"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Olomouc
0 : 2
( 0 : 1 )
Bohemians
utkání skončilo
Stadion Míru, 10. dubna 1983, 15.30 (I. liga, 21. kolo)
 
 
Bohemka zažívá v posledních dnech těžké období - podzimní herní pohoda je pryč, přičtěme k tomu domácí prohru s Anderlechtem a především konec trenéra Pospíchala na lavičce. Do Olomouce jede tým pod vedením trenéra Zadiny sice vzhledem k postavení v tabulce v roli favorita, ale v současném rozpoložení nečeká Bohemku vůbec nic lehkého. Zápas začíná 10. dubna od 15.30 a zprostředkujeme vám jej v tradičním textovém živém přenosu.
15.13
 
Dobré odpoledne, zdravíme vás z novinářské kukaně olomouckého stadionu, ve které se podařilo uskladnit naši přenosovou aparaturu včetně dvoučlenné obsluhy. Oběma celkům jde dnes o hodně a zdá se, že tomu bude odpovídat i divácká kulisa.
15.18
 
Domácí dnes vyběhnou na pažit v této sestavě: Doležílek - Jar. Fiala, Palička, Kučerňák, Vyskočil - Kořínek, Kalvoda, Malík - Jiří Fiala, Lauda, Hajský.
15.19
 
Žádné překvapení nenachystal ani trenér Zadina: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík,Levý - Chaloupka, Bičovský, Zelenský, Koukal - Čermák, Vl. Hruška.
15.20
 
Přemysl Bičovský se dočkal 425. startu v nejvyšší fotbalové soutěži a je novým rekordmanem ligy. On sám se vzhledem k nedávným událostem v kabině Bohemky vyjádřil, že už moc nevěří, že by rekord překonal.
15.23
 
Utkání bude řídit rozhodcovská trojice ve složení: Dibitanzl - Jašek, Grulich.
15.27
 
Při nervózním přežvykování olomouckých tvarůžků se s kolegou snažíme dovtípit, jak velké stopy zanechaly na našem mužstvu bouřlivé události posledních dní, zejména pak nešťastný odchod kouče Pospíchala. Odpověď nám dají nejbližší minuty.
15.29
 
Rozhodčí Dibitanzl už přivádí obě mužstva na plochu, hráči se zdraví a utkání může začít. Bude rekordní ligový zápas našeho kapitána Přemka Bičovského také zápasem vítězným? Přes všechny obtíže věříme, že ano, Bohemka do tohooo!!
1.
 
Začal první poločas utkání.
4.
 
Úvodní minuty ukazují typický obrázek souboje posledního s prvním - bohužel pro klokany to však vypadá, že první jsou Hanáci!
5.
 
Hruškovy rukavice teď nepříjemný pokusem vyprášil Jiří Fiala!
7.
 
A opět drzoun Fiala a další střela olomouckých mezi tři tyče - Zdeňka naštěstí jako jednoho z mála neopouští reprezentační forma.
10.
 
Uff! Do třetice všeho zlého! Reflexy našeho gólmana teď pro změnu prověřil hbitý Malík. Hoši proberte se!
14.
 
Zdá se, že borci v zelenobílém konečně pochopili, že ani šestnáctý celek tabulky se neporazí sám.Vypadá to, že postupně získáváme územní převahu, zatím však bez střeleckých pokusů.
16.
 
A je tady první klokaní střela v zápase! Postaral se o ní důsledný Milan Čermák, Doležílek v olomoucké brance se však nenechal nachytat na švestkách.
20.
 
Zdá se, že náš centrforvard je dnes při chuti, ani pěkná kombinace s Chaloupkou a Bičovským však k vedoucí brance nevedla.
25.
 
K odraženému balonu se teď dostal náš kapitán, své jubileum však zatím střeleckým zápisem neozdobí - i teď byl Doležílek v pravý čas na pravém místě.
28.
 
V poslední patnáctiminutovce Bohemka zapnula na plné obrátky a zdá se, že bodový export ze střední Moravy by nemusel být chimérou, jen ty branky zatím chybí...
31.
 
Vedeme 1:0!
31.
 
Hurááá! Konečně se nám daří docílit vstřelené branky! Po jednom z našich mnoha nebezpečných kontrů se k balonu dostal Čermák, naservíroval Chaloupkovi a Pavel zacílil po zemi přesně k levé tyčce!
42.
 
Už to mohlo být o dva góly, ale potkala nás nehorázná smůla - Bičovského příhra neměla oči, ale snad dokonce reflektory, Vl. Hruška si obhodil Doležílka a prudce vystřelil a už už zvedal ruce. Jenže se stalo něco neuvěřitelného - balón se zastavil v bahnité kaluži několik decimetrů před brankovou čárou...
44.
 
Tak to je nepříjemné, nezaviněná srážka Zelenského s Hajským. Peter se zdá být v pořádku, ale útočník Sigmy je viditelně otřesen odnášen na nosítkách, vypadá to na vážné poranění hlavy.
45.
 
Konec prvního poločasu.
16.19
 
Máme za sebou první poločas, ve kterém se po rozpačitém úvodu chopila iniciativy Bohemka a po prvních pětačtyřiceti minutách zaslouženě vede.
46.
 
Sigma do druhého poločasu vystřídala. Zraněného Hajského nahrazuje Navrátil.
46.
 
Začalo druhé dějství.
47.
 
A hned je tu šance Bohemky: hned z prvního útoku si do vápna naběhl Čermák a prudký centr usměrnil bohužel jen do břevna. Doležílek se ani neohlédl...
48.
 
Další tutovka zelenobílých! Klokani se prokombinovali do prostoru těsně před šestnáctkou a "Pižma" vyslal jednu ze svých pověstných pumelic - Doležílek byl však tentokrát připraven.
52.
 
První minuty po pauze naznačily, že by naši borci mohli pokračovat v exhibičním duchu nastoleném v první půli, teď se však zdá, že jsme poněkud předčasně vyklidili pole a iniciativu přebírají domácí.
53.
 
Jako bych to neříkal! Obávaný šutér domácích Lauda, známý též jako "Niki", teď pálil těsně nad břevno!
61.
 
Sigma podruhé střídá, do hry přijde Knapp, dolů jde Kořínek.
63.
 
Domácí stupňují tlak a naplno zaměstnávají obranu zelenobílých, naši úplně přestali hrát!
66.
 
Uff, tak teď nám sudí odpustil penaltu, za sražení pronikajícího Laudy...
70.
 
A zase ten Lauda, teď se po jeho střele pro změnu vyznamenal Zdenda v brance.
72.
 
Dnešnímu utkání přihlíží 9 521 diváků.
77.
 
Hra se na těžkém terénu změnila v urputný boj, ve kterém mají zatím navrch domácí, Bohemka se jen s vypjetím sil brání. Naštěstí se zdá, že Lauda je v olomouckém útoku až příliš osmamocen...
82.
 
...což mu nic nezabraňuje, aby pohotovou střelou opět prověřil pozornost Zdeňka Hrušky v bráně, který už podruhé zabraňuje takřka jistému gólu.
85.
 
Zvyšujeme na 2:0!
85.
 
Naštěstí ve fotbale platí otřepané "nedáš - dostaneš"! Obránci Sigmy zapomněli hned na tři útočící hráče Bohemky, Zelenský předložil Chaloupkovi a ten už měl lehkou práci.
86.
 
Poprvé střídáme, za udatně bojujícího Čermáka přichází Mičinec.
88.
 
Sigma už pochopila, že dosažení branky je dnes nad její síly, tempo upadlo a utkání se v poklidu dohrává.
90.
 
Je konec, Bohemka na Hané vítězí 2:0.
17.19
 
Vítězství se dnes nerodilo vůbec lehce, na to se však historie neptá a dva body bereme všema deseti. Po úvodním náporu domácích jsme pevně uchopili otěže utkání a nepustili je po celý první poločas, což bylo po zásluze oceněno i vedoucí brankou. Druhé dějství jsme z nepochopitelných důvodů bohužel strávili víceméně celé v defenzivních šicích a jen s velkým štěstím nedošlo k vyrovnání - Chaloupkova druhá branka proto přišla v pravý čas.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit