"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Všichni nás chválí, čeká ale Slavia

clanek-1982-09-11-bohemians-slavia-pred-zapasem-bw-250pxPovedený začátek sezony mají za sebou fotbalisté Bohemians. Pět bodů ze tří zápasů, druhé místo v tabulce a především herní projev, který sklízí všeobecné uznání, to je naše bilance prvních tří kol. A to vše bez stále nemocného trenéra Tomáše Pospíchala. Dnes od 19 hodin nás však čeká další výzva, domácí zápas s vždy nepříjemnou Slavií.

"Derby přineslo opravdu dobrý fotbal, především o přestávce. Mnohem víc se o to přičinili hosté, kteří nasazení podpořili větším fotbalovým umem, pilnou střelbou a po přestávce tahali z kapsy jeden herní nápad za druhým," napsal po vítězném utkání na Spartě deník Československý Sport. "Solidní obrannou činnost umocnily Chaloupkova vitalita, Sloupova důslednost, Čermákova dravost, Němcova rychlost a odvaha ke střelbě."

Jen několik měsíců po těžkém zklamání z vystoupení reprezentačního týmu na světovém šampionátu ve Španělsku experti vidí v Bohemce naději na světlejší zítřky československé kopané.

"Po třech kolech je těžko dělat předčasné prognózy či závěry. Přesto však je možné vyzdvihnout hru pražských Bohemians," napsalo Rudé právo. "Náročnost trenéra Tomáše Pospíchala, i když je v současné době ještě upoután na nemocniční lůžko, nese už delší dobu své ovoce. Také v letošní sezoně předvádí klokani fotbal, který se divákům líbí. Snaží se hrát důrazně, útočně, všichni hráči jsou v neustálém pohybu a odevzdávají na trávníku všechny své síly."

Liga však jede bez zastávky dál a od 19 hodin v našem Ďolíčku přivítáme naše sešívané sousedy z Edenu. Slavia sice dlouho jen marně vzpomíná na svou slávu z první republiky, na titul čeká už 35 let a v posledních letech dosahuje spíš průměrných výsledků, v derby se na nás ale většinou dokáže vytáhnout. Svědčí o tom, že jsme ji v posledních dvou sezonách ani jednou neporazili.

Šestice našich hráčů v týdnu absolvovala s reprezentací motorické testy v Nymburce. Slavia sice v prvním kole porazila Trnavu, ale v posledních dvou kolech ligy neskórovala. Náladu si ale spravila při přáteláku v Souši, kde nastřílela hned deset gólů.

On-line přenos začíná krátce před sedmou večer a můžete jej opět sledovat na našich stránkách.

Komentáře

 
frajer_luke
+2 #1 frajer_luke 2012-09-11 12:11
Tipuju 2-1 8) Ale nebude to prdel...
 

Comments are now closed for this entry