"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
0 : 2
( 0 : 1 )
Sparta
utkání skončilo
Ďolíček, 12. března 1983, 14.30 (I. liga, 18. kolo)
 
 
Začátek jara zastihl Bohemians i přes početnou marodku připravené a po dvou ligových výhrách a výhře v Poháru UEFA je v 18. kole čeká první jarní derby. Zítra od 14.30 budeme v Ďolíčku hostit Spartu, se kterou máme v letošní sezoně kladnou bilanci dvou výher (v lize a poháru). Nebude chybět tradiční živý textový přenos.
14.09
 
Dobré odpoledne z vršovického Ďolíčku. Dlouho před úvodním hvizdem zahajovacího utkání tohoto ligového kola se ochozy vršovického stadionu plnily fanoušky, kteří si snad ani nestihli dopřát odpočinku po obědě.
14.13
 
Orgány městské správy SNB věnují dnešnímu střetnutí zvýšenou pozornost a Ďolíček i přilehlé ulice jsou proto obšancovány desítkami příslušníků VB v zelených stejnokrojích s kožešinovými límci. Zejména vzhledem k příjezdu početného kontingentu vlajkonošů z katastru Prahy 7 jsou taková opatření na místě...
14.16
 
Na podélné tribuně u pošty se skutečně strhla menší mela a příznivci Letenských se jali po vzoru obyvatel pražské ZOO lomcovat ploty a provokovat domácí kotel. Pořádkové síly situaci poměrně rázně uklidňují a několik zvláště iniciativních jedinců vyvádějí k přistaveným antonům ve Sportovní ulici.
14.20
 
Stadion v těchto chvílích i tak už praská ve švech, další desítky, možná stovky lidí doslova "visí" i na topolech, okolo sloupů stadionového osvětlení, na okolních střechách a samozřejmě v oknech domů.
14.21
 
Hosté ze Sparty dnes nastoupí v tomto složení: Houška - Hašek, Straka, Chovanec, Caudr - Ščasný, Calta, Lavička - Denk, Griga, Procházka. Trochu překvapivý je zejména start "zraněného" Grigy.
14.22
 
Bohemka nastupuje v očekávané sestavě: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Koukal - Chaloupka, Bičovský, Zelenský - Čermák, Příložný, V. Hruška.
14.25
 
Utkání řídí Jiří Stiegler z Českých Budějovic, na čarách mu budou asistovat pomezní Duba a Vladyka.
14.29
 
Hráči obou mužstev už se zdraví na hrací ploše. S výjimkou loňské porážky 0:1 na Letné Bohemka se Spartou neprohrála v soutěžním utkání od jara 1974. Udržíme dnes tuto příznivou bilanci? Dnešní utkání by také mohlo být čtyřicátým v řadě, ve kterém by klokani dokázali na domácím pažitu v lize bodovat - poslední export všech bodů se konal na jaře 1980 v utkání se Slavií.
1.
 
Rozhodčí Stiegler foukl do píšťalky, Bohemka bude v první půli útočit "na hodiny".
4.
 
Předjarní terén sice na pohled nevypadá obtížně, trávník je ale podmáčený a pohyb na něm postrádá obvyklou lehkost.
9.
 
Hráči obou mužstev se zatím opatrně oťukávají a nepouštějí se do větších akcí. I přesto je však patrný energičtější příspěvek trojčlenné zálohy Letenských. Bohemka působí unavenějším dojmem.
14.
 
Borci v zelenobílém přeci jen pomalu ale jistě začínají přebírat otěže utkání, sparťanská obrana dirigovaná Chovancem ale zatím drží naše forvardy na uzdě.
16.
 
Rodák z Dolných Kočkovců Chovanec teď chyboval v rozehrávce a už už se naši útočníci hrnuli do nadějného brejku. Vše z pohledu letenských uhasil Hašek.
21.
 
První vážnější šance zelenobílých. Z prvé strany rozehrál nepřímý volný kop "Pižma" Bičovský a tísněný Vláďa Hruška trefil levou tyč Houškovy branky!
27.
 
Naši hráči se snaží, zejména útočníci v čele s Čermákem jsou však důsledně přikryti osobní obranou "rudých", žádnou kloudnou přihrávku není dnes s to vyprodukovat ani naše středová formace.
32.
 
Více než na hřiště je nyní pozornost obecenstva soustředěna do míst zvýšené koncentrace vlajek rumunské trikolory. Sparťanští mládežníci si stále nedávají pokoj, a když nepomáhají domluvy uniformovaných soudruhů, "orgáni" vyvádějí několik dalších výrostků mimo prostory stadionu.
34.
 
I tak jsou ale ochozy nacpané k prasknutí a hrozí jejich provalení. Naši hráči v přerušené hře pomáhají několika tísněným školákům přes hrazení do hřiště a odtud na bezpečnější místo na hlavní tribunu.
36.
 
Druhá zajímavější příležitost Bohemky a opět ze standardky! Po předchozím nedovoleném zákroku na Příložného kopal Bičovský nepřímý volný kop o něco blíže pravé strany vápna Sparty než posledně, ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Marčík, avšak jeho tvrdá rána byla Ščasným sražena těsně vedle pravé tyče.
40.
 
Sparťané se teď velkým důrazem ve středu pole prokombinovali do brejku a Procházka z plného běhu líznul břevno Hruškovy svatyně.
42.
 
Sparta střílí vedoucí branku utkání, 0:1!
42.
 
Mladý Lavička kopal z pravé strany druhý sparťanský roh, Procházka u bližší tyče výtečně zaclonil a Denk už neměl hlavou těžkou práci.
44.
 
Mladému mužstvu Sparty se vstřeleným gólem ještě více narostl hřebínek a naši borci toužebně vyhlížejí konec poločasu.
45.
 
Konec prvního dějství.
15.18
 
Ufff, tak závěr první půle vypadal v podání klokanů dosti hrůzostrašně, snad se trenéru Pospíchalovi podaří chlapce v šatně řádně namotivovat do zbytku utkání.
46.
 
Před začátkem druhé půle střídá mladý medik Novák neprosadivšího se Vl. Hrušku. Sparta nastupuje v nezměněné sestavě.
46.
 
Začal druhý poločas utkání.
49.
 
V prvních minutách druhé pětačtyřicetiminutovky se zdá, že by zelenobílí mohli přeci jen převzít iniciativu a napnout síly alespoň k vyrovnání, aktivní je zejména Chaloupka.
58.
 
Marná sláva, Sparta dnes přijela s velmi dobrou taktickou výzbrojí a rozleptává bohemáckou hru jejími vlastními zbraněmi - maximální koncentrací, rychlostí, ale i bojovností a vtipem. Útok Bohemky prakticky neexistuje a tradiční křídelní hra je eliminována krajními obránci Letenských.
65.
 
0:2! Sparta bohužel zdvojnásobuje svůj náskok.
65.
 
Ajaj, tak to už nevypadá dobře. Hosté předvedli akci jako z Pospíchalovy učebnice moderního fotbalu. Caudr rozehrál aut, míč se bleskově dostal přes Procházku a Grigu k Caltovi, ten vpravo našel Denka, který v dost ostrém úhlu nezaváhal a pokořil Zdeňka Hrušku vydařenou střelou na vzdálenější tyč.
68.
 
Podle očekávání je vyprodáno - utkání přihlíží oficiálních 16 530 diváků, reálně však ještě o dost víc.
71.
 
Bohemka podruhé střídá, hru se místo odstoupivšího Chaloupky bude snažit rozpohybovat ještě ne úplně zdravý Standa Levý.
75.
 
Klokani v těchto momentech zápasu už vypadají rezignovaně a zejména středová řada Sparty v čele s důrazným Ščasným a technikem Lavičkou nepouštějí naše borce vůbec do hry, naopak při sebemenší příležitosti vysílají spoluhráče na zteč.
79.
 
Další pěkný moment, po hříchu z kopaček hostí. Ve střední vzdálenosti se individuálně uvolnil Lavička a vyslal na Hrušku takovou pumelenici, že Zdeňka budou prsty pálit ještě nejméně do odvety s Dundee.
81.
 
Zelenobílí se přeci je zmohli na jakous takous fotbalovou akci. Bičovský ve středu pole sám přešel přes několik protihráčů, přistrčil doprava Novákovi, jenže ten ani netrefil branku...
86.
 
Letenští poprvé střídají, nastupuje urostlý dorostenec Skuhravý, který střídá dnešního kata Bohemky Denka.
88.
 
Utkání se v poklidu dohrává, je více než pravděpodobné, že na průběžném stavu 0:2 se už nic měnit nebude...
89.
 
...tím spíš, že Sparta podruhé takticky střídá - pracovitého Grigu střídá Loužecký.
90.
 
Je konec. Bohemka tentokrát na Spartu neměla a po zásluze prohrává 0:2. Statistiky utkání - střely na branku 2:7, mimo 6:2, rohy 5:5, fauly 23:27.
16.22
 
Bohemka dnes neměla svůj den a dá se říci, že za soupeřem zaostala ve všech činnostech, ve kterých jindy vyniká. Sparta hrála chytře. Vycházela ze zabezpečené obrany, vsadila na šikovné osobní krytí a vyplnila i prostory po stranách hřiště, čímž eliminovala jednu z hlavních zbraní Bohemky. Inu žádný strom neroste do nebe...

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit