"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Online los semifinále Poháru UEFA, 18. března 1983, 12.00

BOHEMIANS - Anderlecht Brusel
Benfica Lisabon - Universitatea Craiova

11.50
 
Hezké odpoledne z Curychu. Ve výpravě Bohemians Praha pomalu narůstá nervozita, neboť už za pár okamžiků se dozvíme jméno soupeře, který se postaví klokanům v semifinále Poháru UEFA. Po vyřazení skotských Dundee United už v osudí zbývají jen tři protivníci: portugalská Benfica Lisabon, belgický RSC Anderlecht Brusel a rumunská Universitatea Craiova.
11.57
 
Není na škodu si připomenout, že se blížíme vskutku památné chvíli v historii československé kopané. Do finále evropského poháru zatím z našich družstev postoupil pouze Slovan Bratislava, který v roce 1969 ve slavném finále Poháru vítězů pohárů v Basileji porazil FC Barcelona 3:2.
12.00
 
Ale dost snění! Losovací akt semifinále Poháru UEFA právě začíná. Těžké boje Bohemky s Dundee United máme v dobré paměti. Připomeňme poslední výsledky našich možných soupeřů. Benfica vyřadila AS Řím díky vítězství 2:1 venku a následné remíze 1:1. Anderlecht vyřídil náš loňský osud, Valencii, venku 2:1, doma 3:1. Rumuni se dostali dál díky jedinému gólu v domácí odvetě poté, co v prvním zápase prohráli v Kaiserslauternu 2:3.
12.03
 
Už to bude, losování semifinále Poháru UEFA začíná. Připomínáme přání kapitána Bohemky Přemysla Bičovského: "Jako příštího soupeře bych bral Benfiku, nebo Anderlecht."
12.05
 
ANDERLECHT
12.06
 
Bohemka se v semifinále Poháru UEFA střetne s belgickým klubem RSC Anderlecht Brusel. Druhou dvojici tvoří Benfica Lisabon a Universitatea Craiova.
12.08
 
První zápas s Anderlechtem sehraje Bohemka doma 6. dubna, odveta v Bruselu se uskuteční 20. dubna.
12.11
 
Anderlecht Brusel? Asi není třeba příliš představovat, ale přece jenom aspoň pár základních údajů: Lídr belgické ligy, osmnáctinásobný mistr země, pětinásobný vítěz národního poháru, jedenáctinásobný šampion národního Superpoháru. Hlavní hvězdy: Brankář Munaron, záložníci Coeck a Lozano, útočníci Vandenberg (držitel Zlaté kopačky pro nejlepšího evropského střelce 1979) a mladík Czerniatinsky.
12.35
 
Jsou známy všechny semifinálové dvojice - PMEZ: Real Sociedad San Sebastian - Hamburger SV, Juventus Turín - Widziew Lodž. PVP: FC Aberdeen - KSC Waterschei, Austria Vídeň - Real Madrid. Pohár UEFA: Bohemians Praha - RSC Anderlecht Brusel, Benfica Lisabon - Universitatea Craiova.
12.36
 
Loučíme se z Curychu s vírou, že vůně bruselských "fialek", jak se Anderlechtu přezdívá, vyprovodí Bohemku do finále Poháru UEFA.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit