"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Vicemistr z Ostravy dostal v Ďolíčku čtyřku

clanek-po-zapase-bohemians-banik-1982-10-16-loga-bw-250pxHráče Bohemians čeká v následujících dnech náročný program. Cestu k zápasu do Trnavy příští neděli si totiž protáhnou přes francouzské St. Etienne. Na začátku náročného programu za nimi přijel do Ďolíčku jeden z nejtěžších soupeřů, trojnásobný mistr ligy z posledních let a vloni druhý Baník Ostrava.

Do sestavy Bohemians zasáhlo zranění brankáře Zdeňka Hrušky, který měl v týdnu drobnou autonehodu a v brance ho nahradil Vladimír Borovička. I bez jedničky za zády ale Klokani na svého ostravského soupeře vlétli. Na branku Baníku se od prvních minut valil jeden útok za druhým a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Měl ho na svědomí Němec, který nejdřív po Čermákově přihrávce nastřelil tyč, ale po následném neuvěřitelném závaru vložil nohu do Mičincovy střely a dostal Bohemians do vedení.

Vicemistr z Ostravy bohužel téměř okamžitě srovnal. Knapp vystřelil tak prudce, že Vladimír Borovička neudržel míč v ruce a dal Antalíkovi možnost k vyrovnání. Ten jí nepohrdl a v desáté minutě se začínalo znovu.

Po vyrovnávacím gólu se vlastně hrálo jen na jednu branku. Velké šance měli Němec a Sloup, prvnímu ale ukopl míč obránce Radimec a hlavičku druhého jmenovaného skvěle vyrazil brankář Michalík. Na přípravě velkého množství šancí měl lví podíl Milan Čermák, který předváděl fantastický výkon a se svou hřívou byl všude a u všeho.

Pět minut před koncem první půle se Bohemians dočkali zaslouženého vedení. Tlak všech útočníků paradoxně zužitkovala dvojice stoperů. Kapitán Bičkovský totiž z přímého kopu našel Prokeše, jenž z nepříjemné pozice v záklonu trefil míč k pravé tyči. Do kabin tak šli Klokani s jednobrankovým náskokem, který ovšem mohl být mnohem větší.

Do druhého poločasu vyběhli Bohemians s další vynucenou změnou. Zelenský se zranil a musel ho nahradit Zdeněk Koukal. Na obrazu hry to ale nic nezměnilo. Na hřišti jasně dominovali hráči v bílých dresech a zelených trenýrkách. Modří Severomoravané nestíhali a třinácti tisícovkami natěšených diváků zaplněný Ďolíček se brzy dočkal dalšího výbuchu radosti.

Stejně jako v prvním poločase stačilo 8 minut. Poté mladý útočník Bohemians Mičinec posadil zkušeného stopera hostí Vojáčka na zadek, posunul si míč do středu hřiště, odkud ho zaparkoval přímo k tyči branky pod hodinami a zvýšil na 3:1.

Baníku nepomohlo ani střídání Ličky za Odehnala. Tlak Klokanů mu zkrátka nedovolil se nadechnout a Ďolíček se bavil. Čtvrtý gól mohl padnout patnáct minut před koncem. Pěcháček se ve vápně srazil s Koukalem a Bohemians, jmenovitě Bičovský, měli možnost zahrávat pokutový kop. Nemá cenu dohadovat se, zda brankář Michalík vytušil záměr kapitána Bohemians, či zda se mu už prostě nechtělo padat. Zkrátka zůstal stát a Bičovského Vršovický dloubák se mu neškodně snesl do náruče.

Čtyřgólová Vršovická norma ale platí bez ohledu na to, zda do Ďolíčku přijede nováček nebo vicemistr. Ani tentokrát nezůstali fanoušci o obvyklou dávku branek ošizeni. Postarali se o to v poslední minutě oba krajní obránci. Ondra zleva nacentroval míč přesně na nohu Františka Jakubce. Ten nechytatelně napálil míč přímo do šibenice zvýšil na 4:1 a de facto ukončil zápas. Pozorovatelé z Valencie, soupeře Baníku v poháru UEFA, tak dostali od Bohemky mnoho poučného materiálu. Naopak jejich kolegové, špioni ze St. Etienne, letí domů referovat, jaká lavina že se to na ně z Vršovic valí.

 

Bohemians - Baník Ostrava 4:1 (2:1)

 

Branky: 7. Němec, 40. Prokeš, 53. Mičinec, 90. Jakubec - 10. Antalík.
Diváci: 11 198.
Rozhodčí: Kosár - Mazanec, Valach.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Borovička - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský (46. Koukal), Sloup - Němec (83. Levý), Čermák, Mičinec.

Sestava Baník Ostrava OKD: Michalík - Pěcháček, Vojáček, Radimec (78. Šrámek), Ondráček - Odehnal (55. Lička), Antalík, Knapp, Šreiner - Daněk, Válek.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

Komentáře

 
Hynek
0 #2 Hynek 2012-10-17 08:29
Tu penaltu si pamatuji, tehdy jsem netušil, proč ji kopal doprostřed :)
 
 
kamil
0 #1 kamil 2012-10-16 19:21
Zase jsme nepromněnili penaltu :oops:
 

Comments are now closed for this entry