"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Vítkovice
1 : 0
( 1 : 0 )
Bohemians
utkání skončilo
Ostrava-Vítkovice, 17. června 1983, 17.00 (I. liga, 30. kolo)
 
 
Bohemka je díky výhře v minulém kole a ztrátě konkurentů v tabulce velmi blízko historickému úspěchu, zbývá jeden rozhodující krok. Pokud porazíme Žilinu, staneme se poprvé v historii MISTRY ČESKOSLOVENSKA!!! Ze zápasu vám přineseme textový živý přenos, utkání začíná 12. června od 17 hodin.
16.45
 
Hezké odpoledne ze stadionu TJ Vítkovice. Nový mistr se v moravské části Ostravy představí možná trochu oslaben oslavami, motivace však stále nechybí. O hodně jde především Pavlu Chaloupkovi, který si může jako druhý klokan v historii pojistit titul krále střelců.
16.48
 
Klub modrobílých zatím příliš ligových zkušeností nemá, po krátké epizodě v padesátých letech se mezi elitu vrátil až předloni. Etabloval se ale solidně a po loňském nováčkovském devátém místě se v případě dnešního úspěchu může posunout výš.
16.50
 
Sestava domácích: Netolička - Králík, Páleník, Lišaník, Čevela - Svatonský, Šourek, Kouřil - S. Dostál, Kovačík, Albrecht.
16.51
 
V dresu Bohemky chybí Zelenský, který do Ostravy vůbec neodcestoval. Kromě Chaloupky bude hrát památný zápas i Přemek Bičovský, který se bude se zelenobílým dresem loučit před ochodem do Rakouska.
16.52
 
Sestava Bohemians: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Ondra - Chaloupka, Bičovský, Koukal, Levý - Němec, V. Hruška.
16.57
 
Utkání začíná pěkným gestem domácích. Žáci místního oddílu předali našim hráčům kytičky. Povedený nápad. Ostatně přivítat nového mistra je tradičním zvykem i ve vyspělých kapitalistických zemích. Tam dokonce hráči tvoří jakýsi čestný kordon a šampionům při nástupu na hřiště tleskají.
1.
 
Zápas byl pod dohledem ing. Christova a jeho asistentů Lišky se Strechajem zahájen.
4.
 
Utkání začíná v poměrně pohodovém tempu, atmosféra v hledišti odpovídá poslednímu ligovému kolu, v kterém už přece jenom o tolik nejde.
7.
 
Navzdory tomu se však ozývá skandování našeho kotlíku: Mistři! Mistři! To se neomrzí...
12.
 
Bohemka se začíná tlačit dopředu. Není to zatím ta přesvědčivá agresivita ze zápasu se Žilinou, ovšem roztáčíme pohledné kombinace a Vítkovice mají problémy.
15.
 
Pokud se někdo obával, že by se Baník na Slavii mohl pokusit o nemožné stíhání našeho dvacetigólového náskoku ve skóre, možná ho uklidní, že v Edenu vedou díky Petrželovi domácí 1:0.
18.
 
Za čtvrt hodinu už jsme několikrát vystřelili na branku, zatím soupeře jasně přehráváme.
20.
 
První velkou šanci zápasu ale měli Vítkovičtí. Šourek se dostal k míči na malém vápně, ovšem jen nastřelil spoluhráče Kouřila.
25.
 
Ano, takhle hrají mistři. Bohemka se v Ostravě prezentuje sebevědomým projevem a má hru zcela ve své moci.
30.
 
Teď ale paradoxně opět nepříjemný moment před naší brankou. Kouřilovu dělovku vyrazil Hruška před sebe a zdálo se, že dobíhající Kovačík pošle míč do prázdné branky. Když ale běžel kolem Hrušky, bez jasně viditelného zavinění našeho gólmana zakopl a těsně před čárou se míče dotkl rukou, od níž se balon odrazil do branky. Rozhodčí Christov si vcelku pochopitelně všiml ruky vítkovického hráče v útočném vápně a odpískal kop pro nás.
35.
 
Konečně výrazné vyústění naší převahy. Bičovský na levém křídle posunul míč do vápna na Vláďu Hrušku, jeho centr na vzdálenější tyč našel Jardu Němce. Jeho ránu zblízka však vyrazil Netolička a pohotový oblouček, který mířil pod břevno, odhlavičkoval na poslední chvíli Lišaník.
42.
 
Vítkovice vedou 1:0. Zničehonic padá vedoucí gól domácích. Čevela poslal z levé strany povedený rohlík do nebezpečného prostoru, který byl však plný našich hráčů. Vítkovický stoper Páleník se nicméně protlačil k hlavičce a skákající Hruška míč u své levé tyče nedostihl...
45.
 
Poločas končí a Vítkovice vedou 1:0.
17.48
 
Je to vskutku nečekané skóre, Bohemka totiž hraje dobře, dokonce už desetkrát (!) vystřelila přímo na Netoličkovu branku. I Vítkovice však byly nebezpečné a jednu šanci proměnily. Slavia vede o půli nad Baníkem 1:0 a pro Pavla Chaloupku je důležité, že Peter Herda se zatím neprosadil.
46.
 
Byl zahájen druhý poločas.
49.
 
Na úvod druhé půle se k sólové akci odhodlal Šourek a ohrozil Hrušku.
53.
 
Bohemka poprvé střídá, Příložný nastupuje místo Němce.
58.
 
Zápas se vrátil do stejných kolejí, v jakých probíhal první poločas. Vítkovice od Šourkovy akce ze začátku půle nic neměly a jsou ve stále větší defenzivě.
62.
 
Utkání sleduje 4200 diváků.
65.
 
Velká šance Bohemky! Chaloupka si mohl připsat další zářez na pažbu, pálil zblízka a dnes vynikající Netolička už byl překonán, Králík ale vykopnul míč z brankové čáry.
68.
 
Ten Netolička! Tentokrát Bičovský prostrčil do jasné gólovky Koukalovi, ale bývalý reprezentační gólman byl opět připraven.
74.
 
Bohemka útočí, hraje v mistrovské formě, ale všechno je zatím marné. Každá nebezpečná akce končí u skvělého vítkovického gólmana.
76.
 
Drsná služba v přetížené vítkovické obraně dnes skončila Králíkovi, střídá ho Panáč.
78.
 
Na Slavii padlo v druhé půli několik branek, aktuální stav je 3:1 pro vyhnance z Letné, Chaloupka však může být v klidu, Petera Herdu dnes zastoupili Petržela s Pešicem.
84.
 
Další obrovská šance, míč už znovu padal do branky, ale na čáře ho tentokrát odvrátil střelec gólu Páleník.
85.
 
Poslední vítkovické střídání, Husárik střídá Kováčika.
88.
 
Bohemka se stále snaží, ale dnes nám zřejmě není souzeno.
90.
 
Zápas končí a mistrovský tým tak ve Vítkovicích prohrává 0:1. Za výkon se ale Bohemka rozhodně nemusí stydět, chyběly mu jenom góly do sítě výtečného gólmana Netoličky.
18.49
 
Podle zpráv ze Slavie Baník prohrál 1:3, takže Herda zůstal na třinácti gólech. Případný triumf Pavla Chaloupky ve střelecké tabulce můžou za dva dny ještě zvrátit sparťan Griga, brněnský Janečka nebo Vízek z Dukly.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit