"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Servette prohrát nepřijela

clanek-pred-zapasem-1982-12-08-bohemians-servette-loga-bw-250pxVčera večer přiletěla do Prahy výprava fotbalistů Servette Ženeva s jediným cílem - překazit mužstvu Pospíchalovy Bohemky cestu do jarních bojů v Poháru UEFA. Před hráči Bohemky se otevírá životní možnost být u největšího úspěchu v dosavadní historii vršovického oddílu. Klokani mají k postupu dokonce blíže než jejich soupeř. První utkání v Ženevě skončilo před 14 dny 2:2 a to znamená, že našim chlapcům stačí k postupu sebetěsnější vítězství a dokonce i remízy 0:0 či 1:1.

O tom, že Švýcaři neberou odvetu 3. kola v Praze na lehkou váhu, svědčí důkladnost, s jakou se na toto klíčové střetnutí připravovali. Týden po konci podzimní části švýcarské ligy si Servette k přátelskému utkání "objednala" známý italský tým AC Torino a góly Briggera, Elii a Schnydera naznačila svoje současné možnosti. Trenér Mathez přitom nechal ve druhé půli odpočinout hned pětici reprezentantů helvétského kříže (Burgener, Geiger, Decastel, Brigger).

Kompletní tým Servette rozbalil svůj hlavní stan v hotelu Olympik, přes den si prohlédl pošmournou prosincovou Prahu a v podvečer potrénoval na pažitu našich sousedů z Edenu - trávník v ďolíčku je nutné šetřit na středeční zápas a i tak bude terén s největší pravděpodobností velmi obtížný. Naznačila to i největší hvězda družstva soupeře, záložník Lucien Favre: "Na tak těžkém, kluzkém a náročném terénu rozhodne kondice! Oba týmy jsou technicky velice vyspělé, bude záležet, kdo první překoná nervozitu a vstřelí branku". Bojovnou náladu potvrdil i trénér Guy Mathez: "K utkání nenastupujeme rozhodně odevzdaně, smířeni s porážkou a vyřazením. Zajistíme obranu, to ano, ale naší předností jsou rychlé překvapivé a úderné brejky. Fotbal je pouze hra, každý zápas jiný - tak proč bychom nemohli zopakovat výhru 2:0 z Vratislavi!". No uvidíme, kdo se bude smát naposled...

Klokani měli o něco všednější program, když si odpoledne hodinku zatrénovali na důvěrně známé škváře Lokomotivy Vršovice a následně se v kompletním složení odebrali "soustředit" do Průhonic. Mužstvo už hodilo za hlavu nepřesvědčivý výkon předvedený v sobotu v Žilině a těší se na zítřejší utkání. Z nemocnice mu bude jistě držet palce i trenér Pospíchal, který se v IKEMu podrobil další náročné operaci srdce. Jeho asistent Josef Zadina, který zítra povede mužstvo do bitvy z lavičky, má o taktice jasno: "Za žádnou cenu nesmíme úplně otevřít svou hru a myslet pouze na ofenzivu. Všichni záložníci soupeře jsou vynikající hráči - velice nebezpeční. Jediným otazníkem v naší sestavě je místo brankáře. Rozhodujeme se mezi Zdeňkem Hruškou a Borovičkou", uzavřel Zadina.

Beznadějně vyprodané utkání má v Ďolíčku výkop zítra úderem 16. hodiny. Nezbývá tedy než našim chlapcům popřát hodně štěstí a dodat, že náš tradiční textový živý přenos se Vám z domovského stánku Zelenobílých ohlásí pár minut před začátkem zápasu.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit