"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Zelenobílá ostrá služba

clanek-1982-10-05-csfs-logo-bw-250pxVršovická páteř československé reprezentace dostala včera večer další zápřah. Všech osm klokanů nastoupilo v přípravném zápase v Norimberku a přispělo k vítězství národního mužstva 2:0. Bičovský na první gól nahrál, Čermák druhý vstřelil.

Bez Bohemky se Havránkův tým neobejde ani v přátelském utkání. Hned pětice hráčů mužstva trenéra Zadiny v Norimberku odehrála celý zápas, Čermák dostal volno osm minut před koncem, Prokeš s Chaloupkou byli staženi v poločase.

Oba góly měly zelenobílý podpis, zároveň se na obou podílel kanonýr Dukly Ladislav Vízek, s kterým se naši hráči sejdou už 30. dubna v bratrovražedném souboji reprezentantů o postup do finále Českého poháru.

Ve 26. minutě to byl Bičovský, který přesnou přihrávkou uvolnil Vízka, jenže ostrou střelou k tyči zaznamenal první gól. V 51. minutě naopak Vízek přihrál nabíhajícímu Čermákovi, který bez váhání poslal míč do branky.

"Uspokojil mne až druhý poločas, kdy domácí hráli odvážněji a my jsme si mohli vyzkoušet aspoň částečně to, co nás patrně čeká v Bukurešti," řekl trenér František Havránek. "Jsem spokojen s odpovědným přístupem všech hráčů a především se hrou Bičovského, Vízka, Janečky a spolehlivostí Hrušky."

 

Norimberk - ČSSR 0:2 (0:1)

 

Branky: 26. Vízek, 51. Čermák.
Diváci: 3000.
Rozhodčí: Klauser.

Sestava ČSSR: Hruška - Jakubec, Jurkemik, Prokeš (46. Fiala), Levý - Chaloupka (46. Štambacher), Bičovský, Zelenský - Vízek, Daněk (46. Janečka), Čermák (82. Hotový).

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit