"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."
Bohemians
4 : 0
( 1 : 0 )
Saint-Étienne
utkání skončilo
Stadion Ďolíček, 3. listopadu 1982, 16.30 (Pohár UEFA, 2. kolo)
 
 
Před hráči Bohemky leží velká výzva v podobě postupu do třetího kola Poháru UEFA, stalo by se tak poprvé v historii klubu. Z Francie si Bohemka přivezla slibnou, ale také ošidnou, bezbrankovou remízu. Odveta proti jednomu z nejlepších francouzských týmů současnosit začne 3. listopadu v 16.30 a podrobnosti ze zápasu vám přineseme v tomto textovém onlinu.
15.38
 
Dobré podzimní odpoledne z Ďolíčku! Tentokrát se hlásíme o trochu dřív. Kdo už teď nejste na místě, radši to nezkoušejte. Stadion je necelou hodinu před výkopem zaplněný a vře očekáváním. Zvlášť v kotli pod hodinami je hlava na hlavě.
15.50
 
Pro Bohemku to může být velký večer. Do třetího kola Poháru UEFA jsme ještě nikdy nepostoupili. Nejblíž jsme tomu byli před dvěma lety, kdy gól Mičince a legendární trestňák Tondy Panenky téměř srovnaly manko z Ipswiche. Jenže všichni víme, jak to dopadlo.
16.02
 
Podle současného stavu návštěvy by se klidně mohlo začít hrát. Čas se vleče, čekání se zdá být nekonečné. Osobně začínám mít třesavku, což se mi jen tak nestává.
16.09
 
Problém s dresy je tentokrát vyřešen k naší spokojenosti. Zatímco v Saint-Étienne jsme museli nastoupit v bílém, tentokrát chlapci vyběhnou v zelených trikotech, zelených trenýrkách i zelených štulpnách. Hosté nastoupí v kombinaci bílé dresy, zelené trenky, bílé štulpny.
16.15
 
V sestavách jsou na obou stranách drobná překvapení. V mužstvu Bohemky nenahradí zraněného Ondru Levý, nýbrž Zdeněk Koukal.
16.16
 
Sestava Bohemians: Zdeněk Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Koukal - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Příložný, Čermák, Němec.
16.18
 
V záloze Francouzů nastupuje Daniel namísto očekávaného Dána Christensena.
16.19
 
Sestava Saint-Étienne: Castaneda - Battiston, Janvion, Mahut, Lestage - Zenon, Oleksiak, Genghini, Daniel - Roussey, Rep.
16.21
 
Dnešní zápas bude řídit trojice sudích z Itálie: Casarin - Bianciardi, Pairitto.
16.27
 
Už se to blíží. Připomeňme si pohárovou matematiku. První zápas skončil 0:0, shodný výsledek by dnes znamenal prodloužení. Bohemka potřebuje vyhrát, jakékoli jiné skóre by posouvalo dál soupeře.
1.
 
Zápas byl zahájen. Zdeněk Hruška je v brance pod hodinami, útočíme na tramvaj.
3.
 
Kopeme první trestňák. Staví se k němu Bičovský, kdo jiný...
3.
 
Standardku rozehrál Bičovský, Lestage však v pádu odvrátil do zámezí. Kopeme roh.
4.
 
Čermák centroval, Sloup hlavičkoval, obrana Francouzů odvrátila na další roh.
6.
 
Skvělý moment Jirky Sloupa. Šel si pro balon až do prostoru pravého beka, rozhlédl se, roztáhl ruce, pohladil míč šajtlí a balon letěl k úžasu celého stadionu přesně na naše levé křídlo. Úchvatné...
8.
 
Bohemka si zatím nic nedělá z toho, že nehraje proti Košicím či Olomouci, nýbrž s jedním z nejlepších evropských mančaftů. Dostáváme soupeře pod tlak. St. Étienne nechává vepředu pouze centrforwarda Rousseyho. Rep s Danielem se stahují, aby pomáhali vytížené obraně. Je ovšem třeba přiznat, že reprezentační osa Battiston, Janvion, Mahut zatím naše výpady odvrací.
11.
 
První střela ze strany soupeře. Lestage to zkusil levačkou ze třiceti metrů (nebo to byl Genghini?), střela nepříjemně odskočila, opakovaný pokus vyrazil Hruška kolenem.
13.
 
Čermák byl skosen a kopeme další trestný kop.
14.
 
Zelenský trefil břevno! Trestňák opět rozehrál Bičovský, tentokrát zpět na Zelenského, ten vypálil z dvaceti metrů a horní tyč se snad třese ještě teď. Míč se odrazil do vápna, kde ho odhlavičkoval dezorientovaný Battiston jen kousek od levé tyče...
18.
 
Bohemka zatím opravdu nezůstává ligové formě nic dlužná. Za první čtvrthodinku kopala už pět rohů a hýří aktivitou. Sloup zrychluje hru skvělými dlouhými pasy, Jakubec tradičně podporuje útok úniky po pravém křídle, Chaloupka s Bičovským příkladně bojují. V záloze se zatím, na rozdíl od posledního zápasu s Brnem, daří taky Zelenskému.
28.
 
Gól!!! Jarda Němec dává na 1:0!
28.
 
Akci začala střela Zelenského, kterou srazila obrana soupeře jenom k útočníkovi Němcovi, který se nacházel na hraně ofsajdu. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, Němec šel důrazně před bránu a zblízka trefil!
31.
 
A další šance Bohemky! Bičovský se šikovně prokličkoval do vápna, přihrál Příložnému, jeho střelu k pravé tyči Castaneda srazil a kryl i následný Chaloupkův pokus z otočky.
43.
 
Bohemka si před půlí hlídá náskok, soupeř se do šancí nedostává.
45.
 
Poločas končí, Bohemka vede 1:0.
17.19
 
V prvním poločase byla Bohemka jasně lepší. Soupeř má sestavu plnou reprezentantů, zatím ale měla šanci vyniknout jen obrana, útočníci Roussey a Rep se k ohrožení Hruškovy branky vůbec nedostali.
46.
 
Druhý poločas byl zahájen, na hřišti jsou stejné sestavy jako na začátku.
47.
 
Uf! Francouzi zapnuli na vyšší obrátky, Janvion se hned probil do vápna, vybojoval roh, po kterém se do obrovské šance dostal Roussey. Naštěstí to dobře dopadlo...
52.
 
Bohemka rychle odpovídá. Sloup vysunul Čermáka, na jehož centr dosáhl Němec, míč skončil těsně nad břevnem.
54.
 
Teď chyběl kousek! Příložný chytře vystartoval na autové vhazování, obešel vyběhnuvšího Castanedu a nabídl balon před branku. Tam se k němu ale nikdo nedostal...
59.
 
A je to 2:0 pro Bohemku!
59.
 
Příložný potvrzuje pověst pohárového střelce a po hattricku proti Admiře dává gól i dnes. Je ale třeba ocenit Čermáka, který gólovou akci vymyslel geniální uličkou za obránce. Příložný v běhu převzal balon, vypálil levačkou na vzdálenější tyč, klesl na kolena a zvedl ruce nad hlavu.
62.
 
Gól!!!!! 3:0 pro Bohemku!!!!
62.
 
Sníme, či bdíme? Ale tohle není žádný Mrazík. Je to realita. Bičovský kopal roh, celkově už sedmý. Zdeněk Prokeš vyskočil snad do druhého patra a hlavičkou pustil míč potřetí do branky.
64.
 
Je to něco neskutečného. Finalista PMEZ prohrává v Ďolíčku o tři góly a Bohemce se přibližuje historický postup do třetího kola evropského poháru. Hlavní ale je, že výsledek zatím naprosto odpovídá průběhu zápasu. Bohemka je jasně lepší. Fanoušci jsou v naprosté extázi. Hrajeme proti Saint-Étienne, ale půlhodiny před koncem si snad nikdo na stadionu nepřipouští, že by tenhle večer mohlo něco pokazit.
65.
 
Trenér Saint-Étienne Herbin posílá ze hry Genghiniho, kterého střídá Wolfi.
68.
 
Střelec našeho prvního gólu odchází ze hřiště, Němce střídá Tibor Mičinec.
73.
 
Ďolíček je vyprodaný, ohlášena byla návštěva 15 000 diváků.
77.
 
Další střídání Bohemky: Levý přichází místo Čermáka, který odehrál další ze svých nezapomenutelných zápasů.
78.
 
Mein Gott! Je to 4:0!!! Příložný nacentroval z levého křídla a Mičinec se trefil na vzdálenější tyči.
79.
 
Čtyři nula... Surrealistické, ale milé... :o)
84.
 
Ježišmarja, to je nádhera!!! Bohemka vede o čtyři góly, ale stále se tlačí dopředu. Francouzi jsou úplně perplex. A Bohemka zatím létá ve vesmíru. Sloupovy pasy, Bičovského zpracování míče na prsou, kličky, finty, sprinty. Je to opravdu neskutečné...
88.
 
Ďolíček slaví už předem. Tohle vítězství nám už samozřejmě nikdo nevezme.
90.
 
Je konec. Bohemka poráží v odvetě druhého kola Poháru UEFA AS Saint-Étienne 4:0 a poprvé v historii postupuje v evropském poháru do třetího kola, mezi nejlepších 16 týmů.
18.18
 
Možná to bude znít nadneseně, ale Ďolíček dnes možná viděl nejlepší zápas Bohemky v historii. Kdo tady dnes byl, určitě nebude protestovat. Nedávný finalista Poháru mistrů, pýcha hrdé Francie, si veze domů čtyři góly. Výše skóre navíc nevyjadřuje podstatu dnešního večera. Jak to jen vyjádřit? Byl to fakt úlet...

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit