"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

V čele ligy po téměř dvou letech

clanek-1982-09-20-tabulka-5-kolo-bw-250pxBohemians po pátém kole první ligy vedou prvoligovou tabulku a neškodí připomenout, že na vrchol žebříčku naší nejvyšší soutěže v kopané se náš klub dostal poprvé od čtrnáctého kola sezony 1980/1981.

Vzpomínáte? Jak byste mohli zapomenout… Byl to opravdu památný večer, který na začátku prosince 1980 vynesl Bohemku do čela ligy. Celá republika sice ten víkend žila spíš bojem Ivana Lendla a Tomáše Šmída ve finále Davisova poháru proti Itálii, ale my si 6. prosince 1980 místo vítězné čtyřhry pamatujeme spíš pro krásný zápas proti Baníku, vítězství 4:1 a možná jednomu z nejlepších výkonů legendárního Tondy Panenky, který se tehdy v soutěžním zápase naposledy představil v milovaném zelenobílém dresu (tedy v tom s klokanem na prsou) na našem domácím stadionu.

Baník tehdy přijel do Vršovic jako lídr ligy, Bohemka však ztrácela jenom bod. Vedli jsme po hlavičce Jardy Němce, soupeř ale po přestávce vyrovnal. Pak přišly Tondovy chvíle. Z trestňáků posadil gól nejprve na hlavu Franty Jakubce a poté na hlavu Zdeňka Prokeše. Okamžikem zápasu bylo ale jeho velké sólo zakončené střelou do břevna. Čtvrtý gól tehdy vstřelil Levý.

Bohemka bohužel vydržela v čele jen týden. V Nitře trefil Panenka při loučení s ligou jen tyčku, prohráli jsme tam 0:1 a rázem byli v tabulce až čtvrtí. Trvalo nám dlouhých 21 měsíců vrátit se zpátky. Jak dlouho vydržíme tentokrát? Příští překážka se nezdá být nepřekonatelná, 25. září hostíme v Ďolíčku jednoho z nováčků - Sigmu Olomouc.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit