"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Sparta
1 : 2
( 1 : 0 )
Bohemians
utkání skončilo
Stadion Letná, 6. září 1982, 17.00 (I. liga, 3. kolo)
 
 
Po jasném vítězství v Ďolíčku čeká Bohemku ve 3. kole nejvyšší fotbalové soutěže derby na Letné se Spartou a vývoj utkání vám opět zprostředkujeme v textovém online přenosu.
16.56
 
Omlouváme se za zpoždění, ale dostat se s počítačem na svá místa včas se dnes na Letné rovná malému zázraku. Přeci jen odnosit téměř pětačtyřicet kilogramů vybavení naší redakce není zrovna procházka růžovým sadem. Otevřeno je 36 pokladen, kterými na stadion Sparty proudí hrozitánské davy. Je krásně a borci už jsou na hřišti. Nevím proč, ale nastupujeme v bílých tričkách. Snad budou vítězná.
16.58
 
V rychlosti ještě dosavadní výsledky třetího kola: Inter - Zbrojovka 3:0, Slavia - Dukla 0:0, Vítkovice - Prešov 3:0, Nitra - Baník 1:2, Košice - Slovan 3:2, Cheb - Žilina 4:1, Olomouc - Trnava 3:0.
1.
 
Už se hraje, sestavy vypadají následovně.

Bohemka tradičně: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, V. Hruška.

Sparta posadila brankáře Houšku, takže hraje takhle: Kováč - Ščasný, Straka, Drahokoupil, Bielik - Hašek, Berger, Chovanec, J. Jarolím - Griga, Hanák.
4.
 
Uf! Griga běžel sám na Hrušku, ale nedal!
8.
 
Tohle vypadalo slibně! Chaloupka vysunul Jardu Němce, který utíkal od půlky sám. Kováč ale bohužel včas vyběhl a situaci vyřešil.
17.
 
Válka je možná silné slovo, ale zatím je to pěkně ostré. Hráči jsou nervozní a rozhodčí Jašek to sotva zvládá. Zatím dal dvě žluté, ale na Jirku Sloupa, který po odpískání zajel do Haška, si naštěstí netroufl...
23.
 
Sparta má zatím víc ze hry, Berger nepříjemně vypálil, ale Hruška vyrazil. My jsme měli šanci, když Vláďa Hruška sebral míč Drahokoupilovi a vrátil ho do ohně. Ale nic z toho.
31.
 
A jéje... Ondra šel ve vápně do souboje s Haškem, dal nohu trochu výš a sudí písknul penaltu. Náš kotel to má přímo před očima.
31.
 
Sparta vede 1:0. Penaltu kopal Josef Jarolím, Hruška šel vpravo, střela ale prošla po zemi prostředkem do brány.
45.
 
A je tu poločasový hvizd z píšťalky sudího Jaška, první pětačtyřicetiminutovka končí 1:0 pro Spartu.
17.48
 
Nehrajeme tak dobře jako s Košicemi. Helča Fibingerová sice prý v Aténách na mistrovství Evropy získala stříbro, ale doufejme, že my tady dneska přece jenom druzí nebudeme...
46.
 
Druhá půle začala.
53.
 
Je tu trestňák, naše silná stránka! Čermák udělal nádhernou kličku a těsně před vápnem ho zfaulovali. Tak kdo? Bičovský?
54.
 
Bičovský se rozeběhl, ale spolu s ním i Sloup a byl to on, kdo vypálil. Povedená rána, do tyče, bohužel...
57.
 
Gól! Gól! Gól! To byla bomba! Peter Zelenský se po ataku Ščasného na Vláďu Hrušku dostal na půlce hřiště k balonu, středem se rozběhl a najednou vypálil. Pumelice do šibenice. 1:1!
60.
 
Ajajaj! Bielik chyboval a Chaloupka nebezpečně střílel. Tentokrát se ale brankář Kováč vytáhl.
61.
 
2:1 pro Bohemku!!!!! Teď Kováč Spartě moc nepomohl. Němec to zkusil z pětadvaceti metrů, míč před gólmanem skočil a zapadl do brány.
62.
 
Zdá se, že na stadionu je víc fanoušků Bohemky než se zdálo. Půlka stadionu řve nadšením. Jeden chlapík kousek od hlavní tribuny se naklání a buší do hrazení jak šílenec.
63.
 
Sparta střídá: Vojíř za Hanáka.
66.
 
Další střídání Sparty: Caudr za Ščasného.
77.
 
Vystřelil Němec a Kováč měl velké problémy. Zatímco první půle nám moc nevyšla, teď už kontrolujeme hru. Sparta se ani po úpravě sestavy do šancí nedostává.
79.
 
Střídající Vojíř hlavičkuje k tyči, ale Hruška kryje!
81.
 
Příložný střídá Čermáka.
87.
 
Naše poslední střídání: Levý jde za Vláďu Hrušku. Předcházelo tomu drobné nedorozumění na lavičce. Sekretář Svoboda nahlásil před rohovým kopem střídání, v tom ale trenér Zadina vstal z lavičky a protestoval. Svoboda ale mávl rukou a výměna proběhla.
90.
 
Je to tam! Zápas končí 2:1 pro nás, na Spartě vyhráváme poprvé od jara 1978. V tabulce nám patří druhé místo o skóre za Vítkovicemi. Vyčkejte ještě, jestli se protlačíme na tiskovku, přineseme hlasy trenérů.
18.53
 
Sparťanský kouč Dušan Uhrin: "Problém číslo jedna s brankáři zůstává. Po gólu z pětatřiceti metrů se mužstvo už nevzpamatovalo. Druhý gól útlum ještě umocnil."
18.54
 
Trenér Bohemky Josef Zadina: "Nastupovali jsme ve stejném složení jako proti Košicím a v podstatě i se stejnou taktikou. Ale popojeli jsme pár kilometrů na jiný stadion a nemohl jsem mužstvo poznat. Do poločasu jsme hráli bojácně, bez přihrávky. Po změně stran si hráči dali říct, vrátili se k naší hře a šťastné góly nám pomohly k vítězství."
18.55
 
Děkujeme za pozornost a těšíme se při derby se Slavií.

 

Komentáře

 
gorad
+4 #3 gorad 2012-09-06 18:44
Ráno jsem v JZD mluvil s předsedou a domluvili jsme se, že na další domací zapas zajistí naše družstvo pro nas autobus u ČSAD. Tak si snad uděláme výlet do Prahy.
:-*
 
 
Vasil Biĺak
+5 #2 Vasil Biĺak 2012-09-06 13:30
Sudrohové, dnes musí naša Sparta vyhrať. Tu na ÚV sme zkrátili rokovanie s našimi sovetskými súdruhy o predlženie ich vojenskej pomoci nášmu lidu a všeci prídeme držať palce. A keby to náhodou dopadlo zle tak to tým zeleným hopsálkům príští rok v mojej rodnej Trnave spočítáme i s úrokmi. [napomenút správca tohto nesmysla že tu chýba obrázok smející sa rudé hvezdy, sou tu iba tie buržozne guličky :D :lol: :-| ]
 
 
bruchy
0 #1 bruchy 2012-09-06 12:10
to je mazec :-* :lol:
 

Comments are now closed for this entry