are now closed for this entry