"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
1 : 1
( 0 : 0 )
Trnava
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 22. května 1983, 18.00 (I. liga, 24. kolo)
 
 
Po dvoutýdenní ligové pauze se mohou fanoušci opět těšit na další díl souboje o ligový titul, Bohemka přívítá na domácím trávníku v Ďolíčku Trnavu. V minulém kole se povedlo Baníku Ostrava stáhnout náskok a "klokani" by měli proti týmu ze středu tabulky naplno zabodovat. Zápas s trnavským Spartakem začíná 22. května od 18 hodin a přineseme vám z něj tradiční živý textový přenos.
17.45
 
Dobré odpoledne z vršovického Ďolíčku, kde se dnes Bohemka ve 24. kole ligové soutěže střetne se Spartakem Trnava. Soupeři máme co oplácet podzimní porážku 0:1. Především jde ale o body v boji o titul.
17.48
 
Bratislavský Slovan nám včera pomohl bezbrankovou remízou s Baníkem. Ostrava je sice teď dva body za námi, v případě výhry můžeme ale jít do slibného čtyřbodového trháku.
17.52
 
Dobré zprávy na úvod! Útočník Jaroslav Němec už nastoupil v minulém zápase v Ostravě, ale tentokrát je poprvé po zranění v základní sestavě. A v ní poprvé na jaře nechybí také Jiří Ondra! Levý bek se vrací po únorovém zranění vazů v kotníku.
17.53
 
Sestava Bohemky: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Chaloupka, Bičovský, Zelenský, Koukal - Němec, Levý.
17.54
 
Sestava Trnavy: Kéketi - Fašiang, Lackovič, Mrva, Kopčan - Hutta, Filo, Dian - Gašparík, Martinák, Barkóci.
17.55
 
Utkání bude řídit trojice sudích: Strechaj - Dibitanz, Mazanec.
1.
 
Rozhodčí Strechaj poprvé foukl do píšťalky.
3.
 
Bohemka nastoupila na jaře už tradičně v bílých dresech, Trnava je celá v červeném. První poločas útočíme směrem na hodiny.
5.
 
Musíme také zmínit nepříjemné informace, který už pozorný čtenář jistě postřehl. Trenér Zadina dnes nemůže počítat nejen s Milanem Čermákem, ale také s dalším útočníkem Vladimírem Hruškou.
10.
 
Pěkná dělovka Standy Levého! Náš univerzál hraje na jaře většinou na levém beku, v Rumunsku skvěle zahrál v záloze a tentokrát je posilou našeho útoku.
14.
 
Žádné velké manévry před Kéketiho brankou se nekonají. Hra zatím postrádá tempo a naše přihrávky jsou často nepřesné.
17.
 
Znovu pálil Levý, ale Kéketi mohl být v klidu.
21.
 
Trnava je překvapivě aktivní, především střední útočník Martinák zlobí.
25.
 
Uf! Zničeho nic se ohodlal ke střele Filo, Hruška byl ale u tyče včas.
29.
 
Trnavský Hutta trefuje břevno! Soupeři pomohla do šance neuvěřitelná laxnost naší obrany. Stoper Lackovič poslal balon od vlastního vápna kolmicí na půlicí čáru, kde ho přebral Hutta. Zelenský se nemohl rozhodnout, jestli ho má atakovat a před Huttou se najednou objevil volný prostor. Zelenský na poslední chvíli k hráči přistoupil, ale na pětadvaceti metrech od branky už nestačil zabránit střele. Balon se obloučkem snášel do branky a naštěstí přistál na břevně…
36.
 
Bohemka se přece jenom probrala. Hru pozvedl Bičovský a snaží se i Chaloupka se Zelenským.
42.
 
To snad nebude mít konce! Pavel Chaloupka má zjevné potíže, ještě, že už je kousek do poločasu.
45.
 
Poločas končí 0:0. Naši hráči odcházejí do šaten za nesmělého hvizdotu z tribun.
18.49
 
První poločas se Bohemce moc nevydařil. Trnava překvapivě nezůstala jen u defenzivy, před poločasem se naše kombinační hra zlepšila, ale k ničemu to nevedlo.
46.
 
Ještě před začátkem druhé půle proběhlo střídání Bohemky, zraněný Chaloupka podle předpokladů nemohl pokračovat, střídá ho Petar Novák.
46.
 
Začíná druhý poločas.
48.
 
Jak se dalo očekávat, Bohemka začala ve druhé půli mnohem aktivněji. Zadina má Pospíchalovu školu, výkon z prvního poločasu určitě nenechal v kabině bez povšimnutí.
49.
 
Penalta pro Bohemku! Koukal se uvolnil na středu hřiště a šajtlí do vápna hledal nabíhajícího Jakubce. Trefil ale Barkocziho ruku. Rozhodčí Strechaj neváhal a odpískal pokutový kop. Pro Trnavu nešťastná chvíle, ale penalta jasná.
50.
 
Gól!!! Stanislav Levý penaltu proměňuje a Bohemka vede 1:0! Levý se trefil s přehledem, pravačkou vystřelil k levé tyči. Kéketi předvedl tygří skok, vystihl směr, ale na to nemohl dosáhnout.
55.
 
Bohemka se snaží, útočí po křídlech, doufejme, že brzy přijde pojistka.
59.
 
Na hřišti se významně přiostřilo. Na obou stranách přibývá faulů.
62.
 
Hlasatel právě oznámil dnešní návštěvu. Je solidní: 8612 diváků.
64.
 
Teď velká šance Trnavy! Po rychlé akci z pravé strany mířil míč do vápna, kde ho Marčík podskočil a Dian zblízka střílel, Hruška byl u tyče připraven.
67.
 
Marčík nemá dobrý den, kopl si míč na vlastní ruku, Strechaj ale naštěstí nepískal…
71.
 
Dvě velké šance Jaroslava Němce! Po Levého rohu z pravé strany Chaloupka podstoupil souboj a posunul míč zpátky do vápna, Němec udělal kličku doleva a řítil se sám na Kéketiho. Brankář jeho první střelu vyrazil nohama, na pohotovou dorážku z úhlu reagoval stejně hbitým pohybem pravé ruky, kterým míč vyrazil. Němec klečí na kolenou a rukama si bezradně prohrabuje kudrnaté vlasy…
77.
 
Bohemka usiluje o druhý pojišťující gól. Vynikající je Levý, který se snaží střílet ze všech pozic. Ofenzivu podporují také Bičovský, Zelenský a Jakubec.
79.
 
Bohemka podruhé střídá, na hřiště jde Příložný místo Němce.
80.
 
Trnava bude kopat trestný kop z nebezpečné vzdálenosti od Hruškovy branky.
81.
 
Je vyrovnáno, 1:1! Filo se trefuje z trestného kopu. Z třiadvaceti metrů napálil pravačkou míč do pravého vinglu. Hruška si pro balon sáhl, až když se odrazil od sítě.
83.
 
Je to křeč. Celý Ďolíček je jako zmražený, minuty rychle ubíhají.
85.
 
Srdce se mi málem zastavilo, Martinák běžel úplně sám na Hrušku, ale náš gólman se mu v poslední chvíli vrhl pod nohy jak kamikadze a zachránil nás.
86.
 
Ještě se musíme vrátit k předchozí akci. Vše paradoxně začalo naším centrem do vápna, balon ve skrumáži spadl nějakému trnavskému hráči na záda, následoval dlouhý odkup nazdařbůh. Pro míč si šel na půlce Marčík, pak ale celé Vršovice přestaly dýchat. Balon záhadně propadl a najednou tam byl Martinák, který před sebou měl jen prázdnou cestu k bráně. Zaplaťpánbůh za Zdeňkův zákrok.
89.
 
Na šťastný závěr to už nevypadá, dopředu nemáme nic.
90.
 
Zápas končí remízou 1:1.
19.51
 
Hubený bod z utrápeného utkání dnes vybojovala Bohemka. A může být za něj ráda, protože těsně před koncem mohl rozhodnout soupeř. Splín ulehčují výsledky z ostatních stadionů. Sparta ztratila bod remízou 1:1 v Prešově a Slavia dokonce prohrála 3:4 na Lokomotivě. Bohemka tak šest kol před koncem stále vede o tři body před Baníkem.

 

Komentáře

 
kamil
0 #1 kamil 2013-05-22 19:28
Chakoupka střídal v poločase tak nemohl v 70.min centrovat .....
 

Comments are now closed for this entry