"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Saint-Étienne
0 : 0
Bohemians
utkání skončilo
Stade Geoffroy-Guichard, 20. října 1982, 20.30 (Pohár UEFA, 2. kolo)
 
 
Bohemka má v posledních týdnech formu jako hrom, ale na hřišti favorizovaného Saint-Étienne čeká klokany ve 2. kole Poháru UEFA těžká prověrka. Na Stade Geoffroy-Guichard se začíná 20. října ve 20.30 a zápas můžete sledovat prostřednictvím našeho textového online přenosu.
20.16
 
Bonsoir et bienvenue à Geoffroy-Guichard pour la rencontre entre les Verts et Bohemians!
20.16
 
A teď už česky: Přejeme krásný večer ze stadionu Geoffroye Guicharda v Saint-Étienne, kde se dnes strhne úvodní bitka mezi základnami francouzské a československé reprezentace o postup z 2. kola Poháru UEFA.
20.18
 
Na stadionu je zatím trochu zvláštní atmosféra. Válí se tady mlha a tribuny čtyřicetitisícového stadionu jsou zaplněny podle předpokladů jen spoře. Přitom jde o krásný stánek postavený v anglickém stylu, s příkrými tribunami a volnými místy v rozích. Škoda, že k domácím fanouškům ještě nedorazily zprávy o tom našem zelenobílém zázraku ze středu okupované Evropy... :o)
20.20
 
Překvapení v naší brance! Potlučený Zdeněk Hruška se dal dohromady, a tak dnes nastoupí on. Zelenský naopak zraněný sval ze zápasu s Baníkem vyléčit nestihl, po ranním tréninku se rozhodlo, že začne na lavičce, zastoupí ho Zdeněk Koukal.
20.20
 
Sestava Bohemians: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Sloup, Koukal - Němec, Čermák, Mičinec.
20.22
 
Saint-Étienne: Castaneda - Battiston, Janvion, Mahut, Lastage - Genghini, Larios, Zanon - Oleksiak, Roussey, Rep.
20.23
 
Dnešní utkání bude řídit anglický sudí John Hunting.
20.28
 
Domácí si říkají les Verts, což znamená Zelení. Není tedy divu, že problém s barvami se dnes vyřešil tak, že domácí hrají celí v zeleném, Bohemka zase září v čistě bílých dresech. Mužstva nastupují na plac, brzy to vypukne...
1.
 
Utkání bylo zahájeno.
2.
 
A hned jsme měli obrovskou šanci! Chaloupka si naběhl na Koukalovu přihrávku a vypustil na branku prudkou hlavičku, míč však skončil těsně vedle levé tyče Castanedovy branky.
5.
 
Francouzi odpověděli pomocí holandského internacionála Repa, který nebezpečně vypálil z dvaceti metrů.
11.
 
Bohemka hraje aktivně, soupeře zatím vůbec k ničemu nepouští.
17.
 
Jirka Ondra se šikovně probil do pokutového území, jeho přihrávka ale mířila nabíhajícím spoluhráčům na paty.
21.
 
Uf! Rep si dobře naběhl, už to vypadalo, že se sám před Hruškou dostane k míči, náš gólman ale vystartoval včas a balon útočníkovi v poslední chvíli ukopl.
30.
 
Další souboj mezi Hruškou a Repem. Tentokrát musel náš gólman vyběhnout dokonce ven z vápna, ale hrozící situaci díky tomu opět zarazil.
31.
 
Krásná rána Bičovského! Kapitán vypálil z pětadvaceti metrů a Castaneda měl s jeho ránou co dělat.
38.
 
Kromě pár Repových okamžiků zatím Saint-Étienne nic nevymyslelo. Francouzi překvapivě hrají jen na dva útočníky, ti se ale zatím příliš neprosazují.
45.
 
Poločas končí 0:0.
21.19
 
Bohemka je aktivnější, kopala šest rohů proti třem domácích. Dobře vykrýváme prostory a útoky domácích agresivně napadáme. Jakmile ztratíme balon, kluci okamžitě sprintují zpátky. Pokud míč získáme, ve více hráčích naopak upalujeme dopředu. Ze sestavy soupeře šel před zápasem respekt, ale zatím tady ukazujeme, že i s takovým protivníkem umíme zahrát vyrovnanou partii.
46.
 
Trenér Saint-Étienne Robert Herbin musel udělat jednu změnu. Reprezentační záložník Larios nevypadal ve své kůži a o přestávce zůstal v kabině, místo něj jde do hry Daniel.
46.
 
Druhý poločas byl zahájen.
49.
 
Francouzi se v houstnoucí mlze na úvod druhé půle tlačí dopředu, ale naše obrana zatím v pohodě odolává.
52.
 
Jirka Sloup se dostal ke střele, vypálil ale nad branku.
60.
 
Po hodině hry se zápas zase začíná přelévat na naši stranu. Vynikající je zejména Sloup. Přesun do středu zálohy kvůli Zelenského absenci mu vůbec neuškodil. Je to král hřiště. Jeho vysoká postava je znát před naší branou i při útočných kombinacích před Castanedou. Je třeba ocenit také Koukala, který svůj part na levé straně zálohy zvládá na výbornou.
67.
 
Pavel Chaloupka se ocitl ve vynikající pozici, ale gól z toho nebyl...
69.
 
Dle oznámené informace pro média přihlíže dnešnímu utkání na Stade Geoffroy-Guichard 11 442 diváků.
72.
 
Krásná akce! Koukal odcentroval a Čermák prudce vystřelil, Castaneda s námahou vyrazil na roh.
75.
 
Další příležitost! Mičinec rozehrál na Němce, který se uvolnil a vypálil, míč však letěl nad branku.
76.
 
Hned z protiútoku se uvolnil Battiston a z nebezpečné pozice vystřelil. Naštěstí však míč pořádně netrefil...
76.
 
Bohemians poprvé střídají: Levý nahradil Mičince.
80.
 
To mohla být penalta! Němec spadl po ostrém střetu uvnitř soupeřova vápna, ale jinak pozorný anglický rozhodčí Hunting se tentokrát k odpískání neodhodlal.
82.
 
Je to stěží uvěřitelné, ale Bohemka podle svého zvyku i na stadionu Geoffroye Guicharda hraje na vítězství. Počet rohů na naší straně narůstá. Stoper Bičovský nechvává v druhé půli bránění na zbylé trojici a sám naopak pomáhá záloze s vymýšlením útočných kejklů.
84.
 
Příložný střídá Němce.
87.
 
Les Verts se v závěru přece jenom trochu osmělili, Hruška ale zůstává pozorný.
90.
 
Je konec! Bohemka uhrála v Saint-Étienne remízu 0:0 a pro odvetu v Praze je tedy vše otevřené.
22.20
 
Bohemka i dnes večer pokračovala ve výtečných podzimních výkonech a na stadionu jednoho z nejlepších klubů Evropy měla blíže k vítězství. Na rohy jsme zvítězili 10:4. Ke spokojenosti chybí jen vstřelený gól, ke kterému chyběl větší důraz v útoku. Za dva týdny se každopádně máme na co těšit. Au revoir!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit