"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Anderlecht byl příliš velkým soustem

clanek-po-zapase-1983-04-06-bohemians-rsca-loga-bw-250pxBohemians dnes sehráli zřejmě nejdůležitější zápas ve své historii. Tak daleko v tak významné soutěži se ještě nikdy nedostali a do Ďolíčku přijel i skvělý soupeř. V semifinále Poháru UEFA dnes do k prasknutí narvaného Ďolíčku přijely belgické "fialky", slavný Anderlecht Brusel.

Trenér Pospíchal dopředu avizoval, že do zápasu nenastoupí Přemysl Bičovský. Svůj slib splnil a základní sestava skutečně vyběhla na trávník bez svého obvyklého kapitána. Jeho absence a nesporná kvalita soupeře byly rozhodujícím jazýčkem na vahách výsledku zápasu.

Bohemce totiž scházela lehkost. Forma, kterou drtila své soupeře na podzim hochy od Botiče v posledních dnech opustila, což byla, spolu s absencí Bičovského i dalších hráčů voda na fialkový záhon. Belgičané byli lepší a zápas hru v Ďolíčku k nelibosti domácích diváků ovládli. Už v páté minutě měl první velkou šanci Vercauteren, po jeho ráně zadunělo nad Hruškou břevno.

Po půl hodině už byl ale brankář Bohemky i s dobře postavenou brankovou konstrukcí bezmocný. Vercauteren táhnoucí rychlý protiútok nepřesně přihrával Bryllemu, ale míč se dostal až na malé vápno přímo na nohu Vanderbergh, který propálil Hrušku a otevřel skóre.

Inkasovaným gólem přetekl pohár trpělivosti domácích příznivců. Bohemka si totiž nebyla schopna za celý poločas vytvořit ani jednu šanci. Po prvním poločase prohrávala 0:1 a publikum si místo potlesku hlasitě vyžadovalo příchod Bičovského na hřiště.

A přání ochozů se splnilo. Po přestávce nastoupil Přemek místo nevýrazného Zelenského a ukázalo se, že nechat sedět kapitána byl příliš velký přepych. V úvodu měl sice ještě Vandenbergh, majitel Zlaté kopačky, příležitost vstřelit druhý gól, ale nevyužil ji a pak už pozvolna rostl tlak Bohemians.

Výsledkem snažení Klokanů však byla jen série rohových kopů a několik nebezpečných situací před belgickou brankou. Nejprve Munaron vyrazil přízemní centr Příložného. Poté Koukal obešel brankáře Anderlechtu, ale z úhlu už nestačil přihrát žádnému ze spoluhráčů do nebezpečné pozice. Asi největší příležitostí k vyrovnání byla Chaloupkova hlavička, která skončila těsně mimo branku.

Hosté z defenzivy vyráželi do rychlých protiútoků. Dva vysunuté hráče doplňovali bleskurychle hráči středové řady a tyto akce byly nebezpečnější, než poněkud bezzubý tlak Bohemians. V 65. minutě Hruška zabránil téměř jisté brance, když se před ním objevil Fridman zcela sám. Brankář Klokanů se ale vytáhl.

V závěru hráči Bohemky neměli dostatek sil a snad ani sebevědomí, aby výsledek zvrátili, Anderlecht pro ně byl příliš velkým soustem. Z Vršovic si Fialky odvážejí vítězství 1:0.

Sestřih utkání

 

Bohemians - Anderlecht Brusel 0:1 (0:1)

 

Branky: 31. Vandenbergh.
ŽK: Marčík - de Groote.
Diváci: 16 500 (vyprodáno).
Rozhodčí: Eschweiler - Dellwing, Boos.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Zelenský (46. Bičovský), Koukal - Příložný, Čermák, Mičinec.

Sestava Anderlecht Brusel: Munaron - Hofkens, Peruzovič, Olsen, De Groote - Frimann, Coeck, Vercauteren, De Greef - Brylle (70. Czerniatynski), Vandenbergh.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.

 

 

Komentáře

 
CZT
0 #2 CZT 2013-04-08 15:20
Hrubice opravena, díky za upozornění.
 
 
Kamil
0 #1 Kamil 2013-04-08 15:10
Dodneška vidím,tu hrůznou chybu ve středu hřiště, co vedla ke gólu, na černobílé obrazovce, co jsme s tátou a s bráchou sledovali v televizi.

Jinak přepych je s tvrdým y.
 

Comments are now closed for this entry