"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Bohemians na prvním místě

clanek-po-zapase-inter-bohemians-1982-09-19-loga-bw-250pxV pátém kole první ligy Bohemians poprvé vyjeli na Slovensko, kde jim byl soupeřem Inter Bratislava. Tým, na jehož půdě Klokani třikrát za sebou prohráli totožným výsledkem 1:0.

Vršovičtí nastoupili ve stejné sestavě jako ve výsledkově podařeném utkání proti vídeňské Admiře Wacker. V základní sestavě vyběhl do zápasu i autor hattricku Příložný, který již v minulém zápase nahradil lehce zraněného Němce.

Na poměry Interu zápas sledovala nadprůměrná návštěva a stadion na Pasienkách byl velmi slušně zaplněn. Diváci od prvních minut sledovali zajímavou podívanou s mírnou převahou Interu. Zdeněk Hruška v brance Bohemians zasahoval už ve druhé minutě po střele Michalce, největší závar ale řešil těsně před uplynutím půlhodiny utkání, kdy s kapitánem Bičovským společně zneškodnili šanci Mráze a dorážejícího Tomčáka.

Bohemians zahrozili až na konci prvního poločasu. Největší šanci měl Zelenský, který ve svém sólu na brankáře nastřelil ochránce domácí svatyně Mentela. Trefit se dvakrát mohl i Příložný. Obě jeho střely ale mířily nad, takže první poločas skončil bez branek.

I druhou půli začal svou šancí Michalec. Hruška byl proti střele bezmocný, ale Bohemians zachránilo břevno. Nejnebezpečnější hráč Interu svedl ještě jeden souboj s Hruškou. Dvacet minut před koncem již potřetí v zápase velmi nebezpečně vystřelil, brankář Bohemians ale nulu na kontě inkasovaných gólů uchránil.

Do konce zápasu Bohemians velmi pečlivě bránili a zápas skončil 0:0. Po dlouhé době tak z Pasienok vezeme cenný bod. I bez plného bodového zisku se ale Bohemians dostali do čela ligové tabulky! Dosud vedoucí Vítkovice totiž podlehly Košicím 2:0 a první místo v tabulce uvolnily právě Klokanům.

Sestřih utkání

 

Inter Bratislava - Bohemians 0:0

 

ŽK: Jurkemik.
Diváci: 6878 (náš odhad 8000).
Rozhodčí: Matušík - Christov, Špalek.

Sestava Internacionál Slovnaft Bratislava: Mentel - Bagin, Jurkemik, Šimončič, Barmoš - Hudec (46. Ducký), Michalec, Mráz - Tršo, Brezík, Tomčák (74. Burcel).

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Příložný (61. Němec), Čermák (82. Levý), V. Hruška.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit