"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Snad v podzimní formě...

clanek-ohlasy-1983-04-08-bohemians-rsca-loga-bw-250pxBohemians v Ďolíčku prohráli v úvodním semifinále Poháru UEFA s Anderlechtem 0:1 a za dva týdny je čeká odveta v Bruselu. Jaké názory jsme zaznamenali po utkání?

Zdeněk Hruška, který mužstvo zachránil před dalšími inkasovanými góly, uznal, že soupeř byl jednoduše lepší: "Nutno říci, že v průběhu zápasu při nás několikrát stálo štěstí."

Včerejší kapitán Zdeněk Prokeš vyjádřil to, co si myslí většina fanoušků Bohemky: "Snad v podzimní formě bychom mohli vyhrát, takhle jsme neměli nárok." A naprosto souhlasit lze i s další jeho větou: "Odveta bude nesmírně těžká."

Jaroslav Marčík, který za svůj jediný faul v utkání jako jediný z klokanů viděl žlutou kartu, neopomněl připomenout, že mužstvo do zápasu vkročilo zásadně oslabeno: "Neúčast Bičovského v prvním poločase byla velkým handicapem."

Co na to obvyklý kapitán Přemek Bičovský? "Prohráli jsme už s horšími týmy, nedělejme z této porážky tragédii." Všechny ale zajímá hlavně jeho postoj k absenci v základní sestavě. "V Bohemians jsem šel na hřiště jako střídající naposledy někdy na jaře 1979," zavzpomínal muž, který včera výjimečně nastoupil s číslem 12. Názor na konec trenéra Pospíchala ve funkci však veřejně prezentovat nechtěl. I tak se pozná charakter. Nejen za fotbalové, ale i morální kvality si příznivci klokanů svého kapitána nesmírně váží. Není obtížné si představit, jak asi trenérovi v první půli bylo, když diváci skandovali: "Bičovský, Bičovský!"

Tomáš Pospíchal však na sobě nedal nic znát. O to víc překvapila jeho slova na konci tiskové konference krátce po utkání: "Děkuji vám za spolupráci, zítra vám předseda oznámí další." Hráčům totiž předtím v kabině řekl, že u mužstva končí. Hráči se k tomu nechtěli příliš vyjadřovat, ale mnohem sdílnější byl klubový předseda Jaroslav Típek.

"Tomáš Pospíchal se nezachoval správně. Svou rezignaci oznámil nejdříve hráčům, potom novinářům a teprve nakonec představitelům výboru," vadí Típkovi. Více o tom v článku Pospíchal rezignoval.

Končící trenér utkání hodnotil s chladnou hlavou: "Soupeř byl bezesporu lepší než my, předčil nás v pohyblivosti i v technice. Rozdíl byl hlavně ve zpracování míče. To, co naši hráči předvedli, bylo asi jejich maximum."

Jenže mnozí poukazují nejen na absenci Přemka Bičovského, ale i na neobvykle špatný výkon Petera Zelenského, jenž nastoupil netradičně vpravo místo uprostřed záložní řady. Co na to čtyřiadvacetiletý odchovanec trnavské kopané? "Trenér tak chtěl, tak jsem musel..." To vypovídá o mnohém.

Naproti tomu hostující kormidelník vcelku zářil spokojeností. "Výsledek je pro nás velmi dobrý, máme výbornou výchozí pozici do odvety," pochvaluje si Paul Van Himst. Byl tedy naprosto spokojen i s předvedenou hrou? "Na některých našich hráčích bylo vidět, že jsou hodně unavení, máme příliš bohatý program."

Věřme tedy, že Bohemka trenérovi Anderlechtu s touto starostí pomůže a 20. dubna v Bruselu uhraje takový výsledek, aby se finále Poháru UEFA, které je na programu 4. a 18. května, belgického klubu netýkalo.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit