"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Lup pro brněnské "Jánošíky", Baník v těsném závěsu

clanek-po-zapase-1983-05-29-brno-bohemians-loga-bw-250pxPo ospalém zápase na Dukle bylo živo spíše v zákulisí Bohemky, a tak Klokani odjeli k utkání 25. kola první ligy do Brna se staronovým trenérem. Za Lužánkami je vedl opět Tomáš Pospíchal.

V sestavě Vršovických stále chyběli zranění Čermák a Sloup, nastoupil naopak Vladimír Hruška. Útočnému projevu to ale příliš nepomohlo. Domácí, motivovaní potápěním svého klubu v sestupových vodách tabulky, ne svého soupeře od začátku zápasu vlétli, téměř ho nepustili na svou polovinu a v desáté minutě šli do vedení, když po křídle utekl reprezentant Janečka, naservíroval míč do vápna Jarůškovi, který ho v plném běhu uklidil k tyči.

Ani po úvodní facce se Bohemka neprobudila, její diváky naopak vyděsil těsně nad střílející Steinhauser a chvíli poté i Horný. Jeho dělovku z přímého kopu naštěstí zlikvidoval Zdeněk Hruška. Ojedinělé šance Pražanů přišly až s blížícím se koncem prvního poločasu. Bičovský z přímého kopu pálil sice hezky, ale těsně mimo. Podobně dopadl ve 42. minutě i Levý, který po samostatném úniku rovněž minul, takže po poločase Klokani zaslouženě prohrávali.

Do druhého dějství nahradil Němce Petar Novák a hned po deseti minutách se ocitl ve velké šanci. Z ničeho nic se ocitl sám před brankářem Hronem, ten ale jeho příležitost zneškodnil. Ač byli v průběhu druhého poločasu Zelenobílí v tlaku, Novákova šance byla pohříchu jedinou jejich velkou příležitostí k vyrovnání.

A Brno trestalo. Patnáct minut před koncem vystřelil z velké dálky Horný. Jeho pokus se nezdál být nijak nebezpečný do chvíle, kdy ji zachytil Jarůšek, který pak zkušeně rozvlnil síť za Hruškovými zády podruhé v zápase.

Navzdory dosavadní střelecké nemohoucnosti reagovala Bohemka téměř okamžitě. Pár vteřin po výkopu se v pokutovém území od Nováka odrazil míč k Vladimíru Hruškovi, který byl sám před brankou nekompromisní a snížil. Čekala se velká honba za srovnáním skóre.

Nestalo se tak. Bezzubá převaha Klokanů vyústila pouze ve velké gólové příležitosti Brna. Osm minut před koncem trefil Horný břevno, o chvíli později vykopával Marčík míč z branková čáry a i v poslední minutě museli úřadovat obránci Bohemians proti Vacenovskému, který už byl jinak sám před Hruškou.

Pospíchalův návrat se tedy nepovedl. Bohemka ztratila body s udatně se zachraňující Zbrojovkou a dala svým pronásledovatelům šanci přiblížit s jí v tabulce.

 

Zbrojovka Brno - Bohemians 2:1 (1:0)

 

Branky: 10. a 75. Jarůšek - 77. Vl. Hruška.
Diváci: 10 135.
Rozhodčí: Krchňák.

Sestava Zbrojovka Brno: Hron - Došek, Mazura, Schwarz, Duda - Pavlík, Horný, Steinhauser (88. Kukleta) - Janečka, Jarůšek, Mikulička (80. Vacenovský).

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Levý, Němec (46. Novák), V. Hruška.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit