"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
2 : 0
( 1 : 0 )
Cheb
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 26. února 1983, 16.30 (I. liga, 16. kolo)
 
 
Bohemka odstartuje jarní část první ligy domácím zápasem proti Chebu. Trenér Pospíchal řeší několik absencí kvůli zraněním, ale i tak jde Bohemka do zápasu jako favorit. Utkání začíná 26. února od 16.30 a nebude chybět tradiční živý textový přenos.
16.17
 
Po dlouhé, téměř tříměsíční, pauze znovu vítejte v našem Ďolíčku, kde se Bohemka v zápase 16. kola 1. ligy utká s Rudou hvězdou Cheb. Na podzim skončil zápas 1:1, góly dávali Ondra za Bohemku a Lindenthal za Cheb.
16.21
 
Hosté neměli cestu do Prahy snadnou. 20 kilometrů za Chebem jejich autobus na kluzké silnici narazil do auta s přívěsem a Hraničáři tak museli čekat na náhradní autobus, do Prahy tak dorazili s devadesátiminutovým zpožděním.
16.22
 
Známe už první výsledky úvodního jarního kola. Slavia remizovala v Trnavě 0:0, Prešov porazil 2:0 Žilinu.
16.23
 
Bohemka nastupuje tentokrát jenom s dvěma útočníky, podle předpokladů ve stejné sestavě jako v druhé půli na Spartě.
16.23
 
Sestava Bohemians: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Bičovský, Zelenský, Chaloupka, Koukal - Příložný, Čermák.
16.24
 
Sestava RH Cheb: Stejskal - Šilhavý, Vl. Čermák, Svojtka, Koubek - Lindenthal, Šišma, Bauman - Drulák, Pokluda, Siva.
16.26
 
Hlavním sudím dnešního zápasu bude Somoláni.
1.
 
Zápas byl zahájen, Bohemka hraje v zeleném, Cheb v modrém. Útočíme na tramvaj.
3.
 
Podmínky pro jarní premiéru jsou typické. Je docela velká zima a hřiště rozhodně není v ideálním stavu. Pořadatelé před zápasem z trávníku odklidili 4500 metrů krychlových sněhu, ale povrch je zrmzlý a kluzký.
6.
 
Viditelně větší problémy s povrchem mají hráči soupeře, kteří občas sotva stojí na nohou. Chebský náčelník Veverka zřejmě dnes nevybral ty pravé špunty...
9.
 
Bohemka se přes mrazivé podmínky rozjela dobře, Cheb zatím k ničemu nepustila.
14.
 
Obrovská šance Bohemky! Bičovský, který hraje kvůli přesunům v sestavě opět v záloze, poslal míč na branku, ale z čáry ho odklidil chebský obránce Čermák.
17.
 
Krásný únik Jakubce po pravém křídle, ale nic z toho nebylo.
21.
 
Jakubec se znovu probíjel po straně. Zajímavé je, že se s ním stahoval hbitý útočník Chebu Siva, jehož úniky nám na podzim dělaly velké problémy. Zajímavý taktický tah trenéra Lopaty.
27.
 
Bohemka je ve velkém tlaku, ve své podzimní formě se zjevil útočník Čermák, který diriguje naši útočnou hru.
35.
 
Velký závěr před brankou Chebu, ale Stejskal vyrazil. Mladý vytáhlý gólman zatím Hvězdu drží nad vodou.
39.
 
Bohemka vede 1:0!
39.
 
První jarní gól střílí Pavel Chaloupka a stálo to za to. Bičovský kopal zprava roh, Jakubec jde do souboje a sráží se s obránci. Vleže nahrává nůžkami za sebe, přesně na Chaloupku, který rovněž nůžkami přes hlavu trefuje levačkou šibenici.
45.
 
Poločas končí, Bohemka vede 1:0.
17.18
 
Na těžkém terénu jsme jasně lepší, Cheb zachránil od vyššího přídělu výtečný brankář Stejskal.
46.
 
Druhý poločas byl zahájen, obě sestavy jsou beze změn.
50.
 
Obraz hry se příliš nemění. Bohemka se stále tlačí do útoku.
54.
 
Je to tak, od podzimu se toho naštěstí příliš nezměnilo. Navzdory zraněním Sloupa, Ondry, Němce a Vládi Hrušky jde z mužstva stejná energie jako před zimní přestávkou.
60.
 
Cheb nehraje špatně, ale nemá příliš šancí dostat se z obranného rozestavení. Občas projde nákop na rychlého Sivu, tomu ale naštěstí schází klid při převzetí míče i podpora spoluhráčů.
62.
 
Cheb poprvé střídá, Baumana střídá Knoflíček.
65.
 
Utkání sleduje 7629 diváků.
67.
 
Chtělo by to ještě gól, ale herně je všechno v pořádku. Absence Sloupa v záloze paradoxně není příliš znát. Vyztužil ji Bičovský, který podzim strávil na stoperu, a spolu s Chaloupkou a Čermákem tvoří hru. Daří se i Zelenskému a Marčíkovi, který podporuje útok z obrany.
74.
 
Bohemka vede 2:0!
74.
 
Znovu je to Chaloupka! Akci rozehrál Jakubec, přihrál Čermákovi, ten Zelenskému, který utekl po pravém křídle a poslal táhlý centr přes šířku vápna. Chaloupka si na míč naběhl z hloubi pole a hlavou ho poslal do Stejskalova protipohybu.
77.
 
Také Bohemka střídá, navrátilec Petar Novák jde na hřiště místo Příložného.
80.
 
Vzrušení v hledišti! Fanoušci Rudé hvězdy se dostali do konfliktu se zástupci našeho kotle a strkanici musí hasit příslušníci VB. Na hru ale šťouchanice nemá vliv.
82.
 
Chebu nepomohla ani změna v útoku a zdá se, že druhý gól jeho snahy dorazil.
89.
 
Velká šance Koukala, gól z toho ale nebyl.
90.
 
Je konec, Bohemka vítězí 2:0.
18.20
 
Minimálně do zítřka tak vede ligu o čtyři body před Baníkem a Slavií. První zápas jara se klokanům přes nepřízeň terénu vydařil.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit