"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Brno
2 : 1
( 1 : 0 )
Bohemians
utkání skončilo
Stadion Za Lužánkami, 15. května 1983, 17.00 (I. liga, 25. kolo)
 
 
Fanoušci Bohemky ani neměli čas vstřebat všechny emoce spojené s návratem Tomáše Pospíchala na zelenobílou lavičku a už je tu další veledůležitý ligový souboj v jihomoravské metropoli proti místní Zbrojovce. Utkání začíná 29. května od 17 hodin a zprostředkujeme vám jej v textovém živém přenosu.
16.41
 
Zdravíme Vás z brněnských Lužánek. Dopoledne jsme si s kolegy udělali výlet parníkem po Prýglu, teď už ale máme naši přenosovou soupravu rozbalenu v horním ochozu zdejšího padesátitisícového betonového amfiteátru.
16.46
 
Podle pomalu se trousících hloučků diváků tu dnes asi přes 20 000 hlav nebude, i tak se dá očekávat na naši ligu velmi pěkné číslo.
16.51
 
A je tu sestava Bohemky, kterou už opět skládal T. Pospíchal: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Levý, Němec, V. Hruška.
16.52
 
Domácím nechybí vyjma Doška žádný z avizovaných marodů a nastupují víceméně v plné síle: Hron - Došek, Mazura, Schwarz, Duda - Pavlík, Horný, Steinhauser - Janečka, Jarůšek, Mikulička.
16.59
 
Hráči už se zdraví na pažitu, sudí Krchňák za malou chvíli zaduje do píšťaly. Podařilo se Pospíchalovi za krátkou dobu dostatečně zvednout bojovou morálku mužstva?
1.
 
Utkání bylo zahájeno.
6.
 
V prvních minutách je Zbrojovka aktivnější, borci v zelenobílém se zatím moc nepodívali za polovinu hřiště.
10.
 
Zbrojovka vede 1:0!
10.
 
Brno se zaslouženě ujímá vedení. Po pravém křídle zasprintoval nepolapitelný Janečka, zacentroval na velké vápno a zkušený Jarůšek neměl z plného běhu problém uklidit balon k pravé tyči Hruškovy branky.
14.
 
Bohemka hraje po obdržené brance o něco lépe než v poháru na Dukle, domácí však hrají chytře a s velkým nasazením. Naši zadáci mají starosti především s rychlým Janečkou, kterého spolu s Mikuličkou zásobuje dobrými balóny Jarůšek.
20.
 
Další šance Brna. K odražené sřele se teď dostal Steinhauser, pálil naštěstí těsně nad.
22.
 
Naši jsou stále zbytečně pasivní. Hoši, probuďte se!
25.
 
A další příležitost Brna. Po faulu na Janečku si postavil míč Horný, jeho dělovku ale naštěstí Zdeněk likviduje!
33.
 
První větší příležitost Bohemky a opět ze standardní situace. Balón uvedl do hry kapitán Bičovský, jeho utěšená rána šla bohužel jen těsně vedle tyče Hronovy svatyně.
38.
 
S blížícím se koncem poločasu klokani přeci jen získávají pevnější půdu pod nohama a začínají se chápat ofenzivní iniciativy.
42.
 
Jedinečnou příležitost pro srovnání skóre teď promarnil Standa Levý, který dnes nastoupil coby pravé křídlo - po samostatném úniku sice zakončil pěkně prudce, leč vedle.
45.
 
Konec prvního poločasu, Bohemka na Zbrojovku zatím ztrácí.
17.48
 
Dlužno dodat, že domácí Zbrojovka vzhledem k vývoji v prvním poločase vede zaslouženě.
46.
 
Jarda Němec není po zranění stále ještě docela fit, pročež zůstal v šatně a v útoku jej nahradil mladý medik Petar Novák.
46.
 
Zahájen byl druhý poločas.
49.
 
Do druhého dějství jsme vstoupili výrazně sebevědoměji, konečně se probudila záloha. Bohemka bystře a rychle kombinuje, zatím však chybí lepší finální přihrávka.
55.
 
Kde se vzal, tu se vzal, s balonem vyplaval až před Hrona Novák, brněnský brankář však jeho pokus se štěstím kryje.
61.
 
I nadále hra ubíhá ve slušném tempu, zelenobílí však stále nemohou najít střeleckou mušku.
69.
 
Dnešnímu utkání přihlíží obstojných 10 135 diváků, v brněnské aréně se však trochu ztrácejí.
75.
 
Domácí zvyšují na 2:0!
75.
 
Tak to je smůly kopec! Horný vypálil nazdařbůh ze třiceti metrů, jeho ránu zachytil a zpracoval všudybyl Jarůšek a podruhé v dnešním utkání rozvlnil síť za Hrušounovými zády.
77.
 
Góóóól, snižujeme na 1:2!!!
77.
 
Konečně je to tady, Bohemka hned po výkopu snižuje. Od Nováka se odrazil míč k Vl. Hruškovi a ten zblízka nekompromisně propálil Hrona.
78.
 
Teď při nás stáli všichni svatí - Zdenda Prokešů zahrál ve vlastním vápně rukou, píšťalka sudího Krchňáka naštěstí zůstala němá...
80.
 
Za Mikuličku přišel na hřiště Vacenovský.
82.
 
Dělovka Horného trefila břevno!
85.
 
Zbrojovka je dnes opravdu v ráži - balón z brankové čáry teď vykopl na poslední chvíli Marčík!
88.
 
Vacenovský se ocitl sám před Hruškou, než se však stačil zorientovat, naši obránci mu balon ukopli.
88.
 
Ve stejné minutě jde dolů Steinhauser, zahraje si Kukleta.
90.
 
Je konec, v Brně necháváme oba body po porážce 1:2.
18.50
 
Zbrojovka znovu prokázala, že je týmem, který bohatým bere a chudým dává. Po Dukle si vyšlápla i na Bohemku, která sice zahrála podstatně lépe, než minule proti vojákům, proti nadšeně bojujícímu soupeři to však dnes nestačilo.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit