"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
1 : 0
( 1 : 0 )
Inter
utkání skončilo
Ďolíček, 2. dubna 1983, 15.30 (I. liga, 20. kolo)
 
 
Po reprezentační přestávce čeká Bohemku další pohárový týden, v němž na začátek hostí v Ďolíčku Inter Bratislava. Zápas s Interem začíná 2. dubna od 15.30 a nebude chybět tradiční textový živý přenos. Nezapomeňte, že celé jaro můžete tipovat ligové výsledky a deset nejlépe tipujících vyhraje některou z cen!
15.12
 
Dobré odpoledne z vršovického Ďolíčku. Vše už je připraveno k utkání 20. ligového kola, které je tentokrát rozloženo do třech hracích dnů. V chladném deštivém počasí, jaké v prvních jarních dnech panuje, se diváctvo do ochozů zatím trousí jen pozvolna.
15.17
 
Naši hosté z hlavního města SSR nastoupí k dnešnímu utkání v tomto složení: Mentel - Bagin, Šimončič, Jurkemik, Barmoš - Brezík, Michalec, Kopča - Varga, Tomčák, Ducký.
15.19
 
Zahajovací jedenáctka Bohemky má pro dnešek tuto podobu: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Zelenský, Koukal - Příložný, Čermák, Mičinec.
15.20
 
Tak to je překvapení! V sestavě Klokanů z neznámého důvodu chybí kapitán Přemek Bičovský, který by za opačných okolností mohl v dnešním zápase překonat Kunův rekord v počtu odehraných ligových zápasů. Pásku si pro dnešek na rukáv navlékne Zdeněk Prokeš, v dalším průběhu se vynasnažíme zjistit důvod "Pižmovy" absence v základu.
15.25
 
Utkání bude řídit trojice sudích: Piškula - Matušík, Liška.
15.29
 
Hráči už se zdraví a rozhodčí Piškula za pár vteřin foukne do píšťalky, aby zahájil utkání. Navážeme alespoň částečně na legendární příděl 9:1 stejnému soupeři z podzimu roku osmdesát?
1.
 
Utkání začalo, Bohemka bude první půli hrát "na hodiny".
4.
 
Hrací plocha dnes stejně jako v předchozích zápasech nevypadá zrovna ideálně a její rozměklý povrch bude evidentně více vyhovovat bránícímu celku, tedy hostům.
9.
 
Nechci být špatným prorokem, ale soudě z úvodních minut to dnes na žádný velký šlágr nevypadá, mdlé tempo a nepřesná rozehrávka zatím "zdobí" obě mužstva, také v hlediště je dle mého zkušeného oka zaplněno sotva ze třetiny.
17.
 
Hosté se zatím vůbec nedostali přes půlku, to ale bohužel neznamená, že by Bohemka byla bůhvíjak nebezpečná - naopak naši hráči se přizpůsobili pěšímu tempu soupeře. Že bychom se snažili zmátnout zvěda z Anderlechtu, který se usmívá na tribuně jen pár řad pod hlasatelnou?
23.
 
Vedeme 1:0!
23.
 
První šance vážnější Bohemky a hned je z toho vedoucí branka! Mičincův centr zleva chtěl Čermák rybičkou prodloužit, ale byl krátký, míč se znovu vrátil do vápna, Čermák z otočky trefil u levé tyčky číhajícího Barmoše, teprve do třetice Chaloupka ze čtyř metrů propasíroval míč do sítě.
26.
 
Zdá se, že Inter inkasovaná branka malinko probrala z letargie, hráči z Pasienok jako by se ale naší šestnáctky báli a Hruška v brance je tak úplně bez práce.
29.
 
Hosté jsou však současně mistry defenzivní hry a obraná čtyřka v čele s výborným Jurkemikem, který mimochodem nedávno "v tlači" vyjevil touhu nastupovat v zelenobílém, nepouští na dostřel Mentelovy brány ani jednoho z mála aktivních borců v zelenobílém Čermáka.
37.
 
Druhá šance Bohemky v zápase. Marčík z hloubi vlastní poloviny kolmo přistrčil Koukalovi, ten měl na kopačce pojištění náskoku, ale Mentel mu včasným vyběhnutím mu šanci zmařil.
45.
 
Konec prvního poločasu.
16.18
 
Sledovali jsme nemastný neslaný první poločas. Snad se ve druhém dějství dočkáme větší zábavy, takhle snad aby pořadatelé raději zamknuli hlavní bránu...
46.
 
Inter na úvod druhého poločasu střídá, Šimončiče nahradil Hudec.
46.
 
Byl zahájen druhý poločas.
47.
 
Hned zkraje druhé půle jsme dostali příležitost rozehrát přímý volný kop ze střední vzdálenosti. Míč si postavil Standa Levý - mimochodem jeden z mála borců v zelenobílém, který dnes hraje s chutí - a dělovkou vyprášil Mentelovy rukavice.
53.
 
První minuty druhé půle naznačují mírné herní zlepšení Bohemky oproti úvodnímu dějství, i tak se ale nemohu zbavit dojmu, že neúčast Bičovského je víc než patrná.
62.
 
Hosté podruhé střídají, neviditelného Vargu v "útoku" Interu nahradí Tršo.
64.
 
Bohemka zvyšuje obrátky! Koukalův překvapivý padáček teď přistál těsně nad břevnem Mentelovy svatyně.
65.
 
Další promarněná příležitost! Čermák vymyslel akci, přes Zelenského putoval míč k Příložnému, ale ten se dostal ze střeleckého úhlu a Mentel balón v pohodě lapil.
66.
 
Do třetice střelecká smůla! Zelenský překřižoval na Čermáka, který poslal Mičince do jasné šance, Mentel však byl rozhodnější a sebral svému krajanovi v poslední možný moment míč z kopačky.
70.
 
Dnešnímu utkání přihlíží chabých 5 334 diváků.
73.
 
Ke své vůbec první střelecké příležitosti se osmělil také Inter. Brezíkova ránu z 25 metrů však v pohodě lapil dnes takřka nezaměstnaný Zdeněk Hruška.
79.
 
Druhá branka dnes klokanům není přána. Po rohovém kopu, který rozehrál Levý, napálil odražený balón "z voleje" Prokeš, prudkou ránu dnešního kapitána mířící pod břevno však vyškrábl výborný Mentel.
84.
 
Inter se ještě snaží s výsledkem něco udělat, jeho přetechnizované kombinace jsou však příliš komplikované a když už hosté najdou skulinku v naší obraně, jejich pěší tempo má za následek včasný návrat někoho ze zelenobílé družiny a odvrácení nebezpečí přinejhorším na rohový kop.
88.
 
Utkání se v poklidu dohrává, hosté se zdají být spokojeni a nejspíš už jsou myšlenkami v obchodním domě Kotva.
90.
 
Rozhodčí ukončuje utkání.
17.20
 
Nepříliš záživných devadesát minut je za námi. První půle nabídla oboustranně mizerný obrázek, nicméně se štěstím se nám podařilo skórovat. Ve druhém dějství se hra nepatrně zvedla, oproti minulému kolu v Edenu to byl ale stále velmi slabý odvar. Ať už je důvod Bičovského absence jakýkoliv, věřme, že v poháru s Anderlechtem nastoupí od začátku, neboť hrát s ním nebo bez něj znamená pro dnešní Bohemku propastný kvalitativní rozdíl.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit