"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
5 : 1
( 3 : 0 )
Nitra
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 23. dubna 1983, 18.00 (I. liga, 22. kolo)
 
 
Cesta pohárovou Evropou pro Bohemku skončila na hřišti Anderlechtu a "klokani" se po téměř dvoutýdenní pauze vrací k bojům o ligový titul. V Dolíčku přivítáme soupeře z Nitry, se kterým jsme na podzim remizovali díky brance Milana Čermáka doslova za pět minut dvanáct. Utkání začíná 23. dubna od 18 hodin a my vám jej zprostředkujeme v živém textovém přenosu.
17.34
 
Dobrý jarní podvečer z vršovického Ďolíčku. Starodávné topoly za "hodinami" nám pučí, objevují se první lístky a spolu s nimi budeme dnes sledovat dohrávku 22. kola nejvyšší československé soutěže v kopané.
17.42
 
Pokud by se dnes Bohemce podařilo zvítězit, mohla by v tabulce uniknout do pětibodového "trháku" před druhý Baník. Věřme, že hoši už ze sebe shodili splín po smolném vyřazení z Poháru UEFA a dnes si s chutí zahrají fotbal.
17.47
 
Hosté z Nitry dnes na posvátný vršovický pažit vyběhnou v tomto složení: Holub - Czuczor, Liba, Benčo, Ančic - Dekýš, Jež, Halás, Kramoliš - Borko, Miškolci.
17.48
 
Zelenobílou jedenáctku posílá Josef Zadina do zápasu v obvyklém složení posledních dnů: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Bičovský, Zelenský, Koukal - Čermák, Vl. Hruška.
17.59
 
Pan inženýr Liška, který bude řídit dnešní utkání už se svými kolegy Grulichem a Strechajem přivádí obě mužstva na hrací plochu, hráči se zdraví a utkání může začít.
1.
 
Začal první poločas utkání.
4.
 
Zdá se, že Nitra přijela se zajímavou taktikou: všichni hráči včetně těch, kteří by se měli starat o útok, vystavěli hradbu okolo svého pokutového území a vyčkávají, jak se Bohemka k jejich nápadu hrát házenou postaví.
7.
 
Naši byli soupeřovými manévry zpočátku překvapeni, ale teď už se osmělují a skoro všichni hráči v poli se stěhují na polovinu soupeře. Na klokanech vůbec není znát únava, kombinují ve vysokém tempu, zatím však nenacházejí recept na zteč hostujících šiků.
13.
 
A je tu úvodní branka utkání! 1:0!
13.
 
Po jednom z mnoha soubojů na polovině soupeře zahrával Přemek trestňák z pravé strany, kučeravá hlava Pavla Chaloupky se vyšroubovala ze všech nejvýš a poslala míč nechytatelně do levého "vinglu".
16.
 
Tak to je jízda přátelé! Už je to 2:0!
16.
 
Bičovský si počkal, až nebudou útočníci v ofsajdu, vyslal vtipnou kolmicí do sólového úniku Vl. Hrušku a dlouhonohý Vladimír i s pro nás šťastnou tečí brankáře propasíroval míč za jeho záda. Nitranští sice reklamují, že míč nepřešel brankovou čáru celým objemem, z našeho stanoviště však bylo jasně vidět, že ano.
18.
 
Útočníka hostí Ančice už asi nebavilo bránit a tak se raději zranil, střídá jej Srňanský.
25.
 
Bohemka stále hraje s velkou chutí, skoro to vypadá jako by klukům měsíc nikdo nepůjčil míč - tak si hru užívají, vděčné publikum co chvíli tleská povedené akci!
32.
 
Další šance klokanů jako přes kopírák s první brankou - prudká hlavička Chaloupky ale tentokrát končí na břevně!
41.
 
Galakoncert pokračuje! 3:0!
41.
 
Volný přímý kop zahrával pro změnu zleva kdo jiný než Bičovský, balon se snesl k nedůsledně střeženému Čermákovi, ten si jej na prsou elegantně zpracoval a tvrdým utaženým halfvolejem napálil nechytatelně křížem k levé tyči!
45.
 
Hlavní sudí Liška končí první poločas.
18.48
 
Bohemka po úvodních pětačtyřiceti minutách zaslouženě vede, soupeř z Nitry si doslva ani neškrtnul.
46.
 
Začal druhý poločas.
47.
 
A už je to 4:0!
47.
 
Tak takhle si hosté výlet do Prahy jistě nepředstavovali! Trma-vrma ve vápně teď končí a prodloužením Prokeše na Marčíka a ten hlavou nechytatelně zavěšuje!
57.
 
5:0!
57.
 
Že by z toho dnes byla "desítka", jak si žádá publikum? Našlápnuto máme pěkně: na konci pěkné kombinace s Bičovským a Koukalem vyplaval před brankou Zelenský a umístěnou střelou nedal Holubovi šanci.
63.
 
První nebezpečná akce hostí. Hned tři nitranští nájezdníci se zjevili za naší útočící obranou, před Zdeňkem Hruškou si však nebyli schopni přihrát tak, aby "Hrušoun" jejich střelecký záměr nezmařil...
66.
 
Dnes opět výborného Čermáka střídá za aplausu Příložný.
67.
 
Bomba Kramoliše z 25 metrů končí na pravé tyčce Zdeňkovy branky.
71.
 
Hosté kosmeticky upravují výsledek, 5:1!
71.
 
Kramoliš přisunul do běhu rychlému Srňanskému, ten využil nepozornosti obou našich stoperů a pohodlně snížil na čtyřbrankový rozdíl.
71.
 
Hned po inkasované brance střídáme, na hřiště se místo Vladimíra Hrušky podívá Tibor Mičinec.
76.
 
Dnešnímu utkání přihlíží vděčných 7221 diváků.
79.
 
Velkou smůlu měl teď Zdenda Prokeš, kdy po jednom z protiútoků ze čtyř metrů přestřeluje bránu...
85.
 
Utkání se už v poklidu dohrává, Bohemka se zdá být dnešním gólovým přídělem uspokojena a hostům je jasné, že s výsledkem už nic nenadělají.
90.
 
Je konec, Bohemka především díky výtečné "hodinovce" poráží Nitru poměrem 5:1.
19.51
 
Asi ne každý by dnes od Bohemians čekal lehkonohý a bezstarostný výkon, jaký v zápase předvedla. Skvěle kopal především Bičovský, který dokázal strhnout celou zálohu. Vpředu se nebývale dařilo Vladimíru Hruškovi a s chutí si zaútočili také naši obránci. Po hodině hry tempo poněkud opadlo, ale po náročném programu předchozích dnů a týdnů se není čemu divit.
19.52
 
Statistiky utkání: střely na branku 8:2, mimo 10:8, rohy 11:3, fauly 13:15.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit