"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Žilina
2 : 1
Bohemians
utkání skončilo
Štadión Pod Dubňom, 4. prosince 1982, 13.00 (I. liga, 14. kolo)
 
 
Ligový podzim se chýlí ke konci, zbývají dvě kola a v posledním utkání venku čeká Bohemku cesta do Žiliny, kde se 4. prosince od 13 hodin střetne s místním týmem. Zápas můžete sledovat v textovém online přenosu.
12.45
 
Pěkné předmikulášské popoledne ze stadionu pod Dubňom. Navzdory pošmournému zimnímu počasí i brzkému času výkopu se tribuny rychle zaplňují. Bohemians by měli mít o motivaci postaráno - vždyť na domácí půdě žlutozelených naplno bodovali naposledy před 32 lety. Je však pravda, že domácí se do nejvyšší soutěže vrátili po 5 letech teprve letos po jasném vítězství ve Slovenské národní fotbalové lize.
12.50
 
Domácí nastoupí v této sestavě: Žiak - Kinier, Zvarík, Strapáč, Šmehýl - Turianik, Gerhát, Norocký - Mintál, Goffa, Berešík.
12.51
 
Zcela v pořádku tedy ještě zřejmě není s 15 brankami nejlepší druholigový střelec Šimček, který od začátku zůstává jen na lavičce.
12.52
 
Bohemka naopak nastupuje v nejsilnějším možném složení, když šrámy doléčili klíčoví muži zadních řad Prokeš a Ondra. Zejména start prvně jmenovaného visel vinou naražených žeber do poslední chvíle na vlásku, Zdeněk je však srdcař a sám se trenérům přihlásil do sestavy.
12.53
 
Sestava Bohemky tedy bude mít tradiční podobu: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, V. Hruška.
12.54
 
Trenér Pospíchal bohužel zůstává ve stavu nemocných, utkání proto z lavičky odkoučuje asistent Zadina.
13.25
 
Zápas bude řídit zkušená trojice rozhodčích v čele s Markom jako hlavním, na čarách mu budou pomáhat pánové Krchňák a Trčka.
12.56
 
Celé město je na utkání s vedoucím celkem ligové tabulky patřičně natěšené, dá se proto očekávat, že ligový nováček neprodá navzdory aktuálnímu 10. místu v tabulce svou kůži lacino. Věřme však, že rozhodcovský triumvirát nedopustí podobné "vraždění neviňátek", jako tomu bylo naposledy v Prešově.
12.58
 
Rozhodčí už přivádí obě mužstva na plochu, utkání může začít.
1.
 
Utkání začalo.
2.
 
Domácí mají před Bohemkou od začátku očividný respekt a nechávají zelenobílé v klidu kombinovat ve středu hřiště.
4.
 
Domácí poprvé vystrčili růžky. Z nevinně vypadajícího trestňáku vykouzlil domácí tvůrce hry Gerhát nebezpečnou pumelici směřující do horního kouta branky! Zdeněk Hruška vyráží jen s největším vypjetím.
14.
 
Obraz hry se výrazněji nemění, když míč drží povětšinou zelenobílí, natěsno hrající domácí obrana v čele s na velkém prostoru operujícím Zvaríkem je však nepouští na dostřel Žiakovy svatyně.
19.
 
Domácí se na střetnutí po taktické stránce očividně velmi dobře připravili. Osobní obranu si "užívají" především Chaloupka se Sloupem, kteří jsou na hřišti téměř neviditelní podobně jako V. Hruška na levé straně útoku.
26.
 
Klokani se proti zhuštěné obraně domácích stále nedokážou účinněji prosadit. Chytré přihrávky srdnatě bojujícího Čermáka nedokážou jeho spoluhráči z druhé vlny patřičně využít a ze 3 - 4 šancí vytěžili pouze střely mezi tři tyče.
29.
 
Zaplněnými ochozy se line vůně Borovičky a domácí diváci ženou své borce na zteč.
34.
 
A je to 1:0! Domácí střílí první branku utkání! Tak to je lekce z efektivity, domácí po druhé v utkání vyslali přímou střelu na branku a hned je z toho vedoucí gól. Po postupné akci posunul Goffa na střed Mintálovi, který snadno pláchnul Ondrovi a procedil míč za Hruškova záda.
42.
 
Přemek Bičovský zahrává rohový kop a Jirka Ondra vypaluje z následného voleje vůbec první přímou střelu Bohemians na Žiaka v dnešním utkání. Brankář domácích ji bohužel obětavě likviduje.
45.
 
Domácí vedou 2:0!
45.
 
Rušné minuty v závěru první půle bohužel završuje gól do šatny pro Bohemians. Obětavě bojující domácí si u sudího vymodlili další z volných přímých kopů v nebezpečné blízkosti Hruškovy branky. Míč si staví všemi mastmi mazaný Gerhát a jeho druhý pokus o střelu do šibenice už je úspěšný, když se Z. Hruška místo prostého vyražení snažil technickou střelu ještě zachytit.
45.
 
První poločas končí 2:0 pro Žilinu.
46.
 
Začal druhý poločas utkání, obě mužstva nastupují beze změn v sestavách.
49.
 
Podobně jako v prvním dějství začali klokani náporem, domácí však zatím odolávají.
54.
 
Bohemka střílí gól a snižuje na nejtěsnější rozdíl!!!
54.
 
Klíčem k úspěchu byla opět vydařená standardka, tentokrát z pohledu hostí. "Pižma" rozehrál zleva nacvičený signál přes celé pokutové území a nabíhající Jirka Ondra se zblízka nemýlil.
58.
 
Zelenobílí nadále stupňují tlak, znamenitě bojující libero Bičovský se objevuje v další šanci, střela z kategorie "loženek" však končí v náručí dnes jistě chytajícího Žiaka.
64.
 
Kopaná pozvolna upadá do stereotypu většiny první půle - hosté se snaží o útočení, dnes jim však fatálně schází moment překvapení, nevhodný oddechový čas si vybírá především jindy smrtící druhá vlna v čele s Chaloupkou a Sloupem, Zelenský zase tráví až příliš mnoho času diskusemi s rozhodčími v jeho rodné mateřštině.
69.
 
Střetnutí s vedoucím celkem tabulky přihlíží na domácí poměry rekordních 7594 diváků. Dle našich odhadů jich je ale ještě více než bylo oficiálně nahlášeno, odhadujeme návštěvu na 9000 diváků.
72.
 
Poprvé střídáme - matného Vl. Hrušku střídá na place Příložný.
80.
 
Na hřiště se dostává domácí střelec Šimček, když střídá střelce prvního gólu Mintála. Doufejme, že mu střelecký prach během vysedávání na lavičce v sychravém počasí patřičně zvlhl.
82.
 
Klokani působí dnes čím dál unavenějším dojmem a v závěrečných minutách střetnutí jako by se již smiřovali s porážkou.
85.
 
Na kopačky obou mužstev se vkrádá nepřesnost a přibývá faulů. Na rozdíl od utkání v Prešově však hrají domácí nezákeřně, zbytečně nepolehávají na trávníku a nedovolené zákroky vyplývají spíše z touhy po dobrém výsledku.
87.
 
Za bouřlivých ovací domácích vlajkonošů střídá kapitán a střelec druhé branky Gerhát, nahrazuje jej Beleš.
89.
 
Domácí "cítí krev" a snaží se protivníka z hlavního města dorazit, když dvakrát v krátkém sledu pálí nebezpečně aktivní Berešík, zvláště jeho střela hlavou těsně nad, vypadala velmi nebezpečně.
90.
 
Je konec, Bohemka po zásluze prohrává 1:2.
14.50
 
V dnešním utkání se Bohemka přesvědčila, že na hřištích nadšeně bojujících a takticky navíc dobře připravených soupeřů jen na technický "um" spoléhat nejde. Zelenobílí od počátku utkání tahali za kratší konec, když se sice snažili o obvyklé útočení, tentokrát však bez vtipu, momentu překvapení a s nedůraznou koncovkou. Nutno ovšem přiznat, že v poslední době toho naši hoši nahráli víc než dost, když v podstatě nepřetržitě absolvují zápasový rytmus sobota - středa - sobota, takže pro dnešní výpadek lze najít pochopení. Nezbývá proto věřit, že realizační tým stihne dodat týmu dostatek sebevědomí pro nadcházející pohárové střetnutí se Servette Ženeva, které se ve Vršovicích hraje již ve středu!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit