"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Stoprocentní import ze Slovenska

clanek-po-zapase-1983-03-05-kosice-bohemians-bw-250pxNení čas na zdlouhavé přesuny. Program pražských Bohemians je v posledních dnech tak náročný, že se hodí každá chvíle odpočinku. Proto zůstal autobus tentokrát v garáži a na další zápas první ligy se Zelenobílí vydali letadlem. Aby také ne, když je čekal snad nejvzdálenější soupeř, na kterého lze v lize narazit – letělo se do Košic.
 
Na už tak početnou marodku Klokanů přibyl po zápase s Dundee Stanislav Levý, kterého na kraji obrany nahradil Koukal. V útoku naopak nastoupil uzdravený Vladimír Hruška.
 
I přes návrat ke hře na tři útočníky byli Bohemians od prvních minut pod tlakem a velmi brzy na košickém stadionu také inkasovali. Při pěkné spolupráci krajních záložníků Fecko převzal přihrávku od Kováče, otočil se kolem Marčíka a povedenou střelou do rohu Hruškovy branky poslal domácí do vedení.
 
I dál byly Košice aktivnější a slušně zaplněný stadion je povzbuzoval do útočné hry. Bohemku musel několikrát zachránit pozorný Hruška nebo obětaví obránci. Klokani se dlouho nemohli vymanit z tlaku, až po půlhodině se začali dostávat k útočným výpadům. V tom nejnebezpečnějším ale Chaloupka hlavou Semana nepřekonal.
 
Až těsně před odchodem do kabin se hráčům v zelených dresech podařilo vyrovnat. Centr z pravé strany našel přesně hlavu výborně naběhnutého Příložného, který dostal míč do branky a na poslední chvíli vyrovnal poločasový stav na příjemných 1:1.
 
Ač do druhého dějství nastoupila obě mužstva beze změn, obraz hry byl úplně odlišný, což se sice nelíbilo pěti a půl tisícovkám diváků v Košicích, v Praze se ale nikdo nezlobil. Klokani byli aktivnější a snažili se zvrátit výsledek na svou stranu, což by bylo, vzhledem k tomu, že se hrálo na Slovensku, překvapivé.
 
A kýžený druhý gól Bohemky přišel těsně před uplynutím hodiny hrací doby. Marčík z postu stopera prošel celé hřiště až před pokutové území Košic, tam přihrál Zelenskému, který prudkou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě, a Klokani nečekaně, ale zaslouženě vedli. Čekala je ale dlouhá a náročná půlhodina.
 
Modří se pochopitelně hnali dopředu za vyrovnáním. V cestě jim ale kromě jisté obrany a neprůstřelného Hrušky stála i jejich vlastní neschopnost trefit branku. Před brankou Bohemians to vřelo, míč ale mnohokrát skončil neškodně za čarou ukončující hrací plochu. Obrovské šance domácích měli například Strapek nebo kapitán Gejza Farkaš. Vyrovnání z toho ale nebylo, takže si Bohemians poprvé v tomto ročníku vezou dva body ze slovenského území a minimálně do té doby, dokud neskončí zápasy Slavie a Vítkovic, je jejich náskok v tabulce už čtyřbodový. 

 

Lokomotiva Košice - Bohemians 1:2 (1:1)

 

Branky: 7. Fecko - 43. Příložný, 59. Zelenský.
Diváci: 5 391.
ŽK: V. Hruška.
Rozhodčí: Krchňák - Mazanec, Piškule.

Sestava TJ Lokomotíva Košice: Seman - Kost, Repík, Farkaš, M. Suchánek - Kováč, Kozák, Fecko - Móder (65. Miškuf), Strapek, Péter.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Koukal - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Čermák, Příložný (76. Novák), V. Hruška (85. Doležal).

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit