"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
6 : 1
( 3 : 0 )
Dukla
utkání skončilo
Ďolíček, 2. června 1983, 18.00 (I. liga, 26. kolo)
 
 
Bohemka nezažívá v posledních dnech nejlepší výsledkové období a ani návrat Tomáše Pospíchala nepomohl k bodům na hřišti zachraňující se Zbrojovky Brno. Situace na čele tabulky se po výhře Baníku Ostrava navíc zkomplikovala a náskok se během několika kol smrskl na jediný bod. Další šancí na reparát a možnost vrátit se na vítěznou vlnu mají "klokani" v domácím zápase s Duklou. Utkání začíná 2. června od 18 hodin a zprostředkujeme vám jej v textovém živém přenosu.
17.44
 
Dobrý červnový podvečer z vršovického Ďolíčku. Vlahým vršovickým ovzduším se nese vůně klobás ze stánků na bohemáckém stadionu a špalíry diváků se houfují u pokladen nažhaveni shlédnout reparát našeho mužstva za trestuhodné vypadnutí s Duklou v poháru.
17.47
 
Obsazena už jsou také všechna podkroví a rovněž na poště zřejmě mají mimořádnou směnu - zejména ve vyšších patrech.
17.50
 
Vojáci z Julisky vyběhnou na posvátný vršovický pažit v tomto složení: Stromšík - Novák, Klucký, Fiala, Štambacher - Rott, Pelc, Urban - Vízek, Váňa, Korejčík.
17.51
 
Tomáš Popsíchal nasazuje vyjma vynucených absencí Sloupa a Čermáka sestavu z nejosvědčenějších: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Levý - Němec, Novák, V. Hruška.
17.53
 
Dnešní utkání bude řídit trojice sudích: Christov - Hora, Vladyka.
17.59
 
Hráči obou mužstev už se zdraví na hrací ploše a pan inženýr Christov za malou chvilku foukne do píšťalky, aby zahájil dnešní mač. Překonáme už dnes klubový rekord v počtu branek vstřelených za jednu ligovou sezónu?
1.
 
Utkání bylo zahájeno, Bohemka bude útočit "na tramvaj".
2.
 
A hned je tu veliká šance Bohemky - Fanouš Jakubců se jevil ve vápně a s jeho umístěnou hlavičkou měl Stromšík plné ruce práce!
7.
 
Klokani vlétli do utkání jako v dobách nejlepší herní formy a od úvodních minut svírají hosty na jejich polovině.
10.
 
Bohemka se ujímá vedení 1:0!
10.
 
Rohový kop zleva zahrával Standa Levý, v mlýnici před Stromšíkem se nejvýše vyšroubovala plavá hlava Pavla Chaloupky, která exportní ránou pod víko nedala brankáři Dukly šanci.
14.
 
Rozhdočí Christov teď musel prostřednictvím hlavního pořadatele nechat napomenout fanoušky Bohemky za údajné urážky hostujícího týmu. Nevím co je špatného na pokřiku "Bij a bij, bij žoldáka do hlavy..."
18.
 
První šance Dukly. Korejčík po Vízkově příhře zčistajasna vyplul mezi oběma našimi stopery a sám před brankou trefil tyč, úspěšný naštěstí nebyl ani z následné dorážky.
25.
 
Jednu ze svých pověstných dělovek bez přípravy teď vyslal na Stromšíka Standa Levý, který dnes operuje na levé straně naší trojčlenné zálohy.
34.
 
Góóól, 2:0!
34.
 
Opakem předešlého střeleckého šlendriánu, který předvedl Korejčík, teď bylo mistrovství Němce. Celou akci začal Přemek Bičovský, který prodloužil na Němce, ten dal ze středu hřiště napravo volnému Chaloupkovi, proběhl celou polovinu Dukly a z Chaloupkovy zpětné přihrávky od brankové čáry vytěžil krásnou branku zpoza pokutového území halfvolejem do levé šibenice.
38.
 
Tato minuta utkání stojí za zaznamenání hlavě proto, že se v pokutovém území Bohemky s balónem u nohy poprvé v dnešním utkání zjevil Vízek, který jinak hraje nezvykle stažený. Z jeho šněrovačky se však žádné větší nebezpečí nezrodilo.
45.
 
Bohemka navyšuje vedení již na 3:0!!!
45.
 
Vojáci si budou mít v kabinách o čem povídat, na cestu k odpočinku v poločasové přestávce totiž dostali moc pěkný dárek - to když se ke střílenému centru z pravé strany ve skrumáži dostal Petar Novák a zasunul prudce na 3:0 pro Bohemku!
45.
 
Konec prvního poločasu.
18.48
 
První poločas vyzněl jednoznačně pro Bohemku. Hráči působí jako polití živou vodou a dnešní utkání mají velmi dobře rozehrané. Naši zvědi nám z Ostravy hlásí, že Baník po prvním poločase vede nad Vítkovicemi 1:0.
46.
 
Byl zahájen druhý poločas, obě mužstva zahájila beze změn.
53.
 
Zelenobílý brankostroj stále nemá dost, 4:0!
53.
 
Levý z pravé strany prudce odcentroval, Novák z voleje zatřásl břevnem a rozběhnutý Němec dopravil míč nekompromisně do sítě.
61.
 
Poprvé střídáme, aplaudovaného střelce dvou branek Němce nahrazuje Zdeněk Koukal.
62.
 
Střídá i Dukla, dolů jde Pelc, nahrazuje jej Čabala.
65.
 
Hosté kosmeticky upravují skóre, 4:1.
65.
 
Jediný hráč Dukly, který si dnes drží svůj standard je známý bohém Vízek - po individuální akci se přes naše obránce prokličkoval až před Hrušku a neomylně zavěsil.
67.
 
I přes snížení Dukly se obraz hry nemění. Hráči Bohemky hrají s velkou chutí, nápaditě kombinují a co chvíli ostřelují Stromšíkovu branku - jako teď už poněkolikáté Standa Levý.
70.
 
Góóól, 5:1!
70.
 
Ruce nad hlavu na znamení gólové oslavy znovu zvedá Chaloupka. Jeho přesná dorážka má navíc rekordní příchuť, neboť jde o 1600. branku vstřelenou hráčem Bohemky v historii ligové soutěže!
73.
 
Podruhé v zápase střídáme, levý obránce Jirka Ondra odchází, na plac vbíhá Příložný.
75.
 
Dnešnímu utkání přihlíží 9 982 nadšených diváků! Nutno však dodat, že dnes Ďolíček působí mnohem plnějším dojmem.
78.
 
Je tu i druhé střídání Dukly, neviditelného Váňu nahrazuje Šoltés.
81.
 
Bohemka po svém pátém úspěchu nepatrně zvolnila a přenechala hostům aktivitu ve středu pole. Vyjma Vízka jsou však dnes vojáci zcela neškodní a k našim hráčům přistupují nanejvýš galantně.
85.
 
Tak dnes je to opravdu exhibice, 6:1!
85.
 
K balonu se 18 metrů od Stromšíkovy branky dostal střelecky disponovaný Chaloupka a krásnou dělovkou vymetl vojenskou šibenici, čímž završil svůj hattrick!
88.
 
Utkání se dohrává v poklidném tempu, nadšené ochozy skandují jména hráčů Bohemky.
90.
 
Je konec!
19.49
 
Jestliže v předchozích utkáních byla patrná klesající tendence výkonnosti našich hráčů, dnes "klokani" po dlouhé době zaváleli jako z partesu a odčinili tak u diváků svá podivná vystoupení se stejným soupeřem v poslední době. Hosté z Dukly byli dnes s výjimkou Vízka zcela neškodní a našim umožnili rozdávat fotbalovou radost plnými doušky. Léčba "Hřibem" tedy zdá se zabrala a můžeme s optimismem hledět do závěrečných ligových kol.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit