"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
0 : 1
( 0 : 1 )
Anderlecht
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 6. dubna 1983, 17.00 (Pohár UEFA, semifinále)
 
 
Vyprodaný Ďolíček požene "klokany" v úvodní semifinálové bitvě Poháru UEFA za vítězstvím proti Anderlechtu Brusel. Bohemka je prvním československým klubem, který se dostal v Poháru UEFA mezi nejlepší čtyřku. Zápas začíná 6. dubna od 17 hodin a zprostředkujeme vám jej v tradičním textovém živém přenosu.
16.27
 
Zdravíme všechny příznivce Bohemky, kteří se dnes nedostali do Ďolíčku, kam zavítal slavný belgický klub Anderlecht. Celek sídlící na předměstí Bruselu si ve čtvrtfinále poradil s Valencií, a to díky vítězství 2:1 ve Španělsku a domácí výhře 3:1 v odvetě. Cesta Bohemky do semifinále je čtenářům jistě velmi dobře známa.
16.32
 
Utkání se odehraje před fantastickou kulisou - vyprodaným Ďolíčkem.
16.39
 
Náš dnešní soupeř na podzim v Poháru UEFA prohrál, postupně vyřadil Kuopio, FC Porto, FK Sarajevo a Valencii. Porážku si připsal v Portu a Sarajevu! To Bohemka zůstává v Poháru UEFA neporažena.
16.49
 
Dnes se hraje i druhé semifinále, v němž rumunský klub Universitatea Craiova v Lisabonu změří síly s tamní slavnou Benfikou. Odvety obou semifinále jsou na programu 20. dubna, tedy přesně za dva týdny.
16.52
 
Sestava hostů: Munaron - Hofkens, Peruzovič, Olsen, De Groote - Frimann, Coeck, Vercauteren, De Greef - Brylle, Vandenbergh.
16.53
 
Sestava Bohemians: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Zelenský, Koukal - Příložný, Čermák, Mičinec.
16.54
 
Klokani tedy opět nastoupí bez Bičovského, což spousta fanoušků nechápe. Opora domácích sedí pouze mezi náhradníky.
16.56
 
Zápas bude řídit trojice sudích z Německé spolkové republiky: Eschweiler - Dellwing, Boos.
1.
 
Zápas byl zahájen. Domácí oblékli zelené dresy, hosté jsou celí v bílém, na hřišti je vede kapitán Franky Vercauteren.
5.
 
První šance a málem gól, jenže na straně hostů. Do šestnáctky domácích zprava přiletěla přihrávka, kterou prudce levačkou zužitkoval ranou z asi dvanácti metrů Vercauteren. Naštěstí trefil jen břevno Hruškovy branky.
9.
 
Levý odcentroval, míč se odrazil za záda obránců Anderlechtu, Jakubec však v nadějné příležitosti překopl.
19.
 
Vercauteren unikl po levě straně a odcentroval na Olsena, ten hlavou předložil míč na malé vápno do šance Bryllovi. Naštěstí si útočník Anderlechtu rovnal míč ke střele příliš dlouho a stihla zasáhnout naše obrana.
27.
 
Brylle vyslal na Hruškovu branku navštívenku, které stála v cestě Prokešova noha. K míči se však dostal ještě nebezpečný Vercauteren, zpětný centr do našeho vápna vyrazil Hruška na roh.
30.
 
Konečně se osmělila taky Bohemka. Čermák přistrčil do uličku Koukalovi, který si sice připsal první přímou střelu Bohemians na branku v zápase, ale trefil jen připravenou náruč belgického gólmana.
31.
 
Anderlecht vede 1:0!
31.
 
Naši na soupeřově polovině u lajny ztratili balon a kapitán hostů jej rychle vyvezl po levé straně. Hráči v bílém šli v počtu tří proti dvěma domácím. Vercauteren přihrál Bryllemu, který si ukázal, že chce míč, ale ten prochází kolem něj a i mezi nohama obránce Bohemky až k Vandenberghovi, jenž levačkou z malého vápna střílí gól.
33.
 
Coeckova dělovka jen o milimetry minula šibenici Hruškovy branky.
35.
 
Další nebezpečná akce Anderlechtu po ose Vercauteren - Vandenbergh - Brylle, dánský reprezentant naštěstí na míč nedosáhl.
40.
 
Bohemka má na vyrovnání ještě dost času, ale problém je v tom, že podle toho i hraje - zatím neměla žádnou pořádnou příležitost ke vstřelení branky. Přechod do útočné fáze je nečekaně pomalý a nepřesný. Vázne to především v záložní řadě.
45.
 
Konec prvního poločasu.
17.48
 
Hráči jdou do kabin za skandování publika „Bičovský, Bičovský“. Zmíněný hráč sedí na lavici náhradníků, uvidíme, jak zareaguje trenér Pospíchal. Největším kandidátem na vystřídání je dnes Zelenský, jemuž to vůbec nejde, prohrává souboje, navíc kazí přihrávky.
46.
 
Sestava Bohemians doznala před začátkem druhé půle jedné velmi významné změny: z kabin na hřiště za potlesku hlediště vychází i Přemek Bičovský, jenž se o přestávce podporován fanoušky rozcvičil. Střídá Zelenského. Jedenáctka hostů zůstala beze změny.
46.
 
Německý rozhodčí Walter Eschweiler, jenž pískal i na loňském světovém šampionátu, zahájil druhý poločas.
50.
 
Hostující trenér hráče nabádá k neustálé aktivitě. Paul Van Himst je mužem na svém místě, je odchovancem Anderlechtu, odehrál za něj v letech 1959 až 1975 téměř pět set ligových utkání a v nich si udržel průměr víc než půl gólu na zápas. V toku Belgie nastoupil jedenaosmdesátkrát.
52.
 
Coeck rozehrál přímý kop přes zeď na nabíhajícího Vandenbergha, který kličkami vypletl téměř celé vápno a Hruška měl dost času krýt jeho střelu.
55.
 
Koukal měl slušnou šanci, ale zaváhal. Vyvrcholil tím mininápor domácích, kteří kopali v krátké době čtyři rohy.
58.
 
Trenér Pospíchal dává pokyny k dalším útokům, ale hosté sebevědomě odolávají.
63.
 
Bičovský rozehrával přímý kop ze stejného místa jako proti Dundee, Chaloupkova hlavička však tentokrát mířila nad.
68.
 
Čermákova střela z dálky mířila přesně do středu branky.
70.
 
Kenneth Brylle pro dnešek končí, v útoku ho nahrazuje belgický reprezentant Alexandre Czerniatynski. Trenér Van Himst tedy rozhodně nemyslí jenom na bránění. Ví, že se mu vyplatí neustále zaměstnávat defenzivu domácích.
72.
 
Čermák po vynikající spolupráci s Bičovským nabídl gólovou příležitost Mičincovi, ten však místo střely volil kličku na Peruzoviče a lehký dloubák Munarona neohrozil.
75.
 
Jak bylo jasno už před zápasem, dnes je vyprodáno.
78.
 
Na vyrovnání to stále nevypadá. Přemek Bičovský sice hraje výborně, hra díky jeho příchodu dostala řád, ale žádný drtivý tlak se nekoná. Čermák, Příložný a Tibor Mičinec jsou zásobováni přihrávkami mnohem víc než v první půli, ale s ukazatelem skóre to zatím nepohnulo. Moc času už nezbývá...
85.
 
Unik čerstvého Czerniatynského, místo střelu se ale točil s míčem na pětníku a jeho přihrávku Vercautaren zahodil.
90.
 
Šance na vyrovnání v samotném závěru. Přímý kop Bičovského ale skončil v Munaronově náručí.
90.
 
Konec utkání, Bohemka podlehla Anderlechtu 0:1.
18.50
 
Je tu konec duelu, který Bohemce v zápisu o utkání přineslo akorát střídání Bičovského za Zelenského a žlutou kartu pro Marčíka. U hostů byl napomenut De Groote. Vyprodané hlediště se z gólu neradovalo, padl totiž do sítě domácího gólman Zdeněk Hruška, který jinak vychytal několik šancí Belgičanů. Věřme, že v odvetě se Klokani ještě porvou o postup, musí však v belgické metropoli za dva týdny vyhrát. Nic jiného jim nezbývá.
18.51
 
Hostující trenér může být naprosto spokojený, však při odchodu do kabin chválí střelce jediného gólu. Paul Van Himst ví, že odveta bude díky vítězství na soupeřově hřišti lehčí, než možná sám čekal.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit