"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Servette
2 : 2
( 0 : 1 )
Bohemians
utkání skončilo
Stade des Charmilles, 24. listopadu 1982, 20.00 (Pohár UEFA, 3. kolo)
 
 
V úvodním zápase 3. kole Poháru UEFA zavítá Bohemka na hřiště švýcarského týmu Servette Ženeva. Klokani se budou muset vypořádat s několika hráčskými absencemi, ale citelně budou oslabeni i na lavičce. Hlavní trenér Pospíchal musel být opět hospitalizován kvůli svému zdravotnímu stavu. Jak si Bohemians na hřišti Servetty povedou sledujte v našem textovém online přenosu, výkop utkání 24. listopadu ve 20 hodin.
19.50
 
Krásný pohárový večer všem příznivcům zelené a bílé. Hlásíme se Vám ze smutným podzimním deštěm zkrápěné Ženevy, kde za malou chvilku vyběhnou naši borci na podmáčený trávník Stade des Charmilles k veledůležitému mači s domácí Servettou.
19.52
 
Domácí trenér Mathez pošle do boje tuto jedenáctku: Burgener - Seramondi, Gelner, Renquin, Dutoit - Schnyder, Favre, Decastel - Elia, Brigger, Mustapha.
19.53
 
Sestava domácích vzbuzuje, když ne strach, tak alespoň odůvodněné obavy - vždyť je v ní hned pět reprezentantů země helvetského kříže a navrch jeden belgický (Renquin).
19.55
 
Zadina pošle klokany do boje v této sestavě: Z. Hruška - Jakubec, Marčík, Bičovský, Levý - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, Příložný.
19.56
 
Utkání bude řídit maďarský sudí Györi.
1.
 
Píšťalka hlavního rozhodčího Györiho právě zahájila zápas.
3.
 
Tak už to začíná - nebezpečná střela domácího Favreho tečovaná naší obranou skončila jen těsně vedle tyče. Zdeněk Hruška v brance si určitě pořádně oddechl...
7.
 
Přízemní jedovka obránce Seramondiho si cestu do naší branky nenašla.
14.
 
Výborný Favre vyslal nebezpečně do uličky Decastela, jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Jakubec.
15.
 
Úvodní minuty jsou ve znamení očekávaného tlaku domácích. Pozorná obrana Bohemky zatím odolává.
17.
 
Konečně se také něco děje před brankou Švýcarů - Němec utekl po pravém křídle, jeho přihrávku do ohně však domácí gólman kryje.
23.
 
GÓÓL!!! Vedeme 1:0!
23.
 
Fantazie - míč vybojovaný Čermákem poslal Přemek Bičovský přesně na půli Sloupovi. Jirka se chytře vyhnul ofsajdové pasti a sólo úprk na branku domácích zakončil nechytatelnou střelou levačkou, která zapadla k pravé tyči zkoprnělého Burgenera!
30.
 
Domácí jsou vývojem zápasu viditelně zaskočeni a Bohemka postupně vyrovnala hru v poli, škoda jen několika nepřesných přihrávek...
36.
 
S blížícím se koncem poločasu domácí opět přikládají pod kotel. Hruška kryje střelu Alžířana Mustaphy.
38.
 
Zdeněk s přehledem chytá i pokus Favreho.
40.
 
Narůstající tlak Servetty ústí jen do série tří rohových kopů, žádná šance se z nich ale neurodila.
42.
 
Eliova střela z úhlu rozvlnila pouze boční síť naší svatyně.
45.
 
Je tady konec poločasu!
20.47
 
Přestáli jsme bez úhony počáteční tlak domácích a sami udeřili. Do kabin se tak jde s parádním skóre 1:0 pro Bohemku!
46.
 
Právě začal druhý poločas pohárového thrilleru. Obě mužstva zatím nastupují beze změn.
50.
 
Velká šance Servetty! Decastelův lehký oblouček skončil na levé tyči překvapeného Hrušky.
51.
 
Němcovu bombu Burgener jen s námahou vyráží na roh, z něj jsme však nic nevytěžili.
53.
 
Je vyrovnáno 1:1! Po přesné a rychlé kombinaci Mustaphy s Favrem si do uličky naběhl volný Schnyder a podél padajícího Hrušouna zavěsil...
57.
 
Domácí jsou při chuti - Mustaphovu dělovku vyráží Hruška kolenem.
58.
 
Bohemka poprvé střídá - Příložného nahrazuje Vláďa Hruška.
63.
 
Renquin pálí jen do Hruškovy náruče.
65.
 
Do šance se deroucího Vláďu Hrušku zastavuje loket Renquina...co na to rozhodčí Györi? Nic.
68.
 
Další velká šance domácích! Eliova střela se odrazila od tyče před překvapeného Favreho, ten naštěstí přestřelil... Ufff!
69.
 
GÓÓÓL!!! Bohemka vede 2:1!!!
69.
 
Další parádní brejk made in Vršovice - Zelenský poslal parádní pas přímo do běhu Chaloupkovi a ten nekompromisní ranou pod víko nedal Burgenerovi žádnou šanci!
75.
 
Zdá se, že na těžkém terénu má Bohemka víc sil, její útoky jsou stále nebezpečnější. Začíná to vypadat nadějně, jen to nezakřiknout...
78.
 
Podle oficiálního údaje utkání sleduje 16 000 diváků. Natřískáno rozhodně není, ale stadion s kapacitou 30 000 míst je rozhodně zaplněný víc než jen z poloviny.
79.
 
Trenér domácích ve snaze s vývojem zápasu něco udělat čerpá obě možnosti střídání naráz - nevýrazného Briggera střídá Mattioli, nebezpečného Mustaphu Gavinnet.
81.
 
Servette dává gól, je vyrovnáno 2:2!
81.
 
Centr po rohu nešťastně přizvedl patičkou Sloup přes hlavy našich obránců na volného (a možná v ofsajdu stojícícho) Eliu a ten bohužel zblízka nezaváhal...
85.
 
Podruhé střídáme - za Čermáka přichází Koukal.
90.
 
Konec zápasu - 2:2! Bohemka už v posledních minutách obětavým výkonem domácím obrat zápasu nedovolila.
21.49
 
Po velkém dramatu si tedy z horké švýcarské půdy vezeme zasloužený a pro odvetu více než nadějný výsledek. Pochvalu za bojovný a obětavý výkon zaslouží celý mančaft, ale pokud bychom měli vyzdvihnout jednotlivce, je třeba zmínit (letos už po kolikáté!) Jirku Sloupa a taky Přemka Bičovského na Prokešově místě "rozbíječe" soupeřových útoků. Loučíme se z Ženevy a už teď se těšíme na 8. prosinec, kdy zaplněný Ďolíček požene naše borce za vidinou postupu do pohárového jara mezi skutečnou evropskou fotbalovou smetánku. Dobrou noc a krásné pohárové sny! ;-)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit