"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
1 : 0
( 1 : 0 )
Dundee United
utkání skončilo
Ďolíček, 2. března 1983, 17.00 (Pohár UEFA, čtvrtfinále)
 
 
Bohemka se musí na jaře vypořádat se soupeři hned na několika frontách. Ve čtvrtfinále Poháru UEFA narazí na skotské Dundee United, které stejně jako klokani nepoznalo v letošní sezoně na evropských kolbištích hořkost porářky. Utkání začíná 2. března v 17 hodin a nebude chybět tradiční textový živý přenos.
16.24
 
Všechny příznivce Bohemky zdravíme odkud jinud než z Ďolíčku. Už teď to ve Vršovicích vypadá, že se dnes všichni pravověrní Klokani vydali na stadion. Věřme, že vyprodané hlediště pomůže v duelu s Dundee United k jasné výhře, která by nám před odvetou dala velkou šanci na postup do semifinále Poháru UEFA. Bude to však obtížné, vzhledem k terénu se dá očekávat náročná blátivá bitva.
16.32
 
Můžeme se těšit na utkání před fantastickou kulisou. Na vyprodaný stadion se vejde 14 tisíc diváků.
16.41
 
Náš dnešní soupeř na podzim v Poháru UEFA neprohrál! Jenže Bohemka se může pochlubit obdobně úctyhodnou bilancí. Nechme se překvapit, který z obou protivníků přijde o neporazitelnost...
16.44
 
Dnes se hrají ještě tři další čtvrtfinálová utkání: Kaiserslautern - Universitatea Craiova, AS Řím - Benfica Lisabon, Valencie - Anderlecht.
16.52
 
Sestava domácích je podle očekávání. Bohemians: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Marčík, Levý - Chaloupka, Bičovský, Zelenský, Koukal - Příložný, Čermák.
16.54
 
A nyní hosté ze Skotska! Dundee United: McAlpine - Gogh, Hegarty, Narey, Malpas - Milne, Kirkwood, Stark, Dodds - Sturrock, Bannon.
16.55
 
Utkání bude řídit trojice sudích z Belgie: Langenhove - Cokaiko, Magerat.
1.
 
Zápas byl zahájen.
1.
 
Bohemka hraje v poněkud netradičních dresech: na zádech jsou zelené, bez pruhů. Vpředu jsou zelenobílé pruhy, jenže nikoli svislé, nýbrž na šířku. Neobvyklá kombinace působí svěže, snad to bude platit i pro výkon Klokanů. Hosté nastoupili v oranžových dresech - takovou barvu fanoušci na československých fotbalových stadionech vídají zřídka.
3.
 
Bohemka se pokouší dostat do první šance, mimochodem útočí směrem k tramvaji, tedy na jih.
4.
 
První příležitost už si vypracovali Skotové - Kirkwood však z mírného úhlu přestřelil branku.
7.
 
V záloze Bohemky opět nastoupil Bičovský, tato čtyřčlenná řada podporovaná krajními obránci se pokouší zásobit přihrávkami dva útočníky, ale na blátivém terénu to není jednoduché.
8.
 
Skotský reprezentant Narey na hranici vlastní šestnáctky zaváhal a najednou se za jeho zády zjevil Koukal, převzal přihrávku a... nevstřelil gól, protože místo rychlé střely zvolil kličku doprava.
11.
 
Jakubec byl při tradičním úniku po pravé straně faulován Bannonem, takže budeme zahrávat přímý kop. Nepochybně ho rozehraje kapitán Bičovský.
11.
 
Gól! Pavel Chaloupka dává na 1:0!
11.
 
Domácí fanoušci jsou v extázi, rychlá branka je přesně tím, co jsme potřebovali. Bičovský poslal přesný centr přes dvoučlennou zeď, Chaloupka na malém vápně předskočil svého strážce a pomalou hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal soupeřova brankáře, který se téměř nehnul.
16.
 
Krásná spolupráce tria Jakubec, Bičovský, Čermák, ale bez výsledku.
17.
 
Na druhé straně prudce pod břevno vystřelil Stark, ale Zdeněk Hruška je - ostatně jako téměř vždy - připraven.
23.
 
Skotové jsou důrazní, ale v tom se jim Bohemka dokáže vyrovnat. Teď jen aby Dundee na oplátku nevyrovnalo skóre.
27.
 
Bohemka se málem dočkala druhého gólu, přitom to vypadalo, že šance je pryč. Skotský obránce zabránil zelenobílému nebezpečí, které se od tribuny valilo na branku Dundee, ale odkop od čáry se mu příliš nevyvedl, protože míč šel po zemi. Přibližně osmadvacet metrů od branky se k balonu přihnal Bičovský a jeho bomba letěla do šibenice. kde po ní brankář McAlpine skočil jako Tygr z Mompračemu.
37.
 
Další chvíle, kdy už míč u tyče stojící po gólmanově pravici málem přešel brankovou čáru. A znovu u toho byl Bičovský. Po rozehrání přímého kopu z hranice šestnáctky se McAlpine vrhl do vzdušného souboje, ale míč vyrazil pouze k našim. Přízemní střelu však Hegarty na poslední chvíli vykopl z brankové čáry.
43.
 
Rovněž Bohemku zachránila duchapřítomnost defenzivních opor. Zleva přiletěl centr, jejž Hruška podskočil, balon pak soupeř pohotovou střelou zprava poslal na částečně opuštěnou branku. Na brankové čáře však situaci jistili Levý a Bičovský. Mnoho nechybělo a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.
45.
 
První poločas končí za stavu 1:0 pro Bohemku.
17.48
 
Bohemka se brzy ujala vedení, které se jí daří držet. V náročných podmínkách se jí ho zatím nepovedlo zvýšit.
46.
 
Belgický rozhodčí Van Langenhove zahájil druhý poločas, obě sestavy zůstaly beze změny.
49.
 
Terén je pochopitelně horší než v první půli, u některých hráčů už po chvíli nejde rozeznat číslo na zádech.
56.
 
Pospíchalovi svěřenci jsou poněkud v útlumu, skotský protivník je skoro všude, bojuje a okamžitě po získání balonu se skoro celá skotská sestava žene do útoku. Trenér Jim McLean je nepochybně skvělý motivátor.
63.
 
Převaha Skotů trvá, ale do zakončení se dostávají i domácí. Skotové nejvýrazněji zahrozili vysokou, ale přesnou střelou na přední tyč, Bohemka pak hezkou kombinací zakončenou střelou vedle.
67.
 
Potvrzeno, je vyprodáno! Utkání přímo na stadionu přihlíží 15 tisíc diváků, další se ho snaží sledovat, odkud to jen jde.
70.
 
Bohemka poprvé střídá, Miroslava Příložného v útoku nahrazuje Vladimír Hruška, který v sobotu proti Chebu nehrál ze zdravotních důvodů.
75.
 
Je před námi poslední čtvrthodina utkání, Bohemka stále vede 1:0!
80.
 
Domácí jsou na tom už několik minut lépe, tedy až na Levého, kterému soupeř před pěti minutami přišlápl kopačku.
85.
 
Ralph Milne, talentovaný jedenadvacetiletý záložník údajně mající problémy s alkoholem, opouští hrací plochu a místo něj přichází Holt.
88.
 
Stanislav Levý spíše pokulhává, snad to nebude další zranění!
90.
 
Je tu konec napínavého utkání, Bohemka po poločase 1:0 nakonec vítězí týmž výsledkem.
18.50
 
Bohemka má reálnou šanci na postup do semifinále Poháru UEFA. Bude to však velmi obtížné, naštěstí se defenzivě v čele s gólmanem Zdeňkem Hruškou doma podařilo uhájit čisté konto. Příjemný zbytek večera!

 

Komentáře

 
jarin Hrábě
+3 #1 jarin Hrábě 2013-03-02 22:36
bude to tak dva roky, co jsem v Dundee vlezl do hospody, kolem krku šálu (byla zima). Ta šála byla bohemácká a v hospodě zrovna sledovali mač Dundee United - Celtic. Několik typů hned na mě ať ten hadr zelenobilej sundám.. Vysvětluju, že ne Celtic, ale Bohemka.. Výčepák se rozzářil a hned povidá: jo rok 83´, tuším čtvrtfinále s Dundee! Yes, Bicovsky, Chaloupka,... no ožral sem se jak sviň a zažil něco, na co se nezapominá.. odvez sem si dres Dundee a na oplatku slibil, že pošlu něco bohemáckýho..
 

Comments are now closed for this entry