"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Dukla
3 : 4
( 3 : 2 )
Bohemians
utkání skončilo
Stadion Juliska, 7. listopadu 1982, 17.00 (I. liga, 11. kolo)
 
 
Jinak než šlágrem kola nelze nazvat zápas Bohemky s Duklou na Julisce. Přímý souboj o čelo tabulky slibuje výjimečnou podívanou a nebude samozřejmě chybět ani naše redakce. Zápas vám přineseme v textovém onlinu, výkop utkání 7. listopadu v 17 hodin.
16.44
 
Dobré odpoledne z Julisky, která je sice promrzlá listopadovým chladem, nicméně na hřišti se chystá horký střet dvou elitních mužstev československé ligy.
16.45
 
Úřadující mistr Dukla, na jehož umu stála reprezentace do letošního jara, se dnes postaví proti Bohemce, lídrovi tabulky, královi podzimu a týmu, který dodal národnímu týmu čerstvou krev v podobě osmi nominovaných pro prestižní střet s mistry světa v Miláně.
16.49
 
Je to jeden z večerů, který rozjitřil celou fotbalovou Prahu. Vstupenky se raději prodávaly už u metra, aby se před pokladnami netvořily takové fronty. Na Duklu sice moc fanoušků nechodí, nicméně dnes je stadion na Julisce s gigantickou tribunou zaplněn. Netřeba snad dodávat, že většina bude fandit zelenobílým.
16.53
 
Základní sestavy jsou podle očekávání. Bohemka nastupuje ve stejné jedenátce jako při triumfu proti Saint Étienne. Dukla už má k dispozici nedávno zraněné Radu a Vízka.
16.54
 
Sestava Bohemky: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Koukal - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Příložný, Čermák.
16.55
 
Sestava Dukly: Netolička - Kapko, Fiala, Novák, Rada - Rott, Pelc, Štambacher - Vízek, Nehoda, Kříž.
16.56
 
Dnešní utkání bude řídit trojice sudích: Marko - Dibitanzl, Hošek.
1.
 
Zápas byl zahájen.
5.
 
Od začátku je znát, že jde o hodně. Hraje se ve velkém tempu a pořádně se jiskří. Bohemka začala se stejnou dynamikou, s jakou zvládá celý podzim. Ale na hráčích Dukly, kteří zatím sbírali body bez velkého uměleckého dojmu, je znát extra motivace.
8.
 
Gól!!!! Jirka Sloup se trefil a vedeme 1:0!
8.
 
To je perfektní začátek! Němec posunul hlavičkou míč před branku, tam Čermák svedl souboj s brankářem Netoličkou. Volný balon chtěl Fiala uklidit malou domů, místo toho však míč posunul napříč malým vápnem. U vzdálenější tyče se zjevil Sloup a v pádu přibližně ze dvou metrů dorazil míč do brány.
13.
 
Hraje se teprve pár minut, ale je to fotbal evropské třídy. O tom není pochyb. Gól k dobru se rozhodně může hodit...
18.
 
Vyrovnáno, 1:1.
18.
 
Nehoda uvolnil klasickou českou uličkou Rotta, Sloup už střelce nedostihl a následovala prudká rána podél Hrušky.
19.
 
Gól, gól, góóóól!! Jdeme do vedení 2:1!
19.
 
Neuvěřitelné! Jásot několika málo fanoušků Dukly do naštvaného ticha většiny stadionu sotva dozněl a už se zase mění skóre. Akci začal autovým vhazováním Jakubec, Čermák míč skvěle převzal, utekl po pravém křídle, otočkou zmátl obránce a odcentroval. Na míč se s energií odpojeného vagónu znovu vřítil Jirka Sloup a napálil míč do brány! 1:2!
20.
 
Dukla bude kopat penaltu! Hned po výkopu si vzal balon Vízek, obešel čtyři hráče a zastavil ho až Bičovský v našem vápně. Faulem...
21.
 
Je to 2:2... Vízek porušil známé pravidlo, že faulovaný hráč by pokutový kop zahrávat neměl, ale s exekucí bohužel neměl problém. Poslal míč po levé Hruškově ruce a srovnal na 2:2.
24.
 
Trenér Pospíchal reaguje na vývoj událostí, z pozice levého beka stahuje Koukala a do hry jde Stanislav Levý.
28.
 
Stadion se stále vzpamatovává z divokého úvodu. Fanoušci Bohemky jsou logicky trochu zklamaní, že nám dvakrát brzké vedení uniklo, aniž bychom si ho pořádně užili. Je ale jasné, že sledujeme výjimečný zápas.
32.
 
Levý se představil publiku prudkou a umístěnou střelou, kterou však Netolička kryl.
35.
 
Znovu zahrozila Dukla, Hruška vyrazil bombu Petra Rady.
44.
 
Těsně před půlí máme trable, Prokeš těsně před vápnem fauluje Nehodu a Dukla má výhodu trestného kopu.
44.
 
Dukla vede 3:2. Trestňák zahrál Rott přes celou délku vápna, kde naše obrana neuhlídala nabíhajícího Radu, který hlavičkou trefil vzdálenou šibenici.
45.
 
Poločas končí, Dukla vede 3:2.
17.49
 
Na Julisce v mrazivém počasí sledujeme skvělý zápas, v kterém jsme však nedokázali využít nadějného úvodu a v polovině zápasu o gól prohráváme. Není to příjemná situace, protože Dukla se na nás v případě vítězství může bodově dotáhnout a náš báječný podzim by byl do jisté míry ztracen.
17.51
 
Pozitivní zpráva aspoň přišla z Ostravy, kde Baník vyhrál 2:1 nad Vítkovicemi, které nás tak po tomto kole určitě nesesadí z čela tabulky.
46.
 
Druhý poločas začal.
46.
 
Do druhé půle nahradil v sestavě Dukly Jeslínek Nováka.
49.
 
Bohemka začala druhý poločas aktivně, Čermák právě centroval do vápna, ale na míč nikdo nedosáhl.
57.
 
Druhý poločas má zatím jednoznačný průběh. Bohemka se tlačí dopředu a usiluje o vyrovnání. Skvělý je především Milan Čermák, který je naprosto neudržitelný. Zakládá většinu našich akcí. Už několikrát z toho byly gólové závary. Zatím se ale nic neurodilo...
63.
 
Dukla nestačí a drží náskok za každou cenu, Rada dostává žlutou kartu za zdržování.
68.
 
Kanonýr Příložný dnes zápas nedohraje, střídá ho Mičinec. Bohemka je jasně lepší, od pauzy je stále v těžkém náporu.
71.
 
3:3!!! Pavel Chaloupka!
71.
 
Nádherný gól, který vymyslel úchvatný Milan Čermák. Na pravém křídle dostal míč od Jakubce a neuvěřitelným způsobem si podal Petra Radu. Naznačil kličku doleva, pak doprava, těsně před čárou, na poslední chvíli, odcentroval. Proti míči skočil Chaloupka a hlavou vyrovnal!
75.
 
Vízek vnikl do vápna, přehodil Hrušku, ale Jakubec na poslední chvíli vykopává míč z brankové čáry...
75.
 
Gól!!! Vedeme 4:3!!!!
75.
 
Zázrak! Co se stalo v posledních sekundách, je pro většinu lidí na tribunách stále záhadou. V jednu chvíli se Vízek řítil na Hrušku poté, co si zpracoval míč na prsou. Vízek Hrušku přeloboval a už zvedal ruce nad hlavu. Jenže najednou se objevil Jakubec a pravačkou vykopl míč z branky. Obrana balon odhlavičkovala, za pár momentů Zelenský posunul míč doprava Jakubcovi, který se z brankové čáry nějakým kouzlem přesunul až na pravé křídlo. Jakubec dobíhá až k lajně, centruje a na malém vápně je Jarda Němec. Je to on, kdo hlavou dává na 4:3 pro Bohemku...
80.
 
Juliska se znovu vzpamatovává ze šoku. Tenhle zápas vstoupí do dějin, to je jasné. Bohemka vede na na hřišti posledního mistra ligy 4:3, ale ještě není konec.
82.
 
Dnešní utkání na Julisce sleduje 10 101 diváků. Samozřejmě, že drtivá většina dnes přeje zelenobílým barvám.
86.
 
Fantastický zápas se chýlí ke konci, Dukla naštěstí zatím nedostává příliš možností k vyrovnání.
90.
 
Je konec!!! Bohemka vítězí na Dukle 4:3!
18.49
 
Nádherný boj končí v euforii fanoušků Bohemky. Dvakrát jsme přišli o vedení, prohrávali jsme, ale nakonec jsme v nepředstavitelném dramatu urvali výhru. Vítězný gól zařídil únik pravého beka Franty Jakubce, o němž se dozajista jednou budou vyprávět legendy.
18.50
 
Během jediného týdne Bohemka dala čtyři góly Brnu, Saint Étienne i mistrovské Dukle. V jedenáctém kole odrazila Bohemka útok největších soupeřů a vede soutěž o dva body před Vítkovicemi a Slavií. Dukla padla na páté místo.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit