"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
4 : 1
( 2 : 1 )
Baník Ostrava
utkání skončilo
Ďolíček, 16. října 1982, 16.00 (I. liga, 8. kolo)
 
 
V Ďolíčku se představí dvojnásobný mistr posledních tří sezon a úřadující vícemistr, ostravský Baník, a z velmi očekávaného utkání sezony vám přineseme textový online přenos. Výkop utkání 16. října v 16 hodin, textový online začne pár minut před začátkem.
15.47
 
Pěkně vítejte v Ďolíčku! Zápas s Baníkem Ostrava nikdy není obyčejný a dnes to platí dvojnásob. Pro obě mužstva jde o generálku před pohárovými výlety do St. Etiénne a do Valencie.
15.49
 
Jestli tohle čtete, tak tady zřejmě nejste. A to je velká škoda! Ochozy jsou zase krásně zaplněné, ve vzduchu je cítit, že se chystá velký zápas. Atmosféra je radostně napjatá. Fanoušci Baníku, kteří nedávno způsobili výtržnost v Brně, jsou zatím v klidu.
15.51
 
Prostě si nemůžu pomoct, ale tohle porovnání stojí za to. Včera na Dukle při zápase Trnavou bylo sice oficiálně 1125 lidí. Jenže v tom je zahrnuto 350 míst pro televizi i prodané, leč nevyužité permanentky. Na stadioně bylo prý maximálně asi čtyři sta lidí. To si musel Láďa Vízek ten svůj gól z penalty užít...
15.53
 
Sestava Bohemky: Borovička - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, Mičinec.
15.55
 
Sestava Baníku: Michalík - Pěcháček, Vojáček, Radimec, Ondráček - Odehnal, Antalík, Knapp, Šreiner - Daněk, Válek.
15.56
 
Utkání bude řídit trojice sudích: Kosár - Mazanec, Valach.
15.59
 
Ještě než to vypukne známé výsledky z ostatních stadionů. Včera: Dukla - Trnava 1:1. Dnes: Lokomotiva - Sparta 1:1, Prešov - Zbrojovka 0:0.
1.
 
A už to jede! Utkání bylo zahájeno.
1.
 
Bohemka v bílých trikách, zelených trenkách i štulpnách. Baník celý v modrém. Útočíme na tramvaj.
5.
 
Na Třídu SNB se valí jeden útok za druhým. Ďolíček je hned od úvodu ve varu.
7.
 
Góóóól! Jarda Němec dává na 1:0!
7.
 
Tohle už obrana Baníku neustála! Čermák přihrál Němcovi, který napálil tyč. Odraženého míče se chopil Mičinec, vystřelil, do rány vložil nohu Němec a byl z toho gól.
10.
 
Je vyrovnáno, 1:1.
10.
 
Knapp vystřelil z takových pětadvaceti metrů, Borovička chtěl míč zřejmě chytil, jenže ho neudržel a dobíhající Antalík vyrovnal.
16.
 
Němec se už tlačil ke střele, ale Radimec mu na poslední chvíli míč ukopl.
19.
 
Sloupova pohotová hlavička měla k úspěchu blízko, Michalík ale skvěle vyrazil.
25.
 
Stav zůstává nezměněný, ale Bohemka hraje úžasně. Začíná to už u Bičovského, který paradoxně z pozice stopera tvoří hru. V záloze mu skvěle sekunduje Zelenský. Krajní beci Ondra a Jakubec moderním stylem vyrážejí po křídlech až do soupeřova vápna.
28.
 
Baník hraje defenzivním stylem se čtyřmi záložníky a jen dvěma útočníky. Zatím mu to ale není nic platné. Válek s Daňkem se skoro nedostanou k míči, záloha soupeře naprosto nestíhá a na obranu se to pořád valí. Šance už měli Chaloupka, Čermák a znovu Němec.
37.
 
Čermák! Čermák! Čermák! Ten si snad dal dneska k obědu tatarák. Vypisovat tady jednotlivé šance zatím nemá cenu. Je to nepřetržitý příliv nápadů, který pomalu rozleptává vyčerpanou defenzivu soupeře. A Milan Čermák tomu vládne. Támhle klička, narážečka, sprint, střela. Je prostě neuvěřitelný. Nepovedenou sezonu v Ostravě viditelně ještě nevydýchal...
40.
 
Gól!!! Konečně je to 2:1!
40.
 
Bičovský kopnul zprava trestný kop, balon prošel až k Prokešovi, který sice nebyl v ideální pozici, ze záklonu ale přesto vypálil a míč prošel k pravé tyči.
45.
 
Poločas končí 2:1 pro Bohemku. Je to strhující zápas. Vedeme jen o gól, ale mělo to být alespoň o dva...
16.55
 
Známe už další dnešní ligové výsledky: Cheb - Slavia 2:2, Slovan - Nitra 2:1, Žilina - Olomouc 2:0, Vítkovice - Inter 1:0. Znamená to, že Vítkovice se na nás bodově dotáhly, potřebujeme vyhrát!
46.
 
Druhá půle bohužel začíná s vynucenou změnou v sestavě Bohemky. Vynikající Zelenský se zřejmě zranil, do druhého poločasu ho nahradil Zdeněk Koukal.
46.
 
Byl zahájen druhý poločas.
50.
 
Všechno při starém. Bohemka se tlačí dopředu a ke zteči znovu vyzývá především střední útočník Čermák. Ten hraje dnes možná životní zápas.
53.
 
Gól!!! 3:1!
53.
 
Tibor Mičinec nám dává dvougólové vedení. Mladý útočník si pohrál se stoperem Vojáčkem, posunul si balon do středu a krásně vypálil k tyči.
55.
 
Ostravský trenér Hadamczik reaguje, stahuje záložníka Odehnala a posílá do hry útočníka Wernera Ličku.
68.
 
Obraz hry se stále nemění. Bohemka neustále útočí. Vedle Čermáka září také neúnavný Sloup. Rovněž Koukal si na místě Zelenského rychle zvyknul.
74.
 
Bohemka bude kopat penaltu! Pěcháček se ve vápně srazil s Koukalem, pro Baník možná trochu přísné. Staví se k tomu Přemek Bičovský.
75.
 
Penalta neproměněna... Přemek vyzkoušel Panenkův vršovický dloubák, jenže Michalík, na rozdíl od Seppa Maiera, zůstal stát na místě a míč chytil. Škoda. Pro Bohemku je to už třetí neproměněná desítka v sezoně...
78.
 
Poslední střídání Baníku, Šrámek nahrazuje Radimce.
80.
 
Oficiální ohlášená návštěva na dnešním výtečném fotbalovém představení: 11 198.
83.
 
Taky Bohemka ještě střídá: Levý jde místo Němce.
87.
 
Blíží se konec, kéž by se tak mohlo hrát dál. Je to opravdu krásný zápas, Bohemka podává nejlepší výkon za poslední roky. Baník se snaží, ale dnes na nás prostě nemá. Jediný, kdo do úrovně utkání nezapadá, je rozhodčí Kosár. Chodí jak šafář ve středovém kruhu, nepopoběhne. Možná i pro to neodpískal Koukalův tvrdší zákrok v pokutovém území na Radimce...
90.
 
4:1!!!
90.
 
Parádička na závěr! Gól vstřelil Franta Jakubec. Ondra zleva odcentroval, míč propadl na zadní tyč a sedl Jakubcovi krásně na pravačku. Prak do šibenice!
90.
 
Zápas končí! Bohemka slavně vítězí 4:1 a v tabulce si nadále drží dvoubodový náskok na druhé Vítkovice.
17.49
 
Kdo dnes nebyl, může opravdu litovat. Přítomni však byli pozorovatelé ze St. Etiénne i z Valenciie. Ve Francii budou mít zřejmě trošku zamotanou hlavu.

 

Komentáře

 
Sforza
+2 #1 Sforza 2012-10-16 16:32
To byla sezona, Bohemka a Banik na prvnich dvou mistech. Olomouc a Brno do 2.ligy !
 

Comments are now closed for this entry