"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Prešov
2 : 2
( 0 : 1 )
Bohemians
utkání skončilo
Štadión Tatran, 20. listopadu 1982, 13.30 (I. liga, 12. kolo)
 
 
Bohemku po jasném vítězství nad druholigovým Hradcem v Českém poháru čeká opět cestování na východ republiky. Na hřiště Tatranu Prešov jede Bohemka jako favorit, ovšem v zápasech se slovenskými týmy se nám dlouhodobě nedaří. Jak tomu bude tentokrát se můžete sledovat v našem textovém online přenosu, výkopu 20. listopadu ve 13.30.
13.20
 
Dobrý den, hlásíme se Vám ze stadionu v Prešově (mimochodem nejstaršího slovenského fotbalového stánku, kde se hraje už od roku 1899). Bohemka zde už za pár minut změří síly s místním Tatranem, už nyní namočeným do záchranářských bojů.
13.22
 
Do hlediště, které i díky absenci atletického oválu působí přeci jen útulněji, než bratislavská nebo košická "letiště", se pomalu trousí prokřehlí diváci. Na plný dům to dnes rozhodně nevypadá.
13.23
 
Domácí Přešov nastoupí v této sestavě: Veselý - Varga, Stričko, Majerník, Semančík - Jozef, Rusnák, Suško - Anina, Gombár, Bubenko.
13.24
 
Všichni tři avizovaní marodi (Stričko, Bubenko, Rusnák) se jak vidno dali dohromady a nastupují. Inu, léčivou moc čistého podtatranského vzduchu můžeme my Pražáci jen závidět... :)
13.25
 
Sestava Bohemky je následující: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Levý - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Příložný, Čermák.
13.26
 
Utkání bude řídit rozhodčí Valach.
1.
 
Utkání začalo.
10.
 
Domácí se zřejmě rozhodli na fotbalovost Bohemky nasadit tvrdost na samé hranici únosnosti a někdy i za ní. Několik ostrých zákroků korunuje žlutá karta pro domácího Majerníka.
15.
 
Po dalším tvrdém střetu a úderu do hlavy musel odstoupit Zdeněk Prokeš!
15.
 
Otřeseného a zřejmě zraněného Zdeňka na hřišti nahrazuje další Zdeněk - Koukal.
18.
 
Podle rozmístění našich hráčů se zdá, že se Jirka Sloup stáhnul na Prokešovo místo do středu obrany a jeho místo na levém kraji zálohy zaujal Koukal.
30.
 
Domácí mají mírnou převahu, která naštěstí zatím k většímu ohrožení naší branky nevede...
45.
 
Vedeme 1:0!!!
45.
 
Jirka Sloup vystihnul na půli nepřesnou přihrávku domácích, doslova obtančil několik soupeřů a z hranice vápna levačkou trefil přesně šibenici!
45.
 
Konec prvního poločasu.
14.17
 
Poněkud šokovaní domácí už ve zbývajícím čase první půle nedokázali na gól do šatny reagovat - poločas 1:0 pro Bohemku.
46.
 
Druhá půle byla zahájena, v sestavách se nic nezměnilo.
62.
 
Góóól!!! Tak už je to 2:0 pro klokany!
62.
 
Po levém křídle utekl Němec, levačkou odcentroval přesně na hlavu Příložného a osvědčený střelec se nemýlil. S exportem obou bodů to dnes už začíná vypadat nadějně...
66.
 
Prešov ve snaze s vývojem utkání něco udělat poprvé střídá - Gombára nahrazuje Šálka.
70.
 
Utkání oficiálně sleduje 3761 diváků. Přestože není nijak narváno, přece jen se zdá, že jich tu je "o pohlavek" více, odhadem tak čtyři a půl až pět tisíc.
74.
 
Střídá i Bohemka - za Příložného přichází Marčík.
75.
 
Zdeněk Hruška ve výskoku nešťastně a celkem zbytečně srazil domácího útočníka Šálku. Penalta pro Prešov.
75.
 
Domácí snižují na 1:2! Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Varga. Zdá se, že nás ještě čeká perná čtvrthodinka...
82.
 
Po neodpískaném jasném ofajdu vběhl domácí Anina s míčem do našeho vápna a po "souboji" s Levým se teatrálně skácel k zemi. Rozhodčí Valach místo pokárání filmujícího útočníka ukázal na značku pokutového kopu!
82.
 
Je vyrovnáno 2:2!!! :(( Taky tuhle penaltu s přehledem proměnil Varga...
84.
 
Naši kluci jsou viditelně otřeseni verdikty soudruha rozhodčího, domácím naopak narosla křídla. Už aby byl konec...
85.
 
Domácí podruhé střídají - za Bubenka přichází Kaprál.
89.
 
Dohráváme v deseti! Standa Levý ostře fauloval "herce" Aninu a po druhé žluté kartě musel do sprch...
90.
 
Uff, je konec 2:2!!!
15.19
 
Bohemka si tak odváží bod ze hřiště, kde musela čelit nejen brutální hře domácích, ale i zjevné nepřízni muže s píšťalkou. Ten řízení utkání bohužel očividně nezvládl a předvedl výkon dokonce i nad rámec té mizérie, která obvykle bývá při našich zápasech na slovenských stadionech ze strany arbitrů k vidění. Naši kluci musí mít pocit, že jim dneska bylo zasloužené vítězství jednoduše ukradeno. S konstatováním, že zápas zřejmě bude mít ještě disciplinární dohru, se z nehostinného Prešova loučíme...

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit