"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
2 : 1
( 0 : 0 )
Slavia
utkání skončilo
Stadion Dolíček, 11. září 1982, 19.00 (I. liga, 4. kolo)
 
 
Bohemce vyšel vstup do sezony a po vítězném derby na Letné ji čeká další pražské derby, tentokrát s vršovickým sousedem. Zápas se Slavii vám zprostředkujeme v textovém online přenosu. Začátek utkání 11. září v 19 hodin.
18.45
 
Vítáme vás v Ďolíčku! Je nádherný večer. Proč jen se fotbal nemůže vždycky hrát na konci léta? Bohemka nastupuje v posledním zápase čtvrtého kola proti Slavii, která se proti nám většinou umí vybičovat k výbornému výkonu. Porazíme po Spartě dnes i druhé pražské "S"?
18.47
 
Dnes už se odehrály všechny zbývající zápasy kola. Výsledky? Dukla - Inter 1:1, Prešov - Ostrava 2:2, Žilina - Košice 2:2, Trnava - Nitra 0:1, Vítkovice - Cheb 2:1, Slovan - Sparta 0:1, Zbrojovka - Olomouc 2:0. Vítkovice a Inter tak stále zůstávají bez porážky, bratislavský klub však ztratil bod na Dukle.
18.52
 
Bohemka nemá v úvodu sezony potíže se zraněními, takže může postavit tradiční sestavu: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, V. Hruška.
18.53
 
Sestava Slavie: Šimurka - Janů, Zamazal, Lubas, Pauřík - Šebek, Herda, Jarolím - Hotový, Pešice, Petržela.
18.53
 
Zápas rozhoduje trojice Stiegler - Grégr, Vladyka.
18.57
 
Stadion je téměř zaplněný, zelenobílých je samozřejmě většina.
1.
 
Utkání bylo zahájeno.
1.
 
A hned to bylo zajímavé před Šimurkovou bránou. Vláďovi Hruškovi ale střela příliš nesedla.
8.
 
Tlačíme! Nejdřív střílel vedle Sloup, potom Chaloupka s Jakubcem připravili šanci Němcovi, ten ale z pár kroků taky bránu netrefil.
10.
 
Uf! Petržela si narazil balon s Hotovým a najednou byl sám před Hruškou. Naštěstí nezachoval chladnou hlavu a vystřelil trochu zbrkle. Slyším snad z našeho kotle pod hodinami nějaké posměšky? To se mi určitě jenom zdá... :o)
12.
 
Po chybě Slavie se ke střele dostal Němec, šla ale těsně vedle. Vzápětí Němec znovu utekl po pravém křídle, také Sloupova hlavička však končila v zámezí.
14.
 
Do třetice: Němec se zase prohnal po své magistrále na pravé straně, běžel na Šimurku sám a zkusil ho přelobovat. Míč však skončil na dřevěné tribuně.
35.
 
Stav zůstává 0:0 a je to tvrdý boj. Nicméně jsme už měli pár šancí: Šimurka kryl Zelenského prudkou ránu i Chaloupkův pokus ze tří metrů.
45.
 
Poločas končí bez gólů. Zkoušeli to ještě Sloup a Hruška. Zatím je to ale 0:0.
19.48
 
Pod rozsvícenými reflektory se hraje krásný fotbal. Osvícený Ďolíček a do toho takovýhle mač, to je jako obraz v galerii...
46.
 
Začala druhá půle. Zdá se, že Němec se z pravého křídla posunul do středu a jeho místo zaujal Čermák.
50.
 
Karel Jarolím dává gól, Slavia vede 1:0.
50.
 
Peter Herda vystřelil z přímého kopu, Zdeněk Hruška míč vyrazil, Jarolím se do něj ale opřel z dvaceti metrů a dal gól...
60.
 
Gól! 1:1! Vláďa Hruška šel kopat roh zprava a kolega Petr Nečada upozornil na to, že Jirka Sloup si ve vápně ťuká na čelo. Hruškův projektil skrz tlačenici navzdory všem předpokladům opravdu končí na Sloupově hlavě. A pak padá do brány pod hodinami. Je vyrovnáno!
72.
 
Slávistický brankář Šimurka se v souboj zranil, střídá ho Zlámal. Sestavu mění i Bohemka, Příložný nahrazuje Němce.
77.
 
2:1!!! Pavel Chaloupka strhává vedení na naši stranu! Gólový centr má opět na svědomí Vláďa Hruška, který se prodral po levé straně a poslal před branku výzvu ke gólu. Na zadní tyči byl Chalupář, trknul hlavou a jeho první gól sezony byl na světě. Snad nezůstane osamocený... :o)
82.
 
Slavia ještě jednou střídá: Smolaga místo Šebka.
87.
 
Poslední střídání Bohemky: Levý za Čermáka.
87.
 
Mamma Mia! Pešice nečekaně pálí, Hruška ale střelu vyráží...
90.
 
Je konec! Vítězíme nad Slavií 2:1 a po výhře na Spartě máme v kapse i další pražské derby. V lize nemá nikdo víc bodů než my, Vítkovice stále vedou jen o skóre. Naším dalším soupeřem bude vídeňská Admira v prvním kole Poháru UEFA.

 

Komentáře

 
Vavřík Ag
0 #1 Vavřík Ag 2012-09-19 11:08
To byl super zápas, měli jsme radost jako malá děcka, otočit zápas vždy udělá větší radost než výhra 5:0!
 

Comments are now closed for this entry